Jump to content


Onkyo TX-NR 3008


Dalibor

Recommended Posts

7 minuta ranije, Dalibor said:

Jedino da ove moje okrenem pa da izvlače topao vazduh...

Како год биће добро. Не би било лоше и неки хладњак ставити на на главни чип, као за матичне плоче.

2cnjjw6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ranije nisam mogao staviti ruku na poklopac koliko je toplo, sada je mnogo bolje. A o hladnjacima sam i ja razmišljao, negde sam čak video da je neko na svom 3008 stavio hladnjake na svim bitnijim delovima HDMI ploče...tako da...malo ventilaacija, malo hladnjaci i trebalo bi da završava posao... Na znam samo gde nabaviti te hladnjake, taj lik je pisao da su samolepljivi i da se lako stavljaju...

Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2017 at 8:15 PM, gvlada said:

Која је поента таквог авр као претпојачала без обраде вишеканалног звука и ХД формата? Само за стерео музику има и других решења а за обични долби дигитал и дтс преко спдиф није вредно труда.

To mi nije problem jer koristim kvalitetan BD plejer koji interno obavlja dekodiranje zvuka i moze ga slati na analogne 6CH/8CH izlaze ili preko HDMI kao lossless LPCM. Za TV serije nije ni bitno jer sve koriste Dolby Digital sa bitrate-om od 320-448 kb/s. Skoro sam proveravao na HBO HD dok je bio Taboo i bitrate je bio 336 kb/s. Primecuje se da zvuk nije toliko transparentan kao sto bi trebalo da bude jer ipak je nova serija u pitanju ali bolje nema.

Inace jos jednu stvar ne razumem. Kada na ovim risiverima taj problematicni cip ode u vecna lovista onda nema zvuka na izlazima ali sta se desava sa HDMI ulazima i izlazima? Zna li neko? Mnogo puta sam ih video na oglasima ali uvek stoji skoro isti tekst "nema zvuka, sve ostalo radi". Da li on moze da primi vec obradjen zvuk preko HDMI? stoN, da li si probao mozda HDMI ulaze na tvom?

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Technicssss said:

stoN, da li si probao mozda HDMI ulaze na tvom?

Не јер немам извор звука са таквим конекторима а искрен да будем ја сам још на 2.0 и 2.1 системима.

То развачење жица по соби или провчење кроз зидове ме не занима јер у соби где слушам музику немам ТВ. А сигурно да неће бити у скорије време.

Шта могу када не волим те мулти канал репродукције.

ПС. немам ни ДВД као на пример.  :plakanje

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Technicssss said:

To mi nije problem jer koristim kvalitetan BD plejer koji interno obavlja dekodiranje zvuka i moze ga slati na analogne 6CH/8CH izlaze ili preko HDMI kao lossless LPCM. Za TV serije nije ni bitno jer sve koriste Dolby Digital sa bitrate-om od 320-448 kb/s. Skoro sam proveravao na HBO HD dok je bio Taboo i bitrate je bio 336 kb/s. Primecuje se da zvuk nije toliko transparentan kao sto bi trebalo da bude jer ipak je nova serija u pitanju ali bolje nema.

Inace jos jednu stvar ne razumem. Kada na ovim risiverima taj problematicni cip ode u vecna lovista onda nema zvuka na izlazima ali sta se desava sa HDMI ulazima i izlazima? Zna li neko? Mnogo puta sam ih video na oglasima ali uvek stoji skoro isti tekst "nema zvuka, sve ostalo radi". Da li on moze da primi vec obradjen zvuk preko HDMI? stoN, da li si probao mozda HDMI ulaze na tvom?

Опет не видим поенту. Да би обрадио звук тј применио систем за корекцију звука према соби авр мора пребацити у дигитални домен па онда слати на свој дак или проследити аналогни без корекције. Ништа се не добија. Та плоча са хдми има и контролере звука, сигнала и сл а због превелике темп дође до разлемљавања. Често помаже прекуглавање као код графичких карти. У том случају не раде ни хдми улази, ни излази. Добар оглас, на авр све ради само нема звука. На аутомобилу све ради само не окреће точкове. Ако гледаш јаче Онкио моделе од 2012. на овамо са Одисеј ХТ32 мада је и ту питање. Проблем је када мозгови такве авр увуку у уске полице па их скувају. Новији Онкио немају тих проблема али немају ни Одисеј. Одисеј нема везе са проблемом. Избацили су га када су купили Пионир па користе њихову технологију корекције.

