Jump to content


Objasnjenje u vezi konstrukcije pojacala


Zorole

Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 3/14/2017 at 9:29, Gox co. said:

Ne svira brdo elektronike i tranzistora nego topologija... 

BTW da je kod pokretača teme zaista postojala želja da nešto nauči mogao je posle citiranog posta (post br. 5 u temi koja ode na 9 beskorisnih strana). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, prophet said:

Sada očekujemo da mu ti razložno objasniš a ja ću se potruditi da ti u tome pomognem ukoliko bude potrebno.

Pa ja upravo od vas, stručnjaka, očekujem da razložno objasnite prostom narodu, to što očekujete od mene, al nikako to da vidim.

Možda možeš da mi pomogneš oko eletronike, jer nisam poznavalac iste, možda možeš da mi objasniš Faradejev zakon, ili šta je indukcija, ali ja znam da mnogi eletrotehničari ili elektroinženjeri nisu sluhisti, i nisu muzikalni, to ili imaš ili nemaš, i ne može da se nauči u školi, pogotovo ne u Tesli. Sa druge strane, ja imam samo sluh, i oslanjam se na njega... i vrlo dobro znam šta je muzika. Tu nema potrebe da mi pomažeš.

Što se tiče teme, ja vidim da iznosiš samo šture informacije i savete, dal zato što ljubomorno čuvaš svoje znanje samo za sebe, ili je u pitanju nešto drugo...

Što se tiče Lavardina, po meni, vrednost komponenata pomenutog pojačala, ne opravdava tržišnu cenu, niti je dizajn od milion dolara, jedina stvar koja može da opravda iznos je konstruktorovo cenjenje sebe i svog znanja, što je legitimno, ali onda dolazimo do toga da se zvuk zaista procenjuje i na osnovu toga formira tržišna cena, a ne na osnovu trgovinske marže.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa eto, na dobrom si putu. Osloni se na svoj sluh a potpuno zanemari tehnikalije. Nemoj učiti sa sajtova tipa KP. Koliko nešto košta ne određuje to kako će to nešto da svira. Isto važi i za nove uređaje. To što neko u Francuskoj da 3500 eur za Lavardin je ekvivalentno tome da ti ovde platiš polovnog NAD-a 50 eur u smislu materijalnog odricanja u odnosu na standard. Mnogo grešiš što iznosiš mišljenje o uređaju (u ovom slučaju je to Lavardin) i komentarišeš da li opravdava cenu koštanja bez da si ga slušao. A vidim da nemaš uvid u to za koliko se prodaju uređaji sličnog kvaliteta. Ne bih da branim Lavardin, nije to ono što me privlači, već da ukažem gde grešite. Da učite morate sami, Gox je u postu koji sam citirao lepo ukazao šta presudno utiče na zvuk, isto sam ponovio i ja pokretaču teme u vidu pitanja ali to njega apsolutno ne zanima. Onda se nemoj čuditi što reagujemo na takav način. 

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da ti je matematika lošija strana, kolike su to mesečne plate kod vas u Francuskoj, ako ja sa platom u Srbiji od 1k eura platim Nad-a 50 eura? Znači, Francuz, ako izdvoji 3500 za Lavardin, onda bi ekvivalent, bila plata od 20 x 3500, iliti 70.000 eura!!! :o.

Nad 3020 sam pomenuo samo iz razloga što je upravo on objašnjava suštinu, da nije potrebno mnogo novca da pojačalo "svira", iako imaš za skuplji uređaj. Ne sumnjam da Lavardin sjajno zvuči, ali ja sam duboko uveren da ima dosta jeftinijih pojačala koja mogu da se nose sa njim.

A što se tiče topologije, ni ona nije garant muzikalnosti, dokaz je konstantno lutanje audiofila i hifista.

Odoh da spavam :spavanje, pozz

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, AlexBgd said:

Čini mi se da ti je matematika lošija strana, kolike su to mesečne plate kod vas u Francuskoj, ako ja sa platom u Srbiji od 1k eura platim Nad-a 50 eura? Znači, Francuz, ako izdvoji 3500 za Lavardin, onda bi ekvivalent, bila plata od 20 x 3500, iliti 70.000 eura!!! :o.

Nad 3020 sam pomenuo samo iz razloga što je upravo on objašnjava suštinu, da nije potrebno mnogo novca da pojačalo "svira", iako imaš za skuplji uređaj. Ne sumnjam da Lavardin sjajno zvuči, ali ja sam duboko uveren da ima dosta jeftinijih pojačala koja mogu da se nose sa njim.

A što se tiče topologije, ni ona nije garant muzikalnosti, dokaz je konstantno lutanje audiofila i hifista.

