Jump to content


Objasnjenje u vezi konstrukcije pojacala


Zorole

Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 sati ranije, Shang Tsung said:

JBL L16 se moze naci za oko 150-200e. Solidan zvučnik.


Što se tiče dolara, kapirate valjda da dolar iz 1988 i dolar iz 2017 ne vrede isto?

http://www.dollartimes.com/inflation/inflation.php?amount=5&year=1988

Kapiramo. Ovaj ti je tacniji : http://www.calculator.net/inflation-calculator.html?cstartingamount1=5&cinyear1=1988&coutyear1=2017&calctype=1&x=43&y=18 :)

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Zorole said:

Da li bi neko kupio ovaj risiver za ove pare? 

http://www.winwin.rs/av-risiver-pioneer-sc-lx901-b-6799445.html?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

I sta sve moze da se kupi za taj novac od starije tehnike koji moze da mu stane na crtu?

58dc7fa69e907_Dclass.thumb.jpg.87f168f89deba37556379908226f3568.jpg

D klasa takodje samo nisu ICE AMP moduli nego Equibit. Ovaj sa slike kosta 200 e polovan, jeftiniji modeli idu od 100-120 evra (retko i 150 evra ali full pakovanje ) i stari su 10 godina.

U stereo modu narocito na BiWire zvucnicima mogao bi da mu izadje na crtu. Da ga nadsvira? Verovatno ne. Ali ne bi se postideo jer moze da se poredi sa SC-LX73 koji je kostao nesto preko 200000 din nov. Provereno.

 

 

8 sati ranije, Zorole said:

Ovaj Marantz je gradjen kao stara skola. E sad da li su i komponente na tom nivou pitanje je. Sta mislite da li bi bolje svirao od Technicsa su v900 da je i on nov?

 

PM-10-internal.png

6_1262125922.jpg

Od SU-V900 mozda ali ne i od SU-MA10. Unutra vizuelno skoro isti ali zvucno razliciti. 

026129471.jpg.a0eb579948b91f5b11189dbcfe7ebbfb.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Jos jedno pitanje :) Uvek me je cudilo sledece: ovoliko pojacalo, kao ovaj Technics, a jacina "samo" 100w po kanalu. Neki bi rekli slabo jer kad pogledas oglase za saraund risivere, koji su troduplo laksi, vidis da pucaju od snage 5x100w pa cak i vise. Da li to zavisi i u kojoj klasi rade pojacala? 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zorole said:

.......vidis da pucaju od snage 5x100w pa cak i vise.....

Čista reklama proizvođača, uvek pogledaj koliki je kapacitet transformatora, pa će ti biti jasno šta možeš da očekuješ.

Tih 5x, ili 7x 100W najčešće su maksimalne snage pojedinačnih kanala, nikad zajedno terano. Za 5x100W=500W izlazne snage trebalo bi da pojačalo ima trafo od najmanje 1kV.

Link to comment
Share on other sites

Nego napisah i ja ovde sve i svasta, a retko volim da pisem na forumu i ako sam clan mislim preko 10 godina, redno da odgovorim na pocetno pitanje. I ako su za mnoge Britanska pojacala poluroizvodi, nedopravljena pojacala, ja sam licno veliki ljubitelj Magnuma, Musical Fidelitya, Naima. Najvise mi lezi taj meksi, laganiji, finiji zvuk i mislim da kvaka lezi u sto prostijos semi sa sto kvalitetnijim delovima. Zatim sledi Marantz kao firma, pa vala i Rotel. Sony ima kvalitetne komponente, ali meni je njihov zvuk katastrofalan. Stvar ukusa i to je to.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, stoN_Cold said:

Не скоро него баш исти1:1, осим што је једном додата ДА секција.

Zvuk je potpuno drugacije tjuniran na SU-MA10, a osim toga DAC nije samo DAC.

The SU-MA10 employed D.D.D. (Digital Direct Drive) to keep digital signals digital all the way to the speakers. Unlike amps equipped with the conventional DAC, this system connected the output signal from the DAC directly to the power amp with an amplification degree of 1 (0 dB) without using any analogue source amplification path.

