Jump to content


Pojačalo za Yamaha NS-200m


Cvele012

Recommended Posts

Pre svega, želeo bih da pozdravim sve na forumu, s obzirom da je ovo prvi moj post.

Relativno sam nov u audio svetu. Još "opipavam" uredjaje, počev od pojačala, pa do zvučnika.

Trenutno posedujem pojačalo Yamaha A-760mk2 i zvučnike Yamaha NS-200m, i za mogu da kažem da sam za jednog početnika zadovoljan zvukom. Soba u kojoj slušam muziku je oko 16-17m2. Kao izvor zvuka koristim računar, ponekad gramofon i CD plejer. Međutim, čuo sam više komentara da bih mnogo više izvukao od ovih kutija sa nekim drugim pojačalo.

Da li neko ima iskustva sa ovim zvučnicima i da li možete preporučiti koje pojačalo bi "leglo" u ovom slučaju?

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Ne samo pojačalo, već se i sami zvučnici mogu poboljšati. To sam ja uradio sa mojim NS 690 II. Rade mnogo bolje sada.

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/30923-zoran-dimovski/&page=1

Treba imati na umu da su svi stari zvučnici projektovani da rade na analogne izvore. Mogu oni da rade i na digitaliju ali njima ne odgovara tonski balans tog izvora te se preporučuje korekcija zvučnika naspram savremene digitalije.

Vrlo mali broj ljudi ovo zna te budu razočarani kad kupe takve zvučnike i stave ih u svoje sistem. Takođe treba znati da ti stari zvučnici imaju zaostale skretnice, terminale i ožičenje. Sve je to danas mnogo bolje. Kad se još doda i eventualno dotrajalo vešanje....

Šteta je slušati dobre stare zvučnike koji nisu osveženi, oni mogu da rade mnogo bolje nego kad su bili novi

Link to comment
Share on other sites

Или евентуално преправком скретнице ради побољшања звука. Освежавањем мислим да неће свирати боље него када су били нови. Једно је освежавање а друго је преправка/апгрејд.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Suzices komentare i predloge clanova foruma ako navedes raspon cena do kojih si spreman da ulazes u pojacalo. Recimo, raspolazem sa od x do y evra za kupovinu pojacala, sta se predlaze u tom rangu cena? Olaksace i tebi i onima koji ucestvuju u temi.


Sent from my frižider


Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...