Jump to content


VDzeletov sistem


vdzele

Recommended Posts

20 sati ranije, trotter said:

More, komentar je zbog tehnickih pitanja suptilnog uplitanja frekvencija sa baze telefona u pravcu okolnih uredjaja, a ne zbog estetskog dojma emoji41.png

Sent from my frižider
 

DECT telefoni bi trebalo da rade na frekvenciji od 1880 MHz–1900 MHz tako da mislim da nema govora o mešanju frekvencija.

Što se tiče "drvenih" komponenti od g.Dimovskog, ja sam razumeo da su to sve redom sjajne (verovatno se može reći i vrhunske) komponente ne baš niske cene.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio četiri uređaja od Dimovskog i tu sam dobio popust. Kad bi objavio cenu koju sam dobio stavio bi konstruktora u nezgodan položaj, jer nije cena ista kad kupite jednu ili četiri stvari. Takav odnos sam imao i sa NN.

Veliki DAC koji sam kupio je bio radni uređaj konstruktora, nije bio na prodaju već mu je služio kao reper. Zamolio sam Dimovskog da mi baš njega proda. On je to nerado to uradio jer furnir nije bio dobar, ne njegovom krivicom. On nije furnirao uređaj te mu nije bio za prodaju. Meni mala greška u furniru nije smetala te sam i tu dobio popust.

Tako da bi bilo nezahvalno da skačem u stomak konstruktoru oko cene. Svako je video da mu je ime na ovom forumu Majda pa nek se direktno obrati njemu oko dogovora.

Plus, svako ima pravo da niveliše cenu naspram svoje politike prodaje. Ja sigurno neću biti taj da se zamerim konstruktoru jer sam objavio cenu koja je možda danas bivša. Tu je naravno i pitanje koliko čega neko želi da ima sve u DAC-u, dodatnih priključaka i kvaliteta delova, to isto čini da cena varira....

Ja recimo kvalitet uređaja neću da mistifikujem, svako ko želi da ga oceni nek donese svoj na upoređivanje.

Link to comment
Share on other sites

Uredu,razumeo sam.Nema mistifikacije ali ipak niko neće reći cenu svog dac-a. Uređaji nisu serijski,prilagodljivi su prema džepu i prema potrebama.Ostajemo u okvirima od 200-5000 ili sam potpuno promasio.Iskreno meni takav pristup ima ipak dozu nepotrebne mistike,a po zakonu svaka roba koja je na prodaju treba da ima cenu.Osnovna varijanta,poboljsana varijanta,sa ovakvim ili onakvim finisem -normalno da su cene razlicite.Uostalom i mi treba da znamo o kom segmentu cenovnom i kvalitativnom pricamo.Ovako svede se na slikanje lepih kutija.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, sondek said:

Uredu,razumeo sam.Nema mistifikacije ali ipak niko neće reći cenu svog dac-a. Uređaji nisu serijski,prilagodljivi su prema džepu i prema potrebama.Ostajemo u okvirima od 200-5000 ili sam potpuno promasio.Iskreno meni takav pristup ima ipak dozu nepotrebne mistike,a po zakonu svaka roba koja je na prodaju treba da ima cenu.Osnovna varijanta,poboljsana varijanta,sa ovakvim ili onakvim finisem.Uostalom i mi treba da znamo o kom segmentu cenovnom i kvalitativnom pricamo.Ovako svede se na slikanje lepih kutija.

Ima logike ;)

ps 

Da je vdzele malo blizi rado bi odno Teac- a ud 503 na clash da se igramo 

Link to comment
Share on other sites

Suca77 - Vidi ako možeš da te neko doveze, žao mi je što imaš taj problem sa leđima.

