Jump to content


Objasnjenje u vezi konstrukcije pojacala


Zorole

Recommended Posts

4 minuta ranije, Zeljko Dj said:

Komad je mozda bio 700 - 950$, za par nema sanse. To sam 100% siguran.

 

 

То сам и написао, приказана цена за целу Матрикс серију је по комаду (за остале нисам сигуран).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minuta ranije, AlexBgd said:

Problem nastaje kada se percepcija zvuka vremenom promenila, a usled potrebe za tehnološkim napredkom. 

Današnje shvatanje zvuka se drastično razlikuje od onog pre 30 godina, nekada je referenca bila smooth zvuk, mekan, širok... a danas je to brz, precizan, čvrst, otvoren, jasan...

Mogu slobodno to uporediti sa slikom na tv, nekada su katodne cevi i plazme davale sliku toplih boja, a danas su tu smart tv sa kristalno jasnom slikom, ali oštrom za dugo gledanje, ali mladje generacije su na to naviknute, i to će im biti reper, za dalje tendencije u tehnološkom razvoju.

Asolutno se slazem sa svim, a ovo boldirano je ono sto mi danas bode usi i zato ne volim nove uredjaje. Stvar je po mom misljenju i iskustvu isla na foru, ae ce promenimo filozofiju zvuka ( da to izgleda i zvuci drugacije, a pusticemo marketing o ovome i onome ). Nije toliko tehnologija otisla u hi fi kao sto se misli, vise je filozofija zvuka promenjena. 2sa970 sa svojim komplementom 2sc2240 se pravi zadnje 40 godine, i danas se stavlja u pojacalima, izvorima. 2sk135/2sj50 pa naslednici kasnije 2sk226/2sj80 cini mi se, i danas 2sk1058/2sj162 po karakteristikama su identicni od kad je Hitachi napravio svoje prve 2sk135/2sj50. Mozda im se malo razlikuje brzina, a znate kad ce to nase uvo da cuje, NIKAD.

Link to comment
Share on other sites

Oglas: Otkupljujem stare matore drtine od pojacala i zvucnika. Pozeljno JBL L serije. Placam 10e po zvucniku. Saljete o vasem trosku (jbt staro je to i resavam vas bede, sta hocete vise). Za JBL L80 i L90 bih rasitnio i 50e posto oni ae da kazemo vrede vise. Ponude slati na PP. E da, umalo da zaboravim - FIXNO :D

Pa ko je bre od iskusnijih clanova u toku zadnjih par godina pricao da ti dzejbielovi odlicna kupovina i da postizu astronomske cene u inostranstvu i delio linkove sa hifi shark?? A sad ispade da se kupuju zbog hajpa i nostalgije? :blink:

Da su cene starih ali trazenih zvucnika relativno visoke sa time se slazem ali realno cena mora da pada svima. I Nemcima i Englezima i Japancima. Nemci i Japanci idu skoro badava, a Ameri i Englezi penju cenu konstantno tj prodavci penju cenu da budem tacniji. Osim toga cene iz cenovnika koji je postavio vlada su iz US, a cena dobrog dela zvucnika se nije prodavala za taj novac u Evropi. Ovo mi je jako zanimljivo, B&W DM 601 S2 225$ nov pre 15 godina, a 250 evra polovan na KP :screwy 

Inace vlado, planirao si da menjas JBL za Zensore?

Link to comment
Share on other sites

Matrix 2 je u Britaniji bio 800 funti nov par, znaci u dolarima moze da bude samo vise. Par heybrook hb1 je bio 169 funti, mission 737r 239 funti. Recimo, jedan Musical Fidelity A1 je bio 209 funti, A100 400 funti. Cene sam naveo cisto da se zna gde je jedan matrix 2 bio. Inace, tada je moglo za 30, 40 funti da se kupi nov par kutija u Britaniji.

Link to comment
Share on other sites

Планирао сам да чујем Зенсоре, препоручио их једном. Да сам их чуо и показали се бољи од овог што имам, што да не... мада за сада ми замена предњег дела система није у плану.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, gvlada said:

Планирао сам да чујем Зенсоре, препоручио их једном. Да сам их чуо и показали се бољи од овог што имам, што да не... мада за сада ми замена предњег дела система није у плану.

ne menjaj!! ne daj bože da se razočaraš ...

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, gvlada said:

Планирао сам да чујем Зенсоре, препоручио их једном. Да сам их чуо и показали се бољи од овог што имам, што да не... мада за сада ми замена предњег дела система није у плану.

Ja sam cuo Zensor 3 i iskreno bio prezadovoljan kada se pogleda cena nove kutije. Visokotonac uopste nije bio ostar kako neki tvrde i pretpostavljam da je to do uklapanja sa ostatkom sistema. Pretpostavljam da si zainetresovan za Zensor 5 ili 7, a polovna petica se pre mozda mesec dana u mint stanju prodavala na KP za 280 evra, mislim da je prodavao prvi vlasnik sa original ambalazom.

Link to comment
Share on other sites

Знам, то сам и предложио једном него тај ништа није направио. Тад бих могао и да их упоредим са ЈБЛ и знао шта мени више одговара. Онда иде и замена остатка система али то је друга прича.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Shang Tsung said:

JBL L16 se moze naci za oko 150-200e. Solidan zvučnik.

 

Za iste pare može da se kupe JBL 18ti, 200ti, xti 20, svi od reda bolji i od L16 i L19 konstrukciono i zvučno neuporedivo savremenijii pri tom mlađi 10 do 20 godina kako koji, ne treba im refreš. 18ti nema čak ni sunđerno vešanje na basu

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, SUROKVL said:

Za iste pare može da se kupe JBL 18ti, 200ti, xti 20, svi od reda bolji i od L16 i L19 konstrukciono i zvučno neuporedivo savremenijii pri tom mlađi 10 do 20 godina kako koji, ne treba im refreš. 18ti nema čak ni sunđerno vešanje na basu

Možda si u pravu. Nisam čuo te zvučnike, ali po mom ukusu su svi bar 3x ružniji od L16 :D 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, AlexBgd said:

Da li bi ovi u Player-u dozvolili da se Technics odnese kod njih u showroom i direktno uporede uredjaji, da se baš i ne čeka 2050. god. :)

Dozvolili bi, pogotovo što ovog Marantza imaju na lageru k'o i vi Technicsa...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...