Jump to content


Koje zvucnike upariti sa Harman Kardon 3490


Kmecalo

Recommended Posts

Pozdrav za sve, novi sam ovde a i u audio tehnici i naravno potrebna mi je pomoc. Vec neko vreme zelim da napravim svoj mali skromni stereo sistem i konacnio je doslo vreme za to. Posto sam potpuni laik neko vreme sam istazivao forume, interenet, trziste i na kraju sam kupio Harman Kradon HK 3490, polovan ali u dosta dobrom stanju. E sada su mi potrebni zvucnici pa mi treba savet sta uzeti u ceni do 200e, a zanimaju me 3 - sistemske podnostjece kutije. Posto sam video da je velicina prostorije dosta bitna evo da i to navedem 3.6x4.7 oko nekih 17 kvadrata. Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Preporuka ne mora nužno tebi biti najbolja. Imaš fikter na kp, ukucaš do koje cifre, čuješ se sa vlasnicima, pojačalo pod mišku i odabereš ono koje ti najviše odgovara. Tvoj lični sud ipak treba da bude odlučujući.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ok. Hvala na odgovoru. Moze li neki predlog, neki proizvođač ili model koji da potrazim ili pogledam. Kada postavim filter na kp dobijem 50+ strana oglasa gde ima sve i svašta pa mi zato i treba pomoć sta od toga odabrati u uži izbor.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

http://www.kupujemprodajem.com/IQ-3140-AT-Vifa-Trasmision-line-45143332-oglas.htm
http://www.kupujemprodajem.com/MB-QUART-980S-Top-Model-1M-Visoke-45143327-oglas.htm
Probao bih ovako nešto... Različite filozofije zvuka, pa šta ti više godi. Najbitnije da deluju očuvano... Možda i Canton neki... Filter ograniči na od do, tj od 150 do 220,plus još mesto ako navedeš, dobićeš verovatno mnogo uži izbor...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala ovo mi je sada pomoc, sada znam kako da trazim.

Samo jos jedna konsultacija, moje pojacalo da je 120w po kanalu sa inpedansom od 8oma, ako sam dobro shvatio snaga zvucnika treba da odgovara snazi pojacala i da bude malo iznad a inpedansa zvucnika ne sme biti manja od inpedanse pojacala da nebi doslo do opterecenja i ostecenja. Da li sam dobro razumeo i da li postoji jos nesto od tehnickih karakteristika na koje bi trebao da obratim paznju?

Link to comment
Share on other sites

Postoji... Snaga ne znači puno u tvom slučaju jer su ti novi Harmani tanki sa zvukom do bola... Dakle, kutija mora biti sa jako pokretljivim basom na malim snagama,po mogućnosti obavezno sa bas refleks otvorom jer će se samo tako dobiti bas iz kutije, teško da će iz kompresije taj amp isterati išta nisko... Padaju mi na pamet neke od JBL kutija L serije sa ne mnogo velikim bas zvučnikom, osmica je dovoljna... Na žalost, u poslednje vreme im je cena naduvana do nebesa ali se može naći direktno od vlasnika, na KP je situacija ne baš sjajna.

Link to comment
Share on other sites

Da za te JBL kutije L serije sam video da su dosta hvaljene ali im je i cifra dobra, bar kod nas. Ovo za pokretljiv bas na malim sagama, kako da ga prepoznam kod zvucnika, bas refleks mi je jasan.

Mozda vas iskusnije malo mucim i smaram sa mojim neiskustvom i pitanjima ali mislim da je ovaj forum dobro mesto gde se mogu informisati i mozda u buducnosti i ja nekome biti od pomoci.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, kiLDer said:

Preporuka ne mora nužno tebi biti najbolja. Imaš fikter na kp, ukucaš do koje cifre, čuješ se sa vlasnicima, pojačalo pod mišku i odabereš ono koje ti najviše odgovara. Tvoj lični sud ipak treba da bude odlučujući.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока
 

Mnogo bolja varijanta, kutije pod misku pa probas u svojoj sobi. Soba "svira"  bar 50 posto. Ako treba, das neku kintu za probu, al bolje i to nego da se zaj...

Link to comment
Share on other sites

Jos jedno pitanje, na osnovu vasih saveta pronasao sam nekoliko interesantnih kutija ali me buni impedansa tj u specifikacijama za zvucnike koja se nalazi u sklopu oglasa i na sajtovima koje sam uspeo da pronadjem pise da je inpedansa 8oma a na samim kutijama pise 4oma. O cemu se radi? Da li je moguce da postoje zvucnici sa istom oznakom ali razlicitih impedansi?

Link to comment
Share on other sites

JBL LX500 se pojavljuju u dve varijante. Oznaka je ista, ali se vizuelno razlikuju, a razlikuju se i po impendansi. Po deklaraciji, to su kutije koje rade na 8 oma, ali jedna od varijanti je zapravo na 4 oma i imas bar dva takva para na KP pa obrati paznju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i računao na cenu kutija do 200e. Poneću svoje pojačalo kod prodavca a ako napravimo dogovor možda i kod mene ali mislim da je to malo komplikovano. A zašto da ne gledam na to da li se slažu sa pojačalom? Mislis da je bolja varijanta nabaviti prvo zvučnike pa onda pojačalo?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kupi neke konvertibilne kutije, neke koje ces moci da prodas relativno brzo uz sto manje finansijske gubitke u sledecoj transakciji. Slusaj to sto kupis sve dok ne pronadjes zvuk koji ti se svidja. Niko ne moze odabrati kutije umesto tebe. Ovde mozes da dobijes dobru preporuku, ali izbor je samo tvoj. Da sam na tvom mestu gledao bih neke dvosistemce, sto novije i sto bolje ocuvane.

Link to comment
Share on other sites

Resiver koji imaš je uređaj niže srednje klase, i vrlo je sličan (tehnički i zvučno) svim uređajima iz te klase (razni Denoni, Maranci, Yamahe...), gotovo da svi zvuče isto, odnosno neizbalansiranog i kolorisanog zvuka i bez nekog preciznog basa, što bi trebalo da se dobije višom klasom uređaja. Na osnovu toga se nameće zaključak da će i zvučnici iz te klase svi zvučati slično. Veći problem će ti praviti akustika prostorije, kablovi, izvor nego brand i model zvučnika.

Trosistemski zvučnici do 200€ su nezahvalni, zato što su svi 20+ godina, i spremni su za refresh.

Ako pričamo konkretno šta kupiš, ja bih ti savetovao:

- da sačekaš da se na KP pojavi neki Dali iz Zensor serije, bilo koji, ako to nije opcija onda

- do 200€

http://www.kupujemprodajem.com/Wharfedale-Dimond-220-44511738-oglas.htm?filter_id=122

http://www.kupujemprodajem.com/Wharfedale-Diamond-9-3-45205856-oglas.htm?filter_id=111879260

- do 100€

http://www.kupujemprodajem.com/tannoy-f1-custom-limited-edition-43813948-oglas.htm?filter_id=159337

http://www.kupujemprodajem.com/Wharfedale-DIAMOND-8-2-100w-45230046-oglas.htm?filter_id=111879260

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam taj HK je bio najbolji njihov stereo risiver u toj generaciji (ako nisam pomesao oznaku) i kao sto Gox kaze njihovi moderni risiveri zvuce dosta tanko narocito u odnosu na njihova starija ali jako popularna stereo pojacala.

Zvucnici stari 20 godina nisu za refresh narocito ne ako se radi o kvalitetnijim modelima koji u sebi imaju kvalitetne komponente.

Od ponudjenih jedino Diamond 9.3, ove poslednje sa "ribonima" nikako ne uzimati u obzir.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...