Jump to content


Kucni bioskop sa projektorom


djolodjolo

Recommended Posts

On 4/8/2017 at 5:34 PM, djolodjolo said:

Da li neko od vas ima iskustva sa AirPlay funkcijom?

Razmisljam se sta bih mogao da iskoristim kao izvor za 1080p materijal.

Da li da uzmem Apple TV pa preko AirPlay-ja da pustam materijal (cuo sam da postoji poprilican lag ovde pa ako neko ima iskustva sa tim bilo bi odlicno) sa MacBook Pro Early 2011 kojeg imam ili da idem na neki jaci Android Box ili da eventualno napravim neki jeftiniji HTPC.

Taj uredjaj bi se koristio iskljucivo za audio/video materijal tako da nemam neku potrebu za HTPC-jem a za igrice imam PS4 - ali svakako preporuke su dobrodosle.

Ako ovo nisi (vjerovatno jesi) rijesio evo ti moje iskustvo - Apple TV za stream videa preko MacBooka i nije bas nesto,ima dana kad radi perfektno a bome zna i zajebavat. Da li je do njega, neta, routera ili cega vec - neznam niti me briga ali to nije za mene. 

Meni je za moje potrebe najpouzdanije rjesenje umrezeni OPPO 203+HDD za kontrolu kojega imas app na mobitelu, no to nisi pitao.

Opcija B je HTPC dijeljen u mrezi a tu ti onda treba jednostavna kontrola istoga (cisto da se razumijemo, meni bezicna tipkovnica i mis ne spada u jednostavnu kontrolu).

PS: Digresija na platno: da,treba ga imati. Ako ti je soba svijetla, odabire se sivo. Bijelo platno ide samo u crnoj (tamnosivoj) prostoriji kao sto je (pravo) kino.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oppo je nezgodan za projektor ako se ne poseduje hdmi ulaz na projektoru. Ja imam stari projektor koji ga nema pa oppo nisam ni vezivao na projektor. Osim toga oppo skoro nista ne reprodukuje preko svog video out RCA osim home skrina i setings menija. Cim se pusti film pojavi se crno.

Meni je izvor PC desktop sa VGA izlazom i tu u fulskrinu projektor ima podrsku za 1080p.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Father said:

Oppo je nezgodan za projektor ako se ne poseduje hdmi ulaz na projektoru. Ja imam stari projektor koji ga nema pa oppo nisam ni vezivao na projektor. Osim toga oppo skoro nista ne reprodukuje preko svog video out RCA osim home skrina i setings menija. Cim se pusti film pojavi se crno.

Meni je izvor PC desktop sa VGA izlazom i tu u fulskrinu projektor ima podrsku za 1080p.

Koji Oppo imas, moja 203ca nema RCA video out nego samo HDMI ?

Kod mene je Oppo (main HDMI out)  spojen na receiver  a onda iz receivera jedan HDMI piči prema TVu a drugi je utakan u projektor. 

Oba HDMI izlaza su uvik aktivna pa sta ukljucim (TV ili projektor) ,to i gledam 

Neproblematicno.

Link to comment
Share on other sites

Imam 105D i on ima neki potpuno neupotrebljiv video out koji se zapravo zove "Diag." koliko se secam moze samo SD sadrzaj da propusti, a mozda cak ni to. Uglavnom samo meniji se vide.

Inace ima 2 hdmi izlaza,  od kojih je jedan neki napredniji koji kapira kontrole sa uredaja u koji je utaknut. Nisam se udubljuvao jer me nije preterano interesovalo. 

Link to comment
Share on other sites

Sad kuzim sta pricas ali DIAG zapravo nije video izlaz (video izlaza imas 2 i oba su HDMI) nego samo dijagnostika.

105ca je jaca (s audio strane)  od 203ce, tako ti sigurno sluzi ali stvarno je steta  sta ne koristis i njegov video dio (  pogotovo sta je tvoj sta se slike tice jedan i jedini jedinstveno ebeno ultimativni Darbee Edition)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa dragi moj dalmatinac vezao sam ja njega na UHD LG 49" gde se sladim njegovim fantasticnim kolorima i ostrom slikom.  :D

Cak su i stari SD home video snimci u DV codecu neuporedivo bolje izgledajuci sada nego ranije na LG Flatronu.

Previse sam ovde na forumu hvalio Oppo pa sam oladio jer se ljubomoran svet ostrvio u napadima. Ipak dodacu, "There is no one like Oppo"  :wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...