Jump to content


Koje pojačalo za Quadral phonologue shogun mk4


richiemsch

Recommended Posts

4 hours ago, Nixie said:

Onda sigurno nije tačan podatak o potrošnji koju je naveo proizvođač. Sve se svodi na snagu trafoa, ne može da izađe više nego što uđe, nego snaga trafoa minus gubici kod AB klase oko 35% na punoj snazi. Verovatno postoji neki komercijalni razlog pa navode manju snagu. Osim toga, nije tačan ni podatak o izlaznoj snazi od 80W RMS na 8oma i 160W RMS na 4oma, to je nemoguće postići kad nije stabilisano napajanje, a test je to pokazao. Logično bi bilo recimo 2x110 i 2x160. Za 2x196W RMS potreban je trafo od 300VA po kanalu, ukupno 600VA. Tako i izgledaju trafoi, samo su mi nešto mali elektroliti, ne bi dugo izdržali takvo opterećenje. Osim toga, ako su zvučnici 4oma, računaj da impedansa pada na 3oma ili manje (uz ko zna kakakav fazni ugao) negde na nižim frekvencijama, pa je svaka rezerva u napajanju dobrodošla. Znači sve je kod Denona u najboljoj tradiciji izmišljenjih podataka, kao i kod većine  proizvođača. Nije doduše u stilu onih AV risivera, potrošnja 200W izlaz 7x100W. Javi ti kad čuješ to kako svira, sve ostalo nije bitno, prosečna snaga pri normalnom slušanju je višestruko manja, a dobro je da postoje merenja.

Знам да није неопходна толика снага за нормално кућно слушање, само сам скренуо пажњу на пар нелогичности.

А што се електролита тиче, ни мени није баш јасно како. Денонов најјачи модел Denon PMA-SX11  има исту вредност у филтерима а важи за једног он најбољих интегралаца из Јапана.

Проба је заказана за понедељак, јављам утиске након тога.

s-l1600.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 711
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

25 minuta ranije, richiemsch said:

А што се електролита тиче, ни мени није баш јасно како. Денонов најјачи модел Denon PMA-SX11  има исту вредност у филтерима а важи за једног он најбољих интегралаца из Јапана.

Možda su neki besni ultra low ESR ,od toga zavisi šta mogu da podnesu. Veliki ESR (mali ripple current dozvoljen) dovodi do grejanja elektrolita, i onda brže stradaju i sve zvuči lošije. A ripple (naizmeničnu komponentu uz DC) u obliku testerastog napona frekvencije 100Hz dobiješ uvek kad pojačavaš, uz pad