Ko zivi u Francuskoj , jel on  :-D  Prpi se pravi Francuz, iako zivi na brdovitom Balkanu  :heat

Nad 3020 nije za potcenjivanje , iako kosta  -  kolko  kosta.  Sta bi bilo tek kad bi doso Syrus One + psx od strasnih  250e , jbga to je 5x skuplje od Nad - a . Sve bi to on  izlomio na kolena :P 

Lavardin nesam sluso , al zvuci mi onako snobovski 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, suca77 said:

Ko zivi u Francuskoj , jel on  :-D  Prpi se pravi Francuz, iako zivi na brdovitom Balkanu  :heat

Nad 3020 nije za potcenjivanje , iako kosta  -  kolko  kosta.  Sta bi bilo tek kad bi doso Syrus One + psx od strasnih  250e , jbga to je 5x skuplje od Nad - a . Sve bi to on  izlomio na kolena :P 

Lavardin nesam sluso , al zvuci mi onako snobovski 

cyrus 1 nema psx,tek dvojka....i ti si objasnio expertu :P

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, AlexBgd said:

Čini mi se da ti je matematika lošija strana, kolike su to mesečne plate kod vas u Francuskoj, ako ja sa platom u Srbiji od 1k eura platim Nad-a 50 eura? Znači, Francuz, ako izdvoji 3500 za Lavardin, onda bi ekvivalent, bila plata od 20 x 3500, iliti 70.000 eura!!! :o.

Nad 3020 sam pomenuo samo iz razloga što je upravo on objašnjava suštinu, da nije potrebno mnogo novca da pojačalo "svira", iako imaš za skuplji uređaj. Ne sumnjam da Lavardin sjajno zvuči, ali ja sam duboko uveren da ima dosta jeftinijih pojačala koja mogu da se nose sa njim.

A što se tiče topologije, ni ona nije garant muzikalnosti, dokaz je konstantno lutanje audiofila i hifista.

Odoh da spavam :spavanje, pozz

zamisli tek kolika bi ti plata bila da si pametniji :heat

Link to comment
Share on other sites

Sta napraviste od teme...debakl. Mada moglo je da se zavrsi jos grdje, slicno kao moja tema o Yamaha zvucnicima ciju konstrukciju sam uporedio sa Harbethom... A to je na ovom forumu no no :nono

@ZoroleIstu gresku si napravio sa Lavardinom. Ovde skupim uredjajima mozes samo da se divis i nikako kritikujes. NIKAKO.

Evo jednog zanimljivog sajta povezanog sa temom -

http://www.hifi-pictures.net

Cesto kada me zanima neki uredjaj volim da bacim pogled na unutrasnjost, a sajt iznad je odlican za to. Ovaj drugi takodje mada ima i detaljnih slika zvucnika kao i njihove unutrasnjosti -

http://insidehifi.blogspot.rs

Inace pojacala od 20+ kilograma itekako imaju svoju namenu, a to je nesto ovakvo:

d11867939c203a45d4232a509a05947d.thumb.jpg.f382ed78763e36699daeb78f81b32100.jpg2186954.thumb.jpg.2edc458570c5bb52177c54ee876d158a.jpg

Ovde bi Lavardinu sa njegovih 2 x 45W dobro dosle one pelene za odrasle.

in-sama1.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Technicssss said:

Inace pojacala od 20+ kilograma itekako imaju svoju namenu, a to je nesto ovakvo:

 

Ovde bi Lavardinu sa njegovih 2 x 45W dobro dosle one pelene za odrasle.

Razmisli malo zašto neko ko je u stanju da sebi priušti praktično bilo koji uređaj sa tih lepih sličica koje si postavio, na kraju ipak kupi bednog Lavardina od 12 kila umesto neke američke mrcine od 20+ kila. A za tvoju informaciju, tih 12 kila žive vage isteruje tog konkretnog JBL-a iz pameti, ali kako bi ti to uopšte mogao da znaš?!

Link to comment
Share on other sites

Ljudi sa ovom vasom tvrdnjom da topologija svira tj par dobro uklopljenih delova bacate u blato komplet HiFi industriju od 70tih godina na ovamo. Pa zar hocete da kazete da je jedan Onkyo Grand Integra M510 sa 72kg promasaj? Bacanje para? Vrh ponude Onkya. I on kosta oko 2000e. Pitanje je onda zasto takvi uredjaji postoje??? I sta nam nude proizvodjaci? Da li su toliko njihovi inzenjeri ograniceni da ne mogu da shvate da se sa par uklopljenih elemenata dobija najvise. I muzike i para. Onda smo i mi kao potrosaci u zabludi.

Gledam vrh Hegelove ponude. Amp i preamp P10/H10. Amin!!! Nema dalje. Najbolja kombinacija. Napravljeni muski, kako i treba. Kako se pravilo od pocetka HiFi industrije. Tu nemam primedbi.

Potrazio sam Service manual za Lavardina. I gle iznenadjenja, nema ga. Jedan covek iz Kanade se zalio da mu je crkao tranzistor na Lavardinu i da je jedino resenje bilo da ga posalje u Francusku da mu ljudi iz fabrike zamene doticni. Za ohoho para. A zasto? Pa zato sto su strucnjaci iz fabrike pobrisali oznake sa svih tranzistora da se ne bi videlo koje koriste. Kriju svoju vanzemaljsku tehnologiju kao zmija noge. A zasto? Pa verovatno da se ne bi videlo koliko je to prosto i jednostavno i da ljudi ne bi rekli: Pa zar to toliko kosta? A da svira dobro mozda i svira, ali verujem da pored njega imate i zvucnike od 2000e, transport od 500e... i Fiću kad bi vukao Mercedes AMG isla bi kao luda ;)

Koji cd plejer bolje svira?

Sony 270.jpg

2k054a2f21b5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...