Jump to content


VDzeletov sistem


vdzele

Recommended Posts

42 minuta ranije, Majda said:

Druge stvari mene brinu, gledam i ne verujem, na obliznji maxi je postavljen set nekih antena.

To je loše. To može da se izmeri i postoje uređaji za ta merenja.

Postoje ljudi koji mogu da osete to zračenje. To ne znači da oni koji ga ne osećaju ne trpe posledice. Dugo godina sam radio u toj struci i veoma lako ga osetim i prepoznam.

Ovde kod mene komšija iznajmio mobilnom operateru da mu na kuću postave predajnik. Uzima čovek kintu i hebe mu se što zrači ceo komšiluk. Pritom jedan od predajnika gađa pravo na moju terasu i dnevnu sobu. Godinama ubeđujem ukućane da pokrenemo proces da se to izmesti. Kažem i da osećam da to zrači. Kažu mi da tripujem. Elem, prošle godine drugi komšija podigne sprat na kući koja je tačno na liniji između predajnika i moje kuće. Ja osetim da se zračenje smanjilo. Ovi hoće da ga tuže jer je bespravno podigao sprat. Sada rasplet. Moj brat radi između ostalog i merenja zračenja. Letos mi bio u gostima i merio zračenja WiFi u kući. Rasporedio sam uređaje tako da  zračenje bude minimalno. I sedimo tako na terasi i ja pomenem to vezano za predajnik na komšijinoj kući. Kaže on hajde da izmerimo. I meri tu gde komšijska kuća zaklanja i zrečenje je minimalno, ispod dozvoljene granice. Rekoh hajde sada izmeri tamo gde komšijska kuća ne zaklanja, na samom kraju terase. Šta da kažem, nekoliko puta preko dozvoljene granice. Od tada me ukućani mnogo više uvažavaju, gledaju me kao nekog ekstrasensa:D 

Drugi slučaj. Risiveri za kablovsku TV. Konstantno izazivaju brum u HiFi sistemu, iako nisu ni na koji način direktno povezani. Zamolim ih da mi daju onaj izolator i situacija se sredi. Nema bruma. Došli da zamene za noviji tip risivera i taj novi tip opet izaziva brum. Stavimo izolator, risiver uopšte neće da radi. Rekoh vratite mi stari risiver, ne moram da snimam i vraćam programe.

Treći slučaj. Na svakih 10 godina po zakonu moraju da zamene strujomer. Došli letos i stavili novi. Od tada konstantno se javlja statički elektricitet, čuje se puckanje u zvučnicima... 

Mislim da smo nahebali kakvi "stručnjaci" vode državu, rade u tim firmama...

Link to comment
Share on other sites

Druge stvari mene brinu, gledam i ne verujem, na obliznji maxi je postavljen set nekih antena. Na visinu od oko 5m i na oko 10m udaljenosti od luna parka za decu... Napojni kabl za tu skalameriju je debeo 5cm ili vise i ima ih vise komada. Pitam se koliko energije izbaci ta skalamerija kada je potrebno tako jako napajanje i kada tako velika potrosnja? To je haos.
Na svakih par stotina metara je takav ili slican set. Negde ih maskiraju vestackim borovima. Radio stanice stucnu jedno 4 puta na par kilometara to znaci da preuzima druga emisinoa antena? Uredjaji ce preziveti ali mi sm konstantno izlozeni tim zracenjima koja inace ne postoje u priodi. Mislim postoje u svemiru u blizini, lupam, kvazara ili nekog nebeskog tela koje emituja HF...
KO tim ljudima daje fejk dozvole da postavljau to? Ko potpisuje i za koloko neovca da to nije stno i da je OK? A onda farmaceutske kompanije isporucuju nove setove lekova za kancer...

B R A V O!
Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Nixie said:

Pazi ovamo, Vdzele ima BatoMM monoblokove sa povratnom spregom za eliminaciju uticaja kabla (vidi se i na slici), kako se sad čuje ovo kad povratna sprega treba da ga brutalno  eliminiše? :blink:

Bolje da je taj par zica iskoristio za Bi Wiring

Povratna informacija kroz tu crno crvenu zici je krsh,samo je ubacio kosku BatiMM

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zoranzu said:

Bolje da je taj par zica iskoristio za Bi Wiring

Povratna informacija kroz tu crno crvenu zici je krsh,samo je ubacio kosku BatiMM

Povratna informacija ide na otpore u FB loopovima (pogledati na shemi). Nema nikakve veze po autoru kakvoca tog provodnika (procitati uputsva konstruktora). Tu je od vitalne vaznosti iskljucivo obezbediti da se ne zamene parovi na pojacalu...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nixie said:

Koliko me sećanje služi, ta povratna sprega ne mora ni da se koristi?