-----------------

Možda deluje da ima dozu mistike, to nije bila namera, ali ja samo želim da budem korektan prema konstruktoru. Uostalom svako može da ga cimne i da ovde stavi trenutne cene.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, sondek said:

Uredu,razumeo sam.Nema mistifikacije ali ipak niko neće reći cenu svog dac-a. Uređaji nisu serijski,prilagodljivi su prema džepu i prema potrebama.Ostajemo u okvirima od 200-5000 ili sam potpuno promasio.Iskreno meni takav pristup ima ipak dozu nepotrebne mistike,a po zakonu svaka roba koja je na prodaju treba da ima cenu.Osnovna varijanta,poboljsana varijanta,sa ovakvim ili onakvim finisem -normalno da su cene razlicite.Uostalom i mi treba da znamo o kom segmentu cenovnom i kvalitativnom pricamo.Ovako svede se na slikanje lepih kutija.

O kvalitativnom: njegov najskuplji DAC koji je urađen po specijalnoj porudžbini i u jednom primerku je bio najbolji izvor koji sam čuo. Kasnije je downgrade-ovan jer je vlasnik želeo da proba drugi interface (sonično podosta) a čak i takav je bio rame uz rame Technics SL-1000 u obsidian plintu sa SME V i Koetsu  preko Ear 834p kao i Revox magnetofonom. Btw. Dimovski je modifikovao i taj Ear. 

Link to comment
Share on other sites

Evo specifikacije mog velikog DAC-a. On je samo USB, mogu se dodati spdif, optika, balansirani izlaz,...Sve to meni nije trebalo, svaki dodatak utiče na cenu. Može i jeftiniji DAC čip, verovatno i metalno kućište ali to ja nisam želeo.

1. USB interfejs Amanero tech. poboljsano napajanje na pločici i zamenjeni master clock oscilatori.
2. Posebno kompletno napajanje za USB interfejs. Ne napaja se iz računara nego iz DAC-a.
3. Digitalna galvanska izolacija celog I2S busa.
4. Asinhroni rekloking.
5. DAC chip ESS Sabre ES9018 32bit stereo balansirani x 4.
6. Posebno kompletno napajanje za digitalnu sekciju dac chipa.
7. Posebno kompletno napajanje za analognu sekciju dac chipa.
8.  R I-t0-V konverzija.
9. Posebno kompletno napajanje za izlazni analogni JFET stepen.
10. Balansirani stereo (4 x 2 x 4) upareni JFET, buffer i interstejdz transformator driver.
11. Analogni filter digitalnog šuma.
12.Transformator na izlazu balansirani u single end. Vintage balansirani 1:1, (za iskru radila Francuska firma).
13. Nema OP ampova.
14. Nema feedbeka.
15. EI transformatori 2 komada. Svaki sa po 2 CT sekundara na svakom. Ukupno za 4 nezavisna napajanja.
16. Prekidač za izlazni signal u fazi i obrnuta faza.
17. Osnovna donja ploča i poledjina čelik 2mm, plastifikacija.
18. Ostatak kutije šper breza 9mm. Furnir američki orah. Finiš vosak.
19. Nogice čelik, gumirana pluta ispod.
20. Širina 44cm, Dubina 35cm, Visina 15cm, Masa 20kg.

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, prophet said:

O kvalitativnom: njegov najskuplji DAC koji je urađen po specijalnoj porudžbini i u jednom primerku je bio najbolji izvor koji sam čuo. Kasnije je downgrade-ovan jer je vlasnik želeo da proba drugi interface (sonično podosta) a čak i takav je bio rame uz rame Technics SL-1000 u obsidian plintu sa SME V i Koetsu  preko Ear 834p kao i Revox magnetofonom. Btw. Dimovski je modifikovao i taj Ear. 

Bold - verovatno usko grlo :)

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, sondek said:

Uredu,razumeo sam.Nema mistifikacije ali ipak niko neće reći cenu svog dac-a. Uređaji nisu serijski,prilagodljivi su prema džepu i prema potrebama.Ostajemo u okvirima od 200-5000 ili sam potpuno promasio.Iskreno meni takav pristup ima ipak dozu nepotrebne mistike,a po zakonu svaka roba koja je na prodaju treba da ima cenu.Osnovna varijanta,poboljsana varijanta,sa ovakvim ili onakvim finisem -normalno da su cene razlicite.Uostalom i mi treba da znamo o kom segmentu cenovnom i kvalitativnom pricamo.Ovako svede se na slikanje lepih kutija.

