Jump to content


Objasnjenje u vezi konstrukcije pojacala


Zorole

Recommended Posts

Naravno da utiču upotrebljeni delovi. Šta drugo može da utiče? Kao kad bi rekao da kod zvučnika nisu bitni drajveri koji su unutra.

Ne mogu da shvatim. Ljudi se ubiše praveći kombinacije pretpojačala plus snagaši, mrcine koje teže i preko 20kg, da bi dobili dobar zvuk a vi kupite prazno pojačalo od 2000e i to je to?! Firma koja proizvodi taj Lavardin Is garant ima zaradu po pojačalu 1500e 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno da utiču upotrebljeni delovi. Šta drugo može da utiče? Kao kad bi rekao da kod zvučnika nisu bitni drajveri koji su unutra.
Ne mogu da shvatim. Ljudi se ubiše praveći kombinacije pretpojačala plus snagaši, mrcine koje teže i preko 20kg, da bi dobili dobar zvuk a vi kupite prazno pojačalo od 2000e i to je to?! Firma koja proizvodi taj Lavardin Is garant ima zaradu po pojačalu 1500e 


Pa eto, resenje je prosto. Kupi najbolje delove, spakuj u pojacalo i prodaj po ceni koja mislis da je realna a da pritom naplatis svoj trud. Posle toga kupi najbolje drajvere i pravi zvucnike. Nastace opsta pomama za tvojim proizvodima.
Link to comment
Share on other sites

@Zorolekolega, prvo poslušajte Lavardin pojačalo! Pa posle donesite sud. Napamet, je u najmanju ruku neozbiljno. Lavardin is reference košta 3500eura, jedno od najmuzikalnijih pojačavača koje možete kupiti za novce. Slušao sam ga, poslednjih par meseci, i uporedjivao sa mrcinama (kako vi kažete) tri puta težim od njega. Jednostavno Lavardin je svirao lepše i muzikalnije. Prosto vas tera da slušate i slušate.... Ta magija, košta;)

Link to comment
Share on other sites

Što je bezveze kad ljudi pokušavaju da svedu ceo uređaj na skup delova. A zanemare sam recept tj. topologiju, svo znanje i sitne trikove koje je neko uradio na tom uređaju a sticao ih je ceo život. 

Ja kad god odem kući, keva mi napravi kiflice sa sirom - meke kao duša, sijaju se, tope se u ustima. Ja kad smućkam kilo brašna, jaje, ulje, sira... to ni kuče neće da jede... a sastojici isti. :blink:

A usudio bih se da pretpostavim da je pravljenje pojačala čak malo složenije od kiflica. 

Link to comment
Share on other sites

Znaci dosli smo glavnog zakljucka: Sto jednostavnije pojacalo, koje ima sto manje delova na putu signala to bolje. Ne znam da li pratite Kp oglase? Skoro je bilo u ponudi pretpojacalo Yamaha C4 sa cenom od oko 1000e. Otislo je za 2-3 sata. A koliko sam video to pretpojacalo je muski uradjeno. Puno ko oko. Zašta ljudi sve bacaju pare :) Da je uzo Lavardina bog da ga vidi

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Zorole said:

Znaci dosli smo glavnog zakljucka: Sto jednostavnije pojacalo, koje ima sto manje delova na putu signala to bolje. Ne znam da li pratite Kp oglase? Skoro je bilo u ponudi pretpojacalo Yamaha C4 sa cenom od oko 1000e. Otislo je za 2-3 sata. A koliko sam video to pretpojacalo je muski uradjeno. Puno ko oko. Zašta ljudi sve bacaju pare :) Da je uzo Lavardina bog da ga vidi

Prijatelju, troluješ. Ili lupetaš. Nema treće...

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, AlexBgd said:

Pomenuti Lavardin ne bih ni pogledao da kupujem pojačalo od 2500 eura, pre bih kupio Nad 3020 i uštedeo 2450 eura.

Ovo je genijalna ideja, ali ipak razmisli da kupiš neko od 10 soma, ušteda bi bila daleko veća...:lol:

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, AlexBgd said:

Očekivano... padaš na bućku... ;) 

Pojačalo koje vredi 10k je uvek dobra kupovina, tu ne treba štedeti.

Ja bih ipak da čujem mišljenje pokretača teme, dok on ne premeri cenu po kilogramu i popunjenost kutije, ne bih prihvatao tvoj savet zdravo za gotovo...;) 

Link to comment
Share on other sites

Bez vredjanja. Moja greska. U pitanju je bila Yamaha C1. Brkam oznake posto je oglas obrisan. A da li lupetam pitajte Fidelitija iz Loznice za koliko je prodao Yamahu. Bila je skuplja od Accuphase C222 kojeg trenutno prodaje


Jacu argumentaciju odavno nisam cuo.
Link to comment
Share on other sites

Evo ga i ovaj drugi... kao stereo...

Čovek se polomi da kaže svoje mišljenje, a vi ga spuštate nekim glupim dečijim forama. Takvi, kao vas dvojica samo omalovažavaju mnoge na ovom forumu, nepoštuju nikoga, ismevaju... kao deca od 10 godina. Bolje da nauče i na teži način, nego da se neko sprda sa njima.

Uostalom, ako vam smeta kako i šta pišu laici, slobodni ste da preskočite njihove razmene mišljenja.