Ne mora ali neuporedivo bolje radi sa tom primenom. Bas kako je autor pojacala i rekao. Rekao si u prethodnom postu da si procitao pazljivo sve sto je vezano za bato mm, cak si spomenuo i podatak od neuporedivo manje vaznosti koji se tice testa celicnih zica. Pitam se kako ti je ova informacija od vitalnog znacaja promakla? (retoricki znak pitanja na kraju... -_-)

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Majda said:

Ne mora ali neuporedivo bolje radi sa tom primenom. Bas kako je autor pojacala i rekao. Rekao si u prethodnom postu da si procitao pazljivo sve sto je vezano za bato mm, cak si spomenuo i podatak od neuporedivo manje vaznosti koji se tice testa celicnih zica. Pitam se kako ti je ova informacija od vitalnog znacaja promakla? (retoricki znak pitanja na kraju... -_-)

U pravu si, malo sam nesrećno stavio znak pitanja, pa je ispalo kao da ne znam. Nisam baš sve pročitao, ali dovoljno, a čuo sam i tvoj primerak kod Vlade.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Povratna informacija ide na otpore u FB loopovima (pogledati na shemi). Nema nikakve veze po autoru kakvoca tog provodnika (procitati uputsva konstruktora). Tu je od vitalne vaznosti iskljucivo obezbediti da se ne zamene parovi na pojacalu...

Sve tacno

Ali svaki od kablova ima drugaciji LCR(filter)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Majda said:

Pa zasto onda ljudi menjaju citave delove opreme? Recimo promeni Jeff Rowlanda stavi Griphon? Sta JR "ne radi"

Ili promeni Shindo PP 6V6 stavi SE amp sa 300B. Znaci Shindo ne radi?

Ili zamene pasivni deo recimo Duelund cond Nekim jos skupljim hand made specijalnim? Sta onda duelund nije dobar?

Da ne navodim drige primere...

Nije to bas tako. Svako za sebe pronalazi razlicite finese i spojeve. Da li je to apsolutno drigo je pitanje, i na to pitanje je tesko odgovoriti.

Dok je to sve tehnicki ispravnom stanju neka cveta 1000-1 ruza. Ova -1 zna se cija je...

Ja bih pokusao da dam neko prihvatljivo objasnjenje za ove efekte. Posto sam cuo konkretno. Mislim da su to neke male antene za HF podrucije. Nasa okruzenja su totalno zagadjena HF oscilacijama.

Mreza je kontaminirana switch napajanjima (neka svako izbroji koliko  ima raznih punjaca i napajanja za gadgedte u kuci...) Kompjuteri, WiFi.

  Razlog zasto menjas 6V6 sa 300B je razlicita prenosna karakteristika. Ako stavis Griphon dobices drugaciji odziv, pojacalo radi drugacije i zvuk je drugaciji. Nije da jedno ne radi, vec da radi drugacije. Namerno ne kazem bolje, jer vecina ljudi ne menja audio zbog objektivno boljeg - vec zbog subjektivno boljeg. :)

 Sto se cite RF spektra, ako HF antena vezana pasivno moze da ima hvata HF signal i posalje ga nazad u skretnicu i pojacalo, a to izmeni zvuk, onda nesto tu DEBELO ne valja.... Cak i da jeste antena unutra, ja bi pre razmisljao o tome kakvu LCR karakteristiku ima ta antena i kako to utice na signal, nego kako utice uhvaceni signal u HF ili VHF spektru.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nkrgovic said:

  Razlog zasto menjas 6V6 sa 300B je razlicita prenosna karakteristika. Ako stavis Griphon dobices drugaciji odziv, pojacalo radi drugacije i zvuk je drugaciji. Nije da jedno ne radi, vec da radi drugacije. Namerno ne kazem bolje, jer vecina ljudi ne menja audio zbog objektivno boljeg - vec zbog subjektivno boljeg. :)

 Sto se cite RF spektra, ako HF antena vezana pasivno moze da ima hvata HF signal i posalje ga nazad u skretnicu i pojacalo, a to izmeni zvuk, onda nesto tu DEBELO ne valja.... Cak i da jeste antena unutra, ja bi pre razmisljao o tome kakvu LCR karakteristiku ima ta antena i kako to utice na signal, nego kako utice uhvaceni signal u HF ili VHF spektru.

Odziv bi trebalo da je isti ili veoma slican. To je ravna karakteristika spektra Ako si na to mislio? Kod tih ampova ces dobiti isti odziv... Razlike postoje ali u drugim tehnickim domenima...

