Jump to content


Onkyo TX-NR 3008


Dalibor

Recommended Posts

Ima li neko iskustva sa ovim ogromnim risiverom? Izuzetnog je zvuka, bar sto se men tice, lepog dizajna, puca od snage, ima sve moderne dodatke, ali... Problem je pregrevanje. Citam po forumima da mnogi imaju problem sa pregrevanjem i da im risiveri otkazuju. Onkyo je 'kao' priznao gresku, resavali su problem onima koji su imali garanciju, tj. samo menjali HDMI plocu, medjutim problem se i dalje javljao, ljudi su po 3 puta slali svoje risivere na servis. Zanima me, moze li se to nekako resiti, radi li neko kod nas takvu vrstu servisiranja i koliko to otprilike kosta, postoji li dugorocno resenje, ili jednostavno ovaj risiver treba da zavrsi u kontejneru :-) 

IMG_20170414_233012.jpg

IMG_20170414_233021.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao isti problem pre par godina sa Onkyo TX-NR609 AVR-om.

Kupljen je bio u Nemackoj preko jednog "dobavljaca",posle nesto manje od dve ipo godine (2 god. je garancija bila) desio se problem sa HDMI plocom.

Nisam nikad koristio dodatne ventilatore,a njegov u kucistu nisam nikad ni primetio da nesto vrti...Zvao sam ovlascenog servisera kod nas i dobio odgovor da ce se ploca besplatno zemeniti drugom novom a moji troskovi bi bili "samo" troskovi slanja stare ploce za Nemacku,carina i sl. preko njih.

Tad je to bila cena od preko 14.000 dinara,u tom momentu mi je to bilo ne prihvatljivo.

Risiver sam poklonio sestri posle godinu i vise koliko mi je stojao u kutiji,poslat je u isti servis i zamena je bila oko 7.500 dinara.Radi vec pune dve godine bez problema (i dodatnih ventilatora).

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, micicss said:

Zvao sam ovlascenog servisera kod nas i dobio odgovor da ce se ploca besplatno zemeniti drugom novom a moji troskovi bi bili "samo" troskovi slanja stare ploce za Nemacku,carina i sl. preko njih.

Ког сервисера?

Link to comment
Share on other sites

Da, i mene zanima ko to servisira kod nas, jer da saljem ovo cudo za Nemacku, placam carinu, koja verovatno nije mala s obzirom na njegovu tezinu mi bas i ne zvuci primamljivo? Vidim da svi imaju problem sa tom HDMI plocom, da li je onda moguce da se ta ploca skine i da onda ne bude problema, jer ja te HDMI ulaze-izlaze i ne koristim?

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Dalibor said:

 Vidim da svi imaju problem sa tom HDMI plocom, da li je onda moguce da se ta ploca skine i da onda ne bude problema, jer ja te HDMI ulaze-izlaze i ne koristim?

Та плоча и није битна за рад али подаци са те плоче ка главном контролеру су битни.

Код мене је случај као и код 95% других да ми се не пале иконице за звучнике на дисплеју а то значи и да се релеји у колу заштите за звучнике не укључују.

Покушавам да на неки начин дотерам неки сигнал на главни контролер једном речју преварим и сигуран сам да ће радити.

Једини проблем што нисам упознат какав је тај сигнал тј. каквог је облика и напонског нивоа.  :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Player je uvoznik i ovlasceni serviser ako se nesto nije menjalo,a siguran sam da nije.

Uredjaj je kod njih odnet a oni su skinuli staru plocu poslali je za Nemacku i poslata im je nova koju su uredno vratili i od onda nije bilo nikakvih problema.

Secam se da smo se pozitivno iznenadili kad su javili da smo duzni oko 7.500 dinara a ocekivali smo preko 14.000...

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ikonice za zvucnike rade i s tim nemam problema, u stvari, nemam nikakvih problema sa pojacalom, ali citam sta se ljudima desava pa bih da predupredim nezeljeno :-)...ako je moguce. Kupio sam postolje sa ventilatorima za hladjenje lap topova pa cu ga instalirati na poklopcu, valjda ce da da neke rezultate i da malo smanji temperaturu. Nije mi jasno kako su mogli takav propust da naprave, ovako dobra masina (bar sto se mene tice) a toliki problem s pregrevanjem...