Ovo je ključno, rekao bih...:rolleyes:

Prijatelju, troluješ. Ili lupetaš. Nema treće...

Genijalno.emoji3.pngemoji3.pngemoji1.png

Jacu argumentaciju odavno nisam cuo. emoji23.png

Može, ponesi i pelene za odrasle.:lol:

Samo su neki od nekih komentara i stručnih saveta.... tužno

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, AlexBgd said:

Evo ga i ovaj drugi... kao stereo...

Čovek se polomi da kaže svoje mišljenje, a vi ga spuštate nekim glupim dečijim forama. Takvi, kao vas dvojica samo omalovažavaju mnoge na ovom forumu, nepoštuju nikoga, ismevaju... kao deca od 10 godina.

Uostalom, ako vam smeta kako i šta pišu laici, slobodni ste da preskočite njihove razmene mišljenja.

Ovo je ključno, rekao bih...:rolleyes:

Prijatelju, troluješ. Ili lupetaš. Nema treće...

Genijalno.emoji3.pngemoji3.pngemoji1.png

Jacu argumentaciju odavno nisam cuo. emoji23.png

Može, ponesi i pelene za odrasle.:lol:

Samo su od nekih komentara.... tužno

 

Cela tema je svesno i smišljeno trolovanje od samog početka, objasni onda ti laicima ako misliš da je tema ozbiljna i korisna...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Zexx said:

Cela tema je svesno i smisleno trolovanje od samog početka, objasni onda ti laicima ako misliš da je tema ozbiljna i korisna...

Možda sam ja malo gluplji, ili sam prosto neiskusan sa forumima, pa ne znam da provalim kada neko troluje i smišljeno pokreće teme, ali ja svakako ne razmišljam na takav način. Meni je tema bila zanimljiva, ko kog da je pokrenuo i zato sam od početka učestvovao u njoj.

Ako je zaista tako, onda povlačim svoj poslednji post.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexBgd said:

Možda sam ja malo gluplji, ili sam prosto neiskusan sa forumima, pa ne znam da provalim kada neko troluje i smišljeno pokreće teme, ali ja svakako ne razmišljam na takav način. Meni je tema bila zanimljiva, ko kog da je pokrenuo i zato sam učestvovao u njoj.

Upravo to sam i rekao u prethodnom postu, a sad si i sam potvrdio da smatraš da je tema zanimljiva, pa slobodno daj svoj doprines temi, rado ću pročitati.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, AlexBgd said:

Evo ga i ovaj drugi... kao stereo...

Čovek se polomi da kaže svoje mišljenje, a vi ga spuštate nekim glupim dečijim forama. Takvi, kao vas dvojica samo omalovažavaju mnoge na ovom forumu, nepoštuju nikoga, ismevaju... kao deca od 10 godina. Bolje da nauče i na teži način, nego da se neko sprda sa njima.

Uostalom, ako vam smeta kako i šta pišu laici, slobodni ste da preskočite njihove razmene mišljenja.

Prvo nije lepo da mi se tako obraćaš.

Svako ima pravo na svoje mišljenje. Pod mišljenjem se podrazumeva da je neko razmislio pre nego što nešto napiše.

Nije tačno da nikoga ne poštujem.

Bilo bi od velike pomoći da si na vreme reagovao i objasnio uvaženom članu da to što piše u velikoj meri reflektuje njegovo neznanje.

Sada očekujemo da mu ti razložno objasniš a ja ću se potruditi da ti u tome pomognem ukoliko bude potrebno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Phuu... video sam ovakvih tema jedno dvajesosam.
U osnovi, na pocetku ucestvuju laici, tj. korisnici uredjaja koji kao korisnici imaju potrebu da izjave za dnevnik, dok laici sumnjicavci ne odustaju, o ne.
Kasnije se jave tkzv. poznavaoci tematike koji su imali iskustva u pravljenju pojacala i temu usitne na sitna crevca.
Posle se ovi prvi i drugi malo nadgornjavaju ali plam ugasne ubrzo. Onda je tu, negde, kraj.



I posle mi kenjaju preko pp kako kenjam da je glavni pokretac hobija sujeta, ccc...





Sent through walls

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Aibo said:

Ja kad god odem kući, keva mi napravi kiflice sa sirom - meke kao duša, sijaju se, tope se u ustima. Ja kad smućkam kilo brašna, jaje, ulje, sira... to ni kuče neće da jede... a sastojici isti. :blink:

Ako  smuckano nije proslo kroz rernu,pametno je to kuce...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, trotter said:

Phuu... video sam ovakvih tema jedno dvajesosam.
U osnovi, na pocetku ucestvuju laici, tj. korisnici uredjaja koji kao korisnici imaju potrebu da izjave za dnevnik, dok laici sumnjicavci ne odustaju, o ne.
Kasnije se jave tkzv. poznavaoci tematike koji su imali iskustva u pravljenju pojacala i temu usitne na sitna crevca.
Posle se ovi prvi i drugi malo nadgornjavaju ali plam ugasne ubrzo. Onda je tu, negde, kraj.

emoji4.png

I posle mi kenjaju preko pp kako kenjam da je glavni pokretac hobija sujeta, ccc...
 

Nije ni čudo što ti je taj redni broj posta:D

A sad na videlo ko ti kenja na pp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...