Upravo zbog toga je verovatno i isproban ovaj element a rezultat probe opisan na osnovu subjektivnih procena.

Ne postoji nikakva LRC karakteristika kod pasivnih kola kroz koja ne protice nikakva struja...

Ne salje nigde taj uredjaj signal ni u pojacalo pa samim tim ni u skretnicu. Nema nikakvog protoka bilo kakve struje kroz taj element.

To ce raditi isto u bilo kom sistemu, kao sto se vec potvrdilo na verovatno vise razlicitih sistema. Ti sistemi su radili i pre toga a posle toga je primeceno od strane korisnika da je nesto bolje. To ne znaci da "debelo" nesto nije u redu. To znaci kao sto su ljudi i rekli da su primetili po njihovom misljenu pozitivne razlike. Medjutim moze se izvesti i suprotan zakljucak od tvog, da ti sistemi ipak rade dobro inace ljudi ne bi mogli da konstatuju te promene i da je "debelo" sve u redu?

Ja ne znam pouzdano sta je taj element. Mozda nije nikakva "antena". Znam samo da je potpuno pasivni deo i da nema nikakvih reaktivnih osobina. Kao ni direktno magnetnih osobina. Nema protoka struje, nema magnecenja unutra nije nikakv magnetni element itd...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ab said:

Ponovo primer reklame i antireklame na delu. :unsure:

Ne verujem, ko sto rece @nkrgovic vecina nas je u tom fazonu... Nisam konstatovao da iko bilo sta prodaje. Ljudi samo prenose sopstvena neposredna iskustva. Isto kao i drugi kada menjaju recimo kablove, ploce razlicitih izdanja, gramofonske glave, i druge hifi tricarije...

Ali me interesuje gde si to primetio? Molim te navedi nesto iz prethodnih postova?

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo nije njegov proizvod. Lepo sam napisao čiji je.

Voleo bi da znam šta je ovde anti reklama od mene.

Inače o Majdinim proizvodima imam samo najlepše mišljenje.

Koliko se sećam bilo je polemike samo o osiguračima. To opet nije njegov proizvod, niti to Majdu interesuje. Inače jako korisna polemika za mene, tu sam puno saznao o nekim ljudima - kakvi su kao ljudi i kao stručnjaci.

Nemam pojma o kom konkretnom njegovom proizvodu sam ostavio utisak antireklame. Ko pročita celu temu neće naći ni jednu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ab said:

Pre bih to nazvao medveđa usluga, @vdzeleje i ranije nespretno reklamirao tvoje proizvode i prevodio u opšti utisak antireklame. 

A da je uredu polemisati o sopstvenim iskustvima, uredu je. 

Ako je samo ovo odgovor onda nisi uspeo da dokumentujes i pronadjes argumente u postovima za tvrdnju koju si izneo, da je postoji neka reklama ili anitireklama? Znaci netacno si napisao...

Umesto quota ili citata izneo si samo sopstvenu konstrukciju koju si predstavio kao "opsti" utisak? To znaci da si sebe ovlastio da iznosis neko opste misljenje? A to opste misljenje jednostavno ne mozes znati... U tom smislu konstatacija ti je netacna.

Ja nisam pravio taj element o kome je ovde rec. Tako da ti je i to pogresno.

A koja ti je stvarna namera i stvarni motiv - to ti znas... Isto nemam nikve veze sa tim.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nazvao me Sloba i pohvalio se da je izradio novu dvospratnu podlošku sa dva integrisana kuglagera od kaljenog čelika .... Kaže još ih nije poredio sa šiljcima koji poseduju jedan kuglager, a bolja su opcija od podloški sa samo jednim. IMG-59ae6ebec436f84bbc1d466200ff6ff6-V.thumb.jpg.9959c7a997bbce1d3819c13d769813c3.jpg

Inače opet nije, odnosno vešto je izbegao da mi približi princip rada ovih ubadača, ali je naveo da nema nikakve interakcije između jednog ubodenog u + i drugog ubodenog u minus konektore. Nije važna udaljenost niti njihova međusobna blizina.

Uskoro će imati 3 seta od 4 komada, i pozvao me je da ih isprobam u svom sistemu. Takođe će i nove podloške biti predmet moje probe....

Enigma je i dalje prisutna, a jedino što mi je otkrio je da je ta ista tehnologija korišćena na nekom besnom strujnom kablu koji košta 1000e manje bez tog dodatka. Koji je kabl u pitanju nije hteo da kaže, već je implicirao da je ta sklopka naplaćena 1000e.

Čisto da izvestim. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...