Link to comment
Share on other sites

Koji AVR je u pitanju,isto 3008?Ja sam napisao svoja iskustva sa Onkyo TX-NR609 niza srednja klasa.

Nije bilo nista unapred,sem tog sto ne znam iz kog razloga je cena za slanje pala punih 100% sve ostalo je bilo i vise nego korektno od strane servisera.

Napominjem i pored toga sto uredjaj nije kupljen kod njih i nije bio pod garancijom.

Link to comment
Share on other sites

Код мене све штамне плоче имају Onkyo лого једино ХДМИ плоча има јадно наштампано Onkyo и то не тим фонтом. Све мислим да је нису они правили него неко од коопераната.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, micicss said:

Koji AVR je u pitanju,isto 3008?Ja sam napisao svoja iskustva sa Onkyo TX-NR609 niza srednja klasa.

Nije bilo nista unapred,sem tog sto ne znam iz kog razloga je cena za slanje pala punih 100% sve ostalo je bilo i vise nego korektno od strane servisera.

Napominjem i pored toga sto uredjaj nije kupljen kod njih i nije bio pod garancijom.

Vas nije pod garancijom, zato ste platili popravku, a cena od 7500 je ok.. A ako je 340 evra za 3008 onda to nije normalno...

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, stoN_Cold said:

Код мене све штамне плоче имају Onkyo лого једино ХДМИ плоча има јадно наштампано Onkyo и то не тим фонтом. Све мислим да је нису они правили него неко од коопераната.

Upravo se ovog secam sa stranih foruma,pisalo se o tome kako tu HDMI plocu nije pravio Onkyo vec neka kooprantska firma.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dalibor said:

Vas nije pod garancijom, zato ste platili popravku, a cena od 7500 je ok.. A ako je 340 evra za 3008 onda to nije normalno...

Nije placena popravka,vec su naplaceni troskovi slanja ploce.Onkyo priznaje losu seriju i menjao je tad staro za novo bez naplate.

Nije bilo bitno da li je uredjaj pod garancijom ili ne.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dalibor said:

Kako ste Vi resili Vaš, ne verujem da ste platili 340 evrića? :-)

Никако, све је остало по старом. Све ради осим излаза али као преамп ради добро.

Наравно да нисам платио.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, stoN_Cold said:

Никако, све је остало по старом. Све ради осим излаза али као преамп ради добро.

Наравно да нисам платио.

Cek cas ston, hoces da kazes da kada naletim na neki od ovih risivera sa neispravnom HDMI plocom mogu da ga koristim kao preamp? Hmmmm... Ako je tako onda je to odlicna stvar :)

Link to comment
Share on other sites

Која је поента таквог авр као претпојачала без обраде вишеканалног звука и ХД формата? Само за стерео музику има и других решења а за обични долби дигитал и дтс преко спдиф није вредно труда.

Већи вентилатор одозго да извлачи ваздух на 5 волти и све је у реду.

Link to comment
Share on other sites

On 15.4.2017. at 20:15, gvlada said:

Која је поента таквог авр као претпојачала без обраде вишеканалног звука и ХД формата? Само за стерео музику има и других решења а за обични долби дигитал и дтс преко спдиф није вредно труда.

Већи вентилатор одозго да извлачи ваздух на 5 волти и све је у реду.

I ja mislim da je malo bezveze imati ovakvu masinu samo kao preamp pored svega sto ima da ponudi... Ja sam moj risiver probao da resim sa dva mala kulera...jedino sto moji duvaju u hdmi plocu a ne izvlace vazduh.. Ne znam  kako je bolje ali primecujem da je temperatura manja.. Kuleri se lepo uklapaju, taman da poklopac moze da se zatvori.

Kuleri.jpg

Kuleri 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Зависи колико желиш бучни да буду. Вентилатор од 12цм може да ради на 5 волти, буде бешуман а да довољно ваздуха помера. Боље је да извлачи топао ваздух, као вентилатор на задњој страни кућишта.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...