Jump to content


DAB Tuner, problem sa zvukom


Maki

Recommended Posts

Molim vas za pomoc. Do sada sve sto sam pitao  pomogli ste mi i hvala vam puno, a evo sada imam jedan problem i nadam se da cete mi pomoci.

Imam DAB Tuner Arcam DT91, u jako dobrom stanju, kupio sam i DAB Antenu, montirao, u FM Modu sve radi odlicno, nalazi stanice, cuje se, sve kako treba, u DAB Modu nalazi stanice (zivim u Svajcarsku) , za svaku stanicu se vidi jacina signala koja je poprilicno dobra, ali ne daje nikakav zvuk, ne cuje se nista, u cemu je problem????????

Link to comment
Share on other sites

na dispoleju pise koja je radio stanica, kakav zanr muzike pusta ta radio stanicai koliko je jak signal, recimo konkretno pise Radio RTO, pop -rock, i jacina signala pokazuje negde sa leve na desne strane do pola ispunjeno, i tako redom za sve stanice, recimo u mojoj okolini ih ima jedno desetak

 

Link to comment
Share on other sites

Mozda malo glupo pitanje, ali da nije signal kodiran tako da DAB ne moze da ga dekodira? U Svajcarskoj koliok vidim koriste i DAB i DAB+ standarde, a taj tvoj uredjaj mozda moze da dekodira samo DAB, a recimo da stanica emituje u DAB+ formatu.

Link to comment
Share on other sites

Pa kako ondabi regidtrovao uopste kodirani signal???? ne bi ga ni prepoznao, on prepoznaje dab stanice, i stavlja ih u memoriju, neke od njih sam kaze na displeju poruka " ne mogu uspostaviti kontakt" i tu je sitiacija jasna ali 6-7 njih jasno uspostavlja kontakt, ispisuje imena stanica i sve sto one daju kao informaciju i prikazuje za svaku od nih jacinu signala, ali ne cuje se nista, i logicno je daDAB registruje radio stanice DAB formata a ne DAB+

Link to comment
Share on other sites

Apart from that, there are no differences. DAB+ and DAB use the same transmitters, same multiplexing equipment, and so on, and DAB and DAB+ signals can happily live on the same DAB multiplex. A DAB+ radio will also happily decode DAB signals as well (although a DAB radio won’t decode DAB+). Many DAB radios on sale today will cope with DAB+ automatically, or will prompt you with instructions on how to upgrade (which could be as easy as typing a code in, or downloading some new firmware).

Sajt je ovaj:

https://media.info/radio/opinion/dab-and-dab-the-differences-and-its-use-in-the-uk

Dakle nece to moci u Svajcarskoj da radi.

Link to comment
Share on other sites

@Maki:

Pa DAB i DAB+ imaju totalno iste informacije (signal, text, isti multiplex. itd), osim sto je audio codec drugaciji. DAB koristi MP2 a DAB+ koristi AAC codec. Tvoj DAB radio moze da dekodira samo MP2 (DAB format) a najverovatnije sve te stanice koje hvatas koriste DAB+ (AAC format) pa se ne cuje nista. Slicna situacija kao kad nakacis 24/96 preko optike, a DAC dekodira samo 24/48.

Vrlo je moguce je da treba da ubacis nov firmware u DAB radio da bi mogao da dekodira DAB+. Vidim da ima nazad RS232 port, tako da flashovanje ide preko njega (i najverovatnije terminala na PC-ju).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...