Jump to content


Jean Maurer - poseta fabrici


Golum

Recommended Posts

8 sati ranije, vladastevic said:

Sony XA 555es preko varibialnih izlaza u snagas Meridian G57. 

Ova kombinacija sa Infiniti renaissance 90 radi fantasticno. 

Ne znam zasto ali ne vidim fotke :-( 

Bas me zanima kakav ce biti utisak. Ako budes imao prilike probaj ih obavezno sa nekim lampama npr El34, El84 jer odrastaju u takvom okruzenju. I jos pitanje - slucajno nabasao na njih ili bilo ciljano? :-)

Pozz

 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, vladastevic said:

Sony XA 555es preko varibialnih izlaza u snagas Meridian G57. 

Ova kombinacija sa Infiniti renaissance 90 radi fantasticno. 

Ne znam zasto ali ne vidim fotke :-( 

Bas me zanima kakav ce biti utisak. Ako budes imao prilike probaj ih obavezno sa nekim lampama npr El34, El84 jer odrastaju u takvom okruzenju. I jos pitanje - slucajno nabasao na njih ili bilo ciljano? :-)

Pozz

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, golum said:

Ne znam zasto ali ne vidim fotke :-( 

Bas me zanima kakav ce biti utisak. Ako budes imao prilike probaj ih obavezno sa nekim lampama npr El34, El84 jer odrastaju u takvom okruzenju. I jos pitanje - slucajno nabasao na njih ili bilo ciljano? :-)

Pozz

 

Sasvim slucajno, u  zameni od nekog prijatelja iz Kragujevca. 

Dal ce da se zadrze kod mene nisam siguran posto vec imam dobre zvucnike, videcemo. Informacija od bivseg vlasnika da sa lampama rade prelepo. 

Link to comment
Share on other sites

Kutije  duze vreme nisu radile, tako da sad sto duze sviraju to zvuci sve bolje. 

Na prvo slusanje zvuk je bio malo tanji i bez prostora. Posle nekoliko sati se to promenilo.

Rade precizno, detaljno, dovoljno prostora, bas utegnut.... 

Meridian G57 ih neoseca sa obzirom da su JM na 3 ohma,hladan i miran. 

Po onome sto sam cuo ipak mislim da je najbolja kombinacija neki dobar lampas da bi ove kutije prosvirale u punom sjaju. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vladastevic said:

Po onome sto sam cuo ipak mislim da je najbolja kombinacija neki dobar lampas da bi ove kutije prosvirale u punom sjaju. 

Kao sto rekoh :-) . Bilo bi steta da ih ne cujes kod sebe sa lampama (dok su jos kod tebe)...

Link to comment
Share on other sites

Odlicne kutije, pokusaj pre nego ih otudjis da proveris njihov maksimum uz vise razlicitih pojacala pa i izvora.

Cini mi se da bi se mogao naci mir uz njih.

Edit: licno mi se neuporedivo vise svidjaju od prethodnih, a i ambijent im prija, bas se lepo uklapaju.

Svaka cast za nabavku.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, golum said:

Izjava bazirana na cemu? Slusanju mozda?

Није потребно постављати питања, довољно је погледати податак са слике осим ако није у питању неки спец лампаш.

 

21owq3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, golum said:

Kada ih cujete pa da caskamo...do tada pozdrav

Каријеру са звучницима сам одавно завршио и сви они који су их код мене чули са правом су рекли да сам у праву.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Krca44 said:

Ta cifra ne mora da znaci nista

Та цифра итекако значи, уосталом погледати емисију МИБК када је гост био Синиша Ранков. Лепо је објаснио мада у целој причи недостаје доста техникалија али авај емисија кратко траје.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, alI_Zée said:

Каријеру са звучницима сам одавно завршио и сви они који су их код мене чули са правом су рекли да сам у праву.

Pa sebi dajete za pravo da javno presudjujete konkretan uredjaj o kome zapravo nemate pojma kao u ovom slucaju...

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Krca44 said:

Ta cifra ne mora da znaci nista, ako se prikaci lampash od 50W sa odgovarajucim izvodom na trafoima, koji su uradjeni pristojno, tek onda mozes da kazes da li radi dobro sa lampama ili ne.

"Не, то је податак о лампашима и њиховом раду са разчичитим звучницима."

Sve receno...a posto sam slusao za razliku od vas te zvucnike (kao i par drugara sa ovog foruma) mogu/mozemo malo bolje da procenimo dali ili ne rade kako treba sa lampama - a rade sjajno. 

Ali posto ste sa zvucnicima zavrsili odavno neka tako i ostane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...