Jump to content


Pomoc oko pojacala.


Mirko1

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 sati ranije, Audio Doktor said:

uuu pametnjakovicu  lepo se vidi  da citas sa wikippedije a do malopre si cito sa kutija , i to celu recenicu bravo bravo.  jel lepo pise doktor , sto ulazis u frku kad si slabiji , sta cemo sa sinusima kosinusu moj , "mnja mnja meni wikipedija rekla da je to komplesna vrednost  da ima i frekvenciju " pa jel reko doktor da je to za AC , znas ti sta je AC ?
Sta kao u omima je impedansa, jedan kaze jeste drugi kaze nije ,  nemate pojma ni jedan , mora biti i predznak faze , impedansa manje otpor jeste faktor snage , ono sto na prekidackom napajanju pise PFC , power factor correction .
Da vas korektujem malo ,  ima i faza 
Sutra vas doktor uci kako se pravi Pojacavac Kapacitivnosti ,  trebace vam dugo to da razumete pa tek sledeci semestar idemo na Pojacavac Transkonduktanse .
Nemoj da vas pojedem za dorucak bre 

Sinovac,mnogo grešiš. Da sam na tvom mestu ja bih im se izvinuo.

Link to comment
Share on other sites

Koga interesuje sta moze evo pojasnjeno , vidim treba pojasniti ali vam ne mogu pojedinacno pojasnjavati
ostaje to sto je receno i pokazano u eksperimentu 
i jos po nesto za sladokusce .
malo je koji put pobrljano milivolti sa mili amperima, i kondz sa tranzistorom ali sve se tu vidi , jasno je 
Impedansa se da izracunati 

 

Link to comment
Share on other sites

Doc , aj stani više ? sam se više "uvaljuješ" , nije problem pogriješiti ,  svi koji rade  fulaju ? ! nego braniti grešku : , aj se skuliraj i nastavu učiti , jer danas ! moraš svaki dan , po novoj tehnologiji nešto novo naučiti . Stariji dečki pričaju na osnovi osobnih iskustava i  zato se propitaj i uči kao i svaki spesijalizant ( kad si več izabrao taj nick name ) :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Prisilih sebe da odgledam svih 18:45 minuita... Sad mi se otvorilo, celog zivota su me pogresno ucili... :D Nastavi doktore, malo je humoristickih programa ovih dana na tv-u... Ziv nisam dok ne docekam sledeci video prikaz. Moram da pohvalim entuzijazam i dobar ugao kamere, vidi se isve sto treba a i malo vise... Udri doktore, pokazi nam svima... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, black coffe said:

Doc , aj stani više ? sam se više "uvaljuješ" , nije problem pogriješiti ,  svi koji rade  fulaju ? ! nego braniti grešku : , aj se skuliraj i nastavu učiti , jer danas ! moraš svaki dan , po novoj tehnologiji nešto novo naučiti . Stariji dečki pričaju na osnovi osobnih iskustava i  zato se propitaj i uči kao i svaki spesijalizant ( kad si več izabrao taj nick name ) :thumbsup2

Ja volim da ucim ,  pa ako ima nekih gresaka reci . Ja sam rekao da se moze serijski povezati 4 kutije od po 2 oma serijskom vezom u 2x4 oma . Ekperiment kaze da je to tacno . 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Audio Doktor said:

Ja volim da ucim ,  pa ako ima nekih gresaka reci . Ja sam rekao da se moze serijski povezati 4 kutije od po 2 oma serijskom vezom u 2x4 oma . Ekperiment kaze da je to tacno . 

Pisao čovijek  4 kutije po 4 oma ? podijeliti , po kanalu na tzv 2 kutije   koje bi onda bile kao jedna. . Znači dobro si rekao da ih je kad se spoje serijski (redno) NOMINALNO dobije 8 oma . Impuls  ti je objasnio da nominalno nije isto što je realno ? . A  Stone se veseli ovakvim egzibicijama .  A svesrdno pomaže . u najboljem mogućem smislu , al je malo osebujan .   Nhf ni jedan ni drugi , a ti doktore imaš domaći zadatak da koliki bi otpor dobio  kad big spojio , paralelno , serijski ili  mi velimo mješano , a vi kombinovano .  Pitanje je malo zahebancija , al malo i triki ? ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nemam vremena za taj domaci , doneo mi je covek pojacalo sa STK modulima(mora nesto i da se zaradi) ,  kaze svira Mono , medjutim pregledom sam utvrdio da Mono ne svira , nego pusta samo Stereo komponentu ,  ako se da samo jedan signal , levi il desni  mono , sve radi , medjutim cim se i drugi prikaci , normalno sa dva chinca , izgubi se signal , ostaje samo nesto filtrirano .
Pojacalo je 5.1 ima dosta nekih modova pa je mozda i softwerski ili softwersko hardverski , ali nema daljinskog na samom uredjaju ima raznih dugmica medjutim ni reset nije resio stvar .
Pa se to mora sada utvrditi o cemu se radi, impedanse docnije , okacicu sliku ako neko zna moze da pomogne .

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, black coffe said:

Nemoj tako ?  korak po korak !  bolje nego ? .  Pel to nije nije smisao  foruma ?  ,

Nego kako, niije smisao foruma da nekoga ko se predtavlja kao znalac i ne želi da sasluša sagovornike, podučava neko sa foruma kako se servisira uređaj, da bi on mogao da nekom jadniku naplati za navodno urađenu popravku uređaja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sta bi se stvarno desilo kada bi vezao 2 zvucnika redno od 4 ohma? Jel se dobija 1 zvucnik od 8ohma i da li to u praksi moze da svira tako bez nekih vecih problema?

U slucaju da imas pojacalo od 2x100w  na 8ohma i 4 kutije po 80w na 4 ohma, ima li smisla uopste to raditi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...