Jump to content


VDzeletov sistem


vdzele

Recommended Posts

1 sat ranije, ab said:

Sa izvora dva putića...eno Lale ukrotio bas sa izvorom i nije prvi kome se to desilo ;)

Meni ste se smejali (ne odnosi se na tebe ab) kada sam mu tvrdio da je moguće znatno umanjiti modove sobe bez korišćenja ekvilajzer korekcija. Moj predlog je bio proba kabla ili seta strujnih kablova. Ložište na Room korekciju je bilo prejako u tom trenutku da se misli otvorenim umom. Sada se ispostavilo, da je jedan uređaj u ovom momentu pročistio problematične modove sobe, a da je sistem Room korekcije ipak ozbiljno manjkav u pogledu prirodnosti i zvučne esencije.

Da li to znači da on ima dip na toj kobnoj frekvenciji? Ne bih rekao, samo je bolje artikulisao, odnosno pravilno konstruisao prethodno loše turbulencije koje su se javljale u tom frekventnom komšiluku. Moja iskustva i dobijeni rezultati su vezana za implementaciju sopstvenih strujnih kablova, koji se takođe mogu smatrati "uređajem" ili "filterom" u lancu sistema. Mnogo se stvari vrlo uočljivo popravilo duž celog opsega, pa sam ponešen sopstvenim istraživanjem i iskustvom u tom mometnu izašao sa takvim predlogom i pretpostavkom.

Ne zamerite, ali čovek se uči dok je živ i svašta se još, vrlo jeftino i praktično nalazi na dohvat ruke, ali je problem zatvorenost ljudske prirode i predrasude nagomilane svakolikim lošim iskustvima.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno bi se složio sa ovim što je Father napisao. Nikad mi se nije svidela softverska korekcija zvuka u letu. Za nekog je to prirodan zvuk, za mene nije.

Dobra struja najveći deo toga popravi. Pošto ovaj uređaj čisti / blokira prateću negativnu energija sa izvora - onda bi i njega stavio u strujnu grupu.

Kad se u ceo sistem dodaju i antivibracione mere, onda su po meni softverska rešenja deplasirana. Modovi se onda svedu na minimum.

Ovo sam opet nedavno potvrdio u jednom vinil sistemu u Novom sadu. Doneli smo dobre strujaše, strujni filter i antivibracione podloge. Sistem je prosvirao.

 

Link to comment
Share on other sites

Anomalije nastaju i amlifikuju se, kada sistem nije u mogućnosti da kvalitetno i na visini zadatka plasira signalne frekvencije. Distorzije u visini su jasno uočljive i plasiraju se kao iritacije ili teškoće u dužem slušanju. Kod basa je stvar mnogo pritajenija i skrivena, jer se bas "distorzije" često doživljavaju kao "moćan bas". Dalje soba učini svoje ...

Link to comment
Share on other sites

Taktalan, pročišćen i slojevit bas sa enetgičnim udarcem i dubinom neće "naduvati" sobu i proizvesti neželjene turbulencije i zatalasati modove. Prosto je toliko agilan, dinamičan i brz da ne stigne da se depunuje u prostoriji.

Link to comment
Share on other sites

Posle preporuke gosp. Slobe da postavim 3 šiljka (kuglager) pod razdvojni trafo i pojačalo gde su pozamašni trafoi, zaista sam dobio ozbiljan iskorak u kvalitetu i boljem raslojavanju tonova, što je sve skupa dovelo do daleko prirodnijeg zvučnog doživljaja muzike.

Antivibracioni segment je svakako izrazito važan, a sada da li da se svrstava u strujnu grupu ... možda pre u preko potrebne aksesoare.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Meni ste se smejali (ne odnosi se na tebe ab) kada sam mu tvrdio da je moguće znatno umanjiti modove sobe bez korišćenja ekvilajzer korekcija. Moj predlog je bio proba kabla ili seta strujnih kablova. Ložište na Room korekciju je bilo prejako u tom trenutku da se misli otvorenim umom. Sada se ispostavilo, da je jedan uređaj u ovom momentu pročistio problematične modove sobe, a da je sistem Room korekcije ipak ozbiljno manjkav u pogledu prirodnosti i zvučne esencije.

Da li to znači da on ima dip na toj kobnoj frekvenciji? Ne bih rekao, samo je bolje artikulisao, odnosno pravilno konstruisao prethodno loše turbulencije koje su se javljale u tom frekventnom komšiluku. Moja iskustva i dobijeni rezultati su vezana za implementaciju sopstvenih strujnih kablova, koji se takođe mogu smatrati "uređajem" ili "filterom" u lancu sistema. Mnogo se stvari vrlo uočljivo popravilo duž celog opsega, pa sam ponešen sopstvenim istraživanjem i iskustvom u tom mometnu izašao sa takvim predlogom i pretpostavkom.

Ne zamerite, ali čovek se uči dok je živ i svašta se još, vrlo jeftino i praktično nalazi na dohvat ruke, ali je problem zatvorenost ljudske prirode i predrasude nagomilane svakolikim lošim iskustvima.

Ako svoje kablove smatras svojevrsnim filterom i da su oni kod tebe toliko poboljsali zvuk ,zar onda nije sistem u nekom problemu jer bi kabl trebao samo da prosledi signal.Dal oni samo kod tebe tako funkcionisu jer bi kabl trebao sto manje da radi kao filter sem ako nisi to namerno tako hteo.

Kako bi oni reagovali u sistemu gde je sve uredu,mozda bi  pokvarili zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Uvek ta demagogija na delu...dobar kabal omogućava približno nepromenjen transfer, tako da će pre biti da zbog lošeg kabla koji značajno promeni transfer onoga za šta je zadužen, čak i u vrhunskom sistemu, značajno uticati na degradaciju njegoviog realnog domašaja.

Približno nepromenjen transfer zbog svoje neizbežne R, L i C komponente, pa zbog toga valjda upoređivanje sa funkcijom filtera (pasivnog).

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, ab said:

Približno nepromenjen transfer zbog svoje neizbežne R, L i C komponente, pa zbog toga valjda upoređivanje sa funkcijom filtera (pasivnog).

Upravo tako. Nisam to ja izmislio, opšte je poznato da dobar strujni kabl ima ulogu da u tih poslednjih 1-2 metra donekle "filterski" u skladu sa R, L i C osobinama i konstrukcijom kao izvanredno važnom komponentom, odstrani što više nepoželjnih primesa koje su se skupile od "Đerdapa do utičnice", a ne uguši dinamičke i tranzijentne osobine nekog sistema, već naprotiv podigne ih na viši nivo.

Uz odvojne trafoe i akrivne filtere igra značajnu ulogu i ne treba se nadati ozbiljnim rezultatima bez dovoljno pažnje posvećene struji. Postavlja se pitanje samo šta je dovoljno i koja je proporcija cene strujnog sistema i sitema koji svi doživljavamo kao muzički.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Father said:

Postavlja se pitanje samo šta je dovoljno i koja je proporcija cene strujnog sistema i sitema koji svi doživljavamo kao muzički.

Kod bezobrazno bogatih audiofila iz Singapura,

vrednost kablova VS vrednost sistema

                            80 / 20

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, zoranzu said:

Kod bezobrazno bogatih audiofila iz Singapura,

vrednost kablova VS vrednost sistema

                            80 / 20

Preterivanje, kod mene kablovi nose oko 1 posto vrednosti sistema i ne fali nista.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...