Jump to content


Objasnjenje u vezi konstrukcije pojacala


Zorole

Recommended Posts

On 6/29/2017 at 21:58, Zorole said:

Čekaj stavili smo jednu plocicu i nekoliko sitnih delova. Cena za to je 100e, plus kuciste i potenciometri, jos 100e. Ukupno 200e. Ali ako stavimo cenu 400e, duplo, onda ce strastveni audiofili misliti da to lose zvuci. Kako da im objasnis da dobar zvuk ne zahteva mnogo para. Ipak postoji ona poslovica: Koliko para toliko muzike. A skuplji uredjaji su ipak stvar prestiža. Stavićemo zato cenu od 4000e, i tako izazvati šok i uverenje da mora dobro da zvuči. Ko sme da kaže da uredjaj od 4000e zvuči loše. A ako i neko kaže onda ćemo da mu preporučimo naše kablove za još 4000e.... 

Cek cek sad ce ti biti objasnjeno da si opet samo onaniso na duplericu...

Al svakako si ovo odlicno napisao. 

Al nisi slusao, nema veze sto nisu i oni, oni koji imaju da plate tako nesto oni jelte i znaju...uzvisena bica sa boljim usima. Ko si ti, mi, ja...obicna golja koja nema ni za gajtan od 2500 eur.. sramota.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 sati ranije, Gox co. said:

Ova ploca kosta mnogo, u tome je tajna...

7.jpg

E sad ce i tebi biti objasnjeno mnogo toga od strane strucnjaka o tome koje je to klase, da bez tegle nema nista, da je tu fuj...kakano to bre za svadbe covece.

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog kvalitetno uradjenog pojacala - snagasa novije proizvodnje. Tezina "samo" 34kg i cena od oko, sada, 5000e. Dobija se garancija od 20 godina! Na jednoj slici se lepo vidi i slika otvorenog uredjaja, sto pozdravljam. Vidi se da ljudi nisu stedeli i da je sve u fulu. Ovo bih rado posedovao :)

http://www.stereowiseplus.com/2011/03/world-of-home-theater-is-exciting.html

 

 

9Bsst2_open_front_high_0383a.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, prophet said:

A da li znas da recimo 60 godina star poluprazan lampas svira mnogo bolje od tog nacickanog 5-to kanalnog ?

Da li si možda čuo ovo načičkano 5-kanalno pojačalo? Taj lampaš je verovatno mono. Kako bi izgledao taj lampaš da ima izlaze na svih 5 kanala? Bio bi težak 30tak kila i bio bi načičkan. Ćao, zdravo...

Link to comment
Share on other sites

Konstruktivna tema,pa bar iz nje  da se uvede neki novi standard za utvrđivanje kvaliteta, hajendkilovat.Ovaj amp ima ravno 0,16 hajendkilovata,tj. kila po Wat-u.Treba tu da bude i neki referentni uređaj za merenje,evo predlazem da se zove patkometar.

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2017 at 12:02, Zorole said:

Da li je neko imao priliku da cuje ovog snagasa? Posto je covek naveo da je HiEnd i da je nesto najbolje od Nada. Deluje mi smesno ali ko zna mozda je stvarno dobar

http://www.kupujemprodajem.com/NAD-2240PE-snagas-48127475-oglas.htm?filter_id=103594785

Imao sam prilike da jedno godinu dana slušam NAD Pre 1130 + Amp 2155 kao parnjake dok mi je glavno pojačalo bilo na upgrade-u.

Zajedno čine solidan HiFi i ništa više, dosta energije ali loše kontrolisane.

Preamp 1130, sam za sebe, presvetla kreštalica, ali vrlo interesantna phono sekcija kada se samo ona izdvoji iz celog sklopa i zamene svi elementi na pločici mnogo kvalitetnijim, hoću reći vrlo solidna konstrukcija, ali originalni delovi krš. Njega sam zadržao i preradio ga u čist phono preamp, preskočivši glavno line pojačavanje.

Power amp 2155, sam za sebe, predubok i bez kontrole te dubine, a sve ostalo blago ćebovano. Nisam ništa menjao tokom tog perioda slušanja na njemu (ni elektrolite) tako da je moguće da bi moglo i bolje, uz bolji napojni kabl i nove elektrolite i možda tu i tamo još po neki refresh. Njega sam poklonio drugu kada mi se vratilo glavno pojačalo snage sa upgrade-a.

Zajedno se vrlo solidno dopunjuju, pa za solidniji HiFi se mogu smatrati ok, pogotovo za cenu od 170e koliko sam ja platio ceo komplet pre 2-3 godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nije mi namera da oživljavam temu, već čisto da ne otvaram uzalud novu.

Ko kaže da englezi hvale samo svoje.

https://www.whathifi.com/lavardin/isx-reference/review

A eto, iako ima samo 6,5kg i nikada ga nisam slušao, rado bih ga posedovao na rizik...

Nego fali mi novac. (hronična paranemija).

A ako je još nekome interesantno:

 

Model ISx Reference

lavardin-modelIS-s.jpg

Inputs 4 on gold plated high quality hand mounted cinch connector
Input impedance 10Kohms
Input sensibility 330 millivolts
Bypass input factory option on input 1
MM phono input factory option on input 4
Remote Volume control factory option
Input selection sealed relays
Relay contact gold, silver, palladium alloy
Output power 2x50 W RMS on 8 Ohms / maximum 2x104 W on 2 Ohms
Output impedance nominal 8 Ohms
Harmonic distortion 0,005% @ max output
Technology High Speed and low Memory Distortion Solid State Circuits
Lavardin Technologies Design
Size (mm) H 80 L 430 P 340
Case material non magnetic aluminium 3mm chassis 6mm front face
Finish Black anodised and painted high-grade aluminium
Weight 6,5 Kg net (13 lbs)
Power consumption 32 watts idle ; 180 watts maximum
Model ISx Reference Special high power suspended PSU

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...