Mercedes isto košta od 20.000 EUR do 250.000 EUR. Ali ti dodjes u salon, kažeš hoću sa petoro vrata, da ima 300 ks, da je terenac itd. Onda ti izaberu model prema tvojim potrebama. Ili dodjes već znajući koji model hoćeš i tražiš to konkretno. Zar ne?

Ovde je maltene ista situacija uz dodatak da čovek radi po porudžbini. Možeš da mu tražiš da ti napravi šta ti hoćeš, može da ti predlozi gotova rešenja itd...

A zašto ti lepo ne kontaktiraš samog Dimovskog i ne porazgovaraš o cenama? Ovakvim tvojim konstatacijama ispada da smo mi mistifikatori cena a Dimivski ne postuje zakon...

Ukoliko ti je bas stalo, kontaktiraj me pa ću ti reci cenu, ali ne znam koliko će ti ista znaciti obzirom da mi nije prvi uredjaj od Dimovskog i da je DAC delom kompenzovan.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, sondek said:

Uredu,razumeo sam.Nema mistifikacije ali ipak niko neće reći cenu svog dac-a. Uređaji nisu serijski,prilagodljivi su prema džepu i prema potrebama.Ostajemo u okvirima od 200-5000 ili sam potpuno promasio.Iskreno meni takav pristup ima ipak dozu nepotrebne mistike,a po zakonu svaka roba koja je na prodaju treba da ima cenu.Osnovna varijanta,poboljsana varijanta,sa ovakvim ili onakvim finisem -normalno da su cene razlicite.Uostalom i mi treba da znamo o kom segmentu cenovnom i kvalitativnom pricamo.Ovako svede se na slikanje lepih kutija.

Da rezimiramo: znaš da Zoran nema firmu i proizvodnju, da ne postoje dva ista uređaja koja je u životu napravio, da nema želju da od toga živi, da se nigde ne reklamira jer mu ne pada na pamet tako nešto, ali i dalje 'oćeš cenovnik, i još pominješ da tako mora po zakonu?!:screwy

Link to comment
Share on other sites

Pojma nisam imao da nema firmu,da je čovek diyer,odnosno radi po porudžbini.Uredjaj izgleda vrhunski kao firmiran dizajn, prepoznatljiv i originalan,u oba sistema.Izvinjavam se na zabuni i ako sam čoveku eventualno napravio neki problem ili štetu.Verujem u potpunosti na reč kolegama,da je uređaj odličan,pa sam mislio da je ok znati neki početni cenovni okvir za nesto sto je dobro.Kao za inat nisam jos pogledao jedino tu šćepanovu emisiju,bilo bi mi verovatno jasnije-ispravljam propusteno.Još jednom se izvinjavam i kolegama koje su se nasli prozvani da mistifikuju,a uredjaj ocigledno jeste nesto sto se radi prema potrebama.Sve najbolje konstruktoru,da bude uspesna firma i izađe na trziste i da ga vidimo(čujemo)negde javno, na hifiles show na pr.

Link to comment
Share on other sites

Kod Vladimira sam slušao sprave od Dimovskog koje je na početku teme predstavio.

U drugom poluvremenu sesije, sa NN KSN zvučnicima, utisak je bio vrlo povoljan. Ovo je preliminarno viđenje, ali ono što za mene vrlo teško može biti varka je obilje finoće i lepote tona koja je tada došla do izražaja. 

