Jump to content


Denon PMA-980R - ciscenje potova


djolodjolo

Recommended Posts

Pozdrav, treba mi neko iz Beograda, po mogucstvu sto blize Dorcolu, da moze da mi sredi/ocisti potove, tacnije to je problem koji imam ali moze i ciscenje celog pojacala :D , razume se da bih platio to.

Javlja mi se nasumicno preskakanje na input selectoru kao i na samom potu za biranje A/B/A+B - sto je klasicna bolja ovog modela.

Nisam dugo bio ovde pa nisam siguran je l ovo problematican post/topic ili ne ali ako ima nekog ko moze da mi sredi ovo nek sibne info na PM.

 

Hvala najlepse :)

Link to comment
Share on other sites

Nikad mi nije bilo jasno pakovanje hladnjaka unutar pojacala.Em losije reseno hlađenje zbog zatvorenog prostora,grejanje ostalih komponenti,em problemi sa prasinom i spoljnim uticajima zbog rupicastog poklopca.Ne cudi sto prvo na sto naletis kad ukucaš u google naziv ampa jesu problemi koje takav " dust friendly" dizajn napravi.

Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2017 at 9:41, jager said:

Imao sam godinama te modele , jesu imali malo naglasen mid bas al su me nervirali visoki :) a ono sto mi se svidjelo je to da se uopste nisu puno grijali a znali su da rade po cjeli dan .

Sa zvucnicima koji svraju neutralno ili malo tamnije nema sta da nervira kod njih jer bas otvore zvuk. Mislim na ovaj Denon iz naslova naravno, a npr PMA-880 svira jos malo svetlije tako da kad se na to stave jos svetliji zvucnici...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

U vezi rupicastog poklopca: zamolis bolju polovinu za neko lepo krpce/tkaninu koja stoji preko pojacala dok miruje, i resen problem. Standardni ritual kojim pocinjem seansu: prvo skinem krpu, zatim maske sa zvucnika, i na kraju palim risiver. ;)

Edited by rrapaic
tipfeler
Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Technicssss said:

Sa zvucnicima koji svraju neutralno ili malo tamnije nema sta da nervira kod njih jer bas otvore zvuk. Mislim na ovaj Denon iz naslova naravno, a npr PMA-880 svira jos malo svetlije tako da kad se na to stave jos svetliji zvucnici...:wacko:

Otvorenost jest bila prisutna , tu se slažem ...al su mi visoki bili previše oštri za moj ukus . ;)

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, sokoll said:

Djolodjolo , jesi li resio problem ?

Ja sam uspeo da ga "razradim" pomocu drevne tehnike - brzog drndanja levo desno :)

i to u malo produzenom trajanju :)

Za sada radi kao nov , doduse moj je bio u pocetnoj fazi zezanja selektora .

 

Hahahah, radio sam to vec ali to nije dugotrajno resenje. Sve je cesce i cesce poceo da prebacuje, prvo je to samo bio onaj INPUT pa onda i SELECTOR za A/B.

Nasao sam ja manual na netu kako se to rasklapa i cisti sa sve slikama ali meni je to pipavo i nemam bas vremena za te stvari, bolje to ostaviti profesionalcu :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
23 minuta ranije, djape48 said:

Ne. Mislio sam da probam sam da ga očistim, pretpostavljam da ne mogu ništa da zeznem?

Пробај али најделотворније је када се скине (одлеми) са плоче, расклопи, очисти и све врати назад!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...