Jump to content


Yamaha A-05 - stručno objašnjenje


Margioni

Recommended Posts

Potrebno mi stručno objašnjenje, da li su ove benigne promene (predpostavljam neki bypass kondezatori) koji se nalaze na izlaznim tranzistorima, neka vrsta upgrade-a ili je doktor zaboravio makaze... :)

Pitam zato sto bih tako nesto stavio na drugim pojacalima, jer me zvuk ovog malog pojacala iznenadjuje, verujem, upravo zbog tweak-a na tranzistorima.

Imam i fotke u prilogu... 

IMAG1049-1280x720.jpg

IMAG1048-1024x576.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, stoN_Cold said:

Напомена:

Тих кондезатора нема у сервисном упутству.

Sigurno je tako, vidi se da je neko sa strane kondezatore lemio, ali nije jasno da li je to praksa za poboljsanje zvuka, i zasto na dva nesimetricna tranzistora... Inace, ponovicu, zvuk je iznenadjujuce dobar za tu klasu uredjaja...

Pitanje, da li bi smetalo da skinem jedan kraj kondezatora sa mase, pa da tako uporedim da li se na takav nacin postiglo poboljsanje u zvuku.

Link to comment
Share on other sites

Ако се пажљивије погледа лондезатори су везани за колектор једног НПН и једног ПНП излазног транзистора а то значи да су у ствари везани паралално сваком од 6900µF - 40V електролиту у главном напајању.

Можеш слободно да скинеш ништа се неће десити.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stoN_Cold said:

Ако се пажљивије погледа лондезатори су везани за колектор једног НПН и једног ПНП излазног транзистора а то значи да су у ствари везани паралално сваком од 6900µF - 40V електролиту у главном напајању.

Можеш слободно да скинеш ништа се неће десити.

:thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...