Link to comment
Share on other sites

Evo specifikacije mog velikog DAC-a. On je samo USB, mogu se dodati spdif, optika, balansirani izlaz,...Sve to meni nije trebalo, svaki dodatak utiče na cenu. Može i jeftiniji DAC čip, verovatno i metalno kućište ali to ja nisam želeo.
1. USB interfejs Amanero tech. poboljsano napajanje na pločici i zamenjeni master clock oscilatori.
2. Posebno kompletno napajanje za USB interfejs. Ne napaja se iz računara nego iz DAC-a.
3. Digitalna galvanska izolacija celog I2S busa.
4. Asinhroni rekloking.
5. DAC chip ESS Sabre ES9018 32bit stereo balansirani x 4.
6. Posebno kompletno napajanje za digitalnu sekciju dac chipa.
7. Posebno kompletno napajanje za analognu sekciju dac chipa.
8.  R I-t0-V konverzija.
9. Posebno kompletno napajanje za izlazni analogni JFET stepen.
10. Balansirani stereo (4 x 2 x 4) upareni JFET, buffer i interstejdz transformator driver.
11. Analogni filter digitalnog šuma.
12.Transformator na izlazu balansirani u single end. Vintage balansirani 1:1, (za iskru radila Francuska firma).
13. Nema OP ampova.
14. Nema feedbeka.
15. EI transformatori 2 komada. Svaki sa po 2 CT sekundara na svakom. Ukupno za 4 nezavisna napajanja.
16. Prekidač za izlazni signal u fazi i obrnuta faza.
17. Osnovna donja ploča i poledjina čelik 2mm, plastifikacija.
18. Ostatak kutije šper breza 9mm. Furnir američki orah. Finiš vosak.
19. Nogice čelik, gumirana pluta ispod.
20. Širina 44cm, Dubina 35cm, Visina 15cm, Masa 20kg.
 


Pretpostavljam i da radi bez over sampling-a, odnosno da je NOS?
Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, prophet said:

O kvalitativnom: njegov najskuplji DAC koji je urađen po specijalnoj porudžbini i u jednom primerku je bio najbolji izvor koji sam čuo. Kasnije je downgrade-ovan jer je vlasnik želeo da proba drugi interface (sonično podosta) a čak i takav je bio rame uz rame Technics SL-1000 u obsidian plintu sa SME V i Koetsu  preko Ear 834p kao i Revox magnetofonom. Btw. Dimovski je modifikovao i taj Ear. 

 

12 sati ranije, prophet said:

Ne bih rekao. U originalnoj varijanti mozda. Po recima samog vlasnika posto je slusao pre i posle intervencije radi bolje nakon sprovodjenja iste. Kako god to je bla jedna od najboljih gramofonskih postavki koju sam cuo.

 

Po opisu siguran sam da smo slusali isti sistem.

Imam par ispravki koje si verovatno nenamerno pogresio.Rucka na tom sl-1000 je bila sme 4,

EAR  phono preamp je nakon Majdine zamene dva kondezatora,cime vlasnik nije bio zadovoljan,detaljan upgrejd uradio Viktor ces (ubacivanje podesavanja loada za razne mc glave izmedju ostalog) i tu postavku smo i ti i ja slusali.

Slazemo se da je to jedan od boljih gramofonskih set-upa i sad subjektivni dozivljaj,meni je gramofon bio mnogo bolji od dac-a.

A u tom sistemu sam slusao jos tri dac-a i nije mi zvucalo da je dac bio bolji od MLevinsona L-35,PS audio perfectwave i sempre 24/96 (poboljsan),meni se ovaj zadnji i najvise dopao.Sve su to odlicne sprave i nadam se da je ovo kompliment proizvodjacu kad ga se svrsta u ovakvo drustvo makar i da nije ultimativno najbolji,ali je tu negde.

Oko ovih" sitnih" ispravki proverio sam i sa vlasnikom sistema i dobio potvrdu da sam u pravu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Da sada vidim, bila je SME 4. Pisao sam rimskim brojevima i izostavio jednu cifru.  Hvala na korekciji.

 

 

 

Navešću nekoliko činjenica:

 

 

 

- strogo vodim računa šta sam slušao i kako sam to čuo pa zbog toga uvek i pitam da li je nešto modifikovano.