Zato na njemu i stoji Digital Straight Amplifier, a "poznavaoci" u to vreme se ubise da objasne kako pojacalo nije digitalno vec analogno, a u stvari nisu razumeli (mozda ni procitali) sta je pesnik hteo da kaze :crno-na-belo

Isti fazon sa MA-10 je Matsushita primenila na XR seriji risivera (ove koje sam stavio u proslom postu kao poredjenje sa Pioneer) samo sto su umesto analognog dual mono dizajna presli na D klasu.

@Zorole U nekom od proslih postova sam stavio poredjenje novih Denon-a tj njihovog najboljeg stereo pojacala i najboljeg visekanalnog risivera. Stereo pojacalo 2 x 80W, a AVR 9 x 210W. A na zadnjoj strani specifikacije pise za pojacalo Output power 8 Ohm (20 Hz - 20 kHz, T.H.D. 0.07%), a za AVR Power Output (6 ohm, 1 kHz, 1% 1ch Drive). Dakle za pojacalo je snaga merena na oba opterecena kanala na 8 ohm pri punom opsegu uz distorziju od 0.07% i taj tenk daje 2 x 80W ciste snage. Za risiver je mereno sa jednim opterecenim kanalom na 6 ohm uz distorziju od 1% ali ne pri punom opsegu vec na 1KHz. Koji retard je izmislio taj standard i merenje po njemu da mi je da znam :screwyDenon.thumb.jpg.31da1b0843da3ff5da802a53e9a4e2e3.jpg

Levo je amp 2 x 80W, a desno AVR 9 x 210W. Slobodno neka mi kazu da sam vidovnjak ali meni se javlja da ovaj desno ne moze da isporuci tih 2 x 80W koje moze ovaj levo, a za ostale kilowate i da ne pricam.

Edited by Technicssss
Inace rekao bih da ovaj denonja nije dual mono kao SU-MA10. Ako gresim neka me neko ispravi.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koji je ovo Denon levo ali ja sam imao gotovo identican. Model je bio Pma 2000r. I on je bio deklarisan cini mi se na 2x80w. Bio je tezak kao crna zemlja. Ali nema sanse da ga pojacas do pola. Mogao je da srusi zid. Kasnije sam ga prodao jer nisam mogao da priustim adekvatne zvucnike. Kupio ga je neki cova za diskoteku. A slusao sam kasnije i imao sam i jaca pojacala (preko 100w) ali nisu mogla da mu pridju.

Trenutno imam HK Avr 7000. I on nije po specifikaciji mnogo jak. Cini mi se 100w po kanalu. Ali ima da pojede i mnogo jace risivere bez leba :) 20 Toshiba tranzistora u izlazima, 2 elektrolita od 22000uf... Kad ga uporedim sa tim Denonom saraund iznad ne znam sta da kazem

 

 

download.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na slici su dva njihova top modela, uzeo sam ih cisto kao primer, a i kod ostalih je ista situacija. Levo je PMA-2500NE, a desno je AVR-X7200WA.

Ovaj PMA-2500NE je ista klasa uredjaja kao tvoj bivsi Denon PMA-2000R. Njega je nasledio PMA-2000AE pa 2020AE i trenutno je aktuelan 2500NE. Evo poredjenja tvog bivseg ampa (levo) i onog koji ga je nasledio (desno).

denon.thumb.jpg.a2ea01b0c93322aa4538100b2a37b382.jpg

Ni sa jednim Denon mislim da nije menjao specifikaciju, svi su 80W po kanalu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Technicssss said:

Zato na njemu i stoji Digital Straight Amplifier, a "poznavaoci" u to vreme se ubise da objasne kako pojacalo nije digitalno vec analogno, a u stvari nisu razumeli (mozda ni procitali) sta je pesnik hteo da kaze 

Уређај је 100% аналогни у секцији излазног степена, нема ту ни "Д" од Дигиталног.

Горња шема је од СУ-МА10 а доња од СУ-В900.

2vi4fvn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...