Link to comment
Share on other sites

Ja trenutno na onkyo tx-nr 5007 drzim dva kulera od 20cm i okrenuti su da izvlace vruc vazduh.Rade na nekih mislim 9v,mislim da je adapter na 9v i dosta su tihi.Risiver je i posle 5-7 sati rada mlak.Dok nisam imao ova dva kulera posle sat dva risiver je bio pa skoro vreo posto stoji u polici i ima jedno 30cm prostora ali ipak nije bas najbolje provetreno.

Inace kuleri su od firme cooler master i mislim da se na 12v  vrte na oko700- 800 obrtaja.Posto sam im stavio adapter na mislim 9v vrte se jos sporije i ne prave buku uopste a odlicno vrse posao.

20170423_185557.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Malo da osvežim temu.Vlasnik sam dotičnog uređaja već par meseci.Kupio sam ga veoma povoljno preko oglasa.Odlično očuvan, u kutiji sa mikrofonom, daljincem i uputstvima, ali neispravan.Sve radi, ali nema zvuka. Problem je u hdmi ploči.Probao sam razne tehnike (grejanje ploče fenom, pečenje ploče u rerni) ne bi li dobio zvuk,ali bez uspeha. Zatim sam naišao na post gde je čovek uspeo da dobije zvuk  preko zone2 izlaza. Potrebno je prvo isključiti hdmi ploču u meniju (hdmi ignored opcija).Zatim treba spojiti činčevima preamp out sa zone2 in. Zvučnike spojiti na zone2 izlaze i eto veselja.Imate stereo zvuk iz svih analognih ulaza.Daljincem birate ulaz i izlaz kao i ranije, premda može i kroz meni uređaja.Verujem da radi i 6ch analogni ulaz,ali ja slušam stereo i nisam probao.Mogu da se regulišu i bas i visoki tonovi.Kod mene ovo radi i ja sam zadovoljan zvukom i snagom pojačala.Ubacio sam jedan kuler da izvlači vazduh za svaki slučaj, iako je ploča crkla.Nadam se da će nekome ovo pomoći da koristi uređaj dok ovi iz Playera ne smanje cene popravke.

Pozz

Hare

 

Link to comment
Share on other sites

On 17.4.2017. at 0:50, gvlada said:

Зависи колико желиш бучни да буду. Вентилатор од 12цм може да ради на 5 волти, буде бешуман а да довољно ваздуха помера. Боље је да извлачи топао ваздух, као вентилатор на задњој страни кућишта.

Slažem se ovim. Ovo je klasičan setap kod PC kućišta. Preporuka za jeftin a dobar kuler je Arctic Cooling 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Malo da pojasnim oko cene popravke uređaja..Zvao sam Player servis koji je zvaničan servis za Onkyo u Srbiji.I dobijem na telefon baš čoveka koji je dao procenu popravke mog uređaja.Kaže cena popravke moga uređaja je oko 55000 dinara jer je kupljen u Nemačkoj.To je kaže cena nove hdmi ploče + ugradnja.I sam mi kaže da je to neisplativo.Da je uređaj kupljen u Srbiji i da je distribucija išla preko njih onda bi cena popravke bila od 10000 do 20000 din u zavisnosti od modela što je sasvim prihvatljivo.Savetovao me da iskoristim produženi garanciju koja važi do  kraja godine za sve uređaje sa ovim problemom okupljenim u EU i o trošku Onkyo servisa popravim uređaj u Nemačkoj.

Pisao sam Onkyo support-u i čekam odgovor.Javljam čim dobijem odgovor. 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako stoje stvari.Na moju prijavu kvara odgovorili su da je program besplatne popravke zavrsen krajem prosle godine i da to nije vazilo za zemlju Srbiju.Posto nisam u Nemackoj nisam ni imao prava na popravku, a ako zelim popravku, da se obratim njihovom distributeru u Srbiji.

Posto nisam bio zadovoljan odgovorom napisah im da sam cuo od distributera da je program produzen I da bi mogao da im doteram AVR do Nemacke ili ako moze Hrvatske.Takodje navedem da je popravka ovde bezobrazno skupa i da su mi oni jedina sansa.Zamolim ako može da se posalje samo hdmi ploca na popravku.

Danas stize pismo gde mi do kraja godine za moj 3008 nude 325 jura ako kupim njihov novi uredjaj u Nemackoj.

Izgleda da mi od svega ostaje reballing za moje pare, premda ponuda i nije losa ako  se uzme u obzir da sam ga platio 70 jura :-)

BGA cipova ima kupiti na aliexpressu za 25 jura i to verzije D koja je novija plus usluga reballinga 35 jura sto izadje 60 jura za "popravku" ploce. Naravno, nema garancije:-)

Edited by hare011
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...