 

 

 

- sa vlasnikom pomenutog sistema sam se lepo družio i da kažem prilično intenzivno

 

 

 

- prilikom prve posete slušali smo Pink Triangl sa istom postavkom ručice i zvučnice. Na moje pitanje koja je phono sekcija u pitanju, vlasnik mi je odgovorio EAR 834P ali je modifikaciju uradio Dimovski i svira mnogo bolje nego pre toga. Neposredno posle toga  mi je Dimovski rekao šta je uradio. Ništa posebno samo su setovani pravilni režimi rada za date cevi. Tada su u sistemu bili NAT mono blokovi sa 211 cevima. Meni je to zvučalo odlično, natprosečno dobro.

 

 

 

- nakon toga je vlasnik sistema promenio bazu i uzeo pomenuti Technics. Slušali smo ga u nekoliko navrata. Sledeća napomena: između prvog slušanja i kasnijeg proteklo je poprilično vremena. Ni jednom prilikom narednih susreta mi vlasnik nije pomenuo da mu je Viktor bilo šta radio. Dalje, promenjeni su pojačavači: umesto 211 sada su tu 300b. Ukusi su različiti ali meni je verzija sa 211 i Pinkom bila bolja.  Prevashodno ako ne i u celosti zahvaljujući pojačavačima. Zatim promenjena je u nekoj od iteracija i zvučnica, mislim za ZYX. Moguće da je Viktor tada radio prilagođenje impedanse. Nedavno sam i ja uradio prilagođenje za Koetsu na jednoj phono sekciji.

 

 

 

- kao što rekoh slušao sam predmetni DAC i pre i posle zamene interfejsa i u još boljem sistemu. Bio je osetan pad u kvalitetu nakon zamene Interfejsa. Interfejs je zamenjen na zahtev prethodnog vlasnika, sam bog zna zbog čega. Meni iskreno i takav  nije zvučao lošije od Technics-a  ali da ne nagađam šta je vlasnik u međuvremenu radio i poboljšao (a nešto sigurno jeste), videću se sa njim pa ću i poslušati šta ima novo. Iskreno jedva čekam.

 

 

 

- sempre je ok dac, slušao sam ga u nekoliko sistema, nikada i nigde nije svirao ni 20% od toga kako je predmetni dac svirao pre promene interfejsa. Ali bih komotno mogao da ga preporučim. 

 

 

 

 

 

 

 

Kako god, sve su to iskustva od pre nekoliko godina. Nadam se da ću biti  u prilici da poslušam ovaj novi Zoranov DAC i Shigaraki transport.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ima mnogo noviteta

rucka techniks hepa,glava zyx,manley maha monoblokovi,musical fidelity nu vista preamp,nat kablovi itd.

 

sto se tice tog EAR-a sve sto sam napisao vlasnik mi ispricao to pre izvesnog vremena na druzenju i danas mi potvrdio u telefonskom razgovoru.Nisam hteo da pisem ako nisam 100% siguran,zato sam ga i zvao.....e sad ko je u pravu i da li se hronoloski razmimoilazima nije ni vazno,uglavnom EAR je sad druga prica totalno.

Link to comment
Share on other sites

Super sto se tice noviteta.
Sto se ostalog tice ostace nedoreceno. Nije ni na tebi ni na meni da o bilo cemu drugom diskutujemo osim o slusnim utiscima. Ni ti ni ja ne znamo sta je u tom momentu bio zahtev vlasnika, koliko je bio spreman da investira, da li je hteo da menja topologiju, da kasnije prodaje uredjaj i sl. Ono sto sam slusao tacnije sto mi je receno da sam slusao ja sam i napisao. Vlasnik je bio zadovoljan, to je sviralo odlicno i to me i motivisalo da pitam Zorana sta je radio. Nisam napisao ono sto mi je Zoran rekao glede same te phono sekcije u smislu sta je sve moguce i potrebno uraditi a da ne govorim sta je sve iznova moguce napraviti. No nek ostane na tome.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...