Jump to content


Pitanje oko upgrade-a risivera


rrapaic

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, Zexx said:

DNM/BHC brendiran kao Rotel, barem nemaš dilemu čime da ih menjaš jednom kad za to dođe vreme, jer bolje od toga ti svakako ne treba.:)

Kolega Impuls mi rece za epcos a f&t sam jednom vec uzimao za sansui . Izabrace se nesto kao sto kazes , kad za to dodje vrjeme.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, jager said:

Kolega Impuls mi rece za epcos a f&t sam jednom vec uzimao za sansui . Izabrace se nesto kao sto kazes , kad za to dodje vrjeme.

Hteo sam da ti kažem da su ti u Rotelu isti ovi koje sam preporučio Rajku, samo ne znam da li su sa 2 ili 4 kontakta.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, stoN_Cold said:

Тачно тако, најобичнија батерија и то пуњива.  <_<

E  ima problem ? kolko je punjač jak ? :) Tzv trafo  itd ? ( filtracija ) opet "baterija " :)

Parcijalno pričam ko sfati ok , ko ne nak nauči ? :) hebiga brža tipkovnica neg mozak ? al ko je elktro struke shvatit če da je nešto u priči fali ? .  U Stona ne sumljam ? , zato se zeka ? :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, black coffe said:

E  ima problem ? kolko je punjač jak ? :) Tzv trafo  itd ? ( filtracija ) opet "baterija " :) U Stona ne sumljam ? , zato se zeka ?

Много тога је битно, снага трансформатора, количина µF у исправљачком делу као и квалитет самих кондезатора, и наравно колико су сами електролити стајали у магацину до уградње.

Link to comment
Share on other sites

Hm, formiranje, kao kod baterije za mobilni?.Nisam to znao.

Sad se i ja pitam ima li smisla prebacivanje starih kondova na ionako stari uredjaj. Ce razmislim... ;)

E da, jos jedno pitanje: kako izmeriti kapacitet nekog kondenzatora? (bice da treba svemirska oprema; a ja imam samo pristojan unimer)

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, rrapaic said:

E da, jos jedno pitanje: kako izmeriti kapacitet nekog kondenzatora? 

ESR метар који осим капацитета мери и еквивалнтни серијски отпор а то је и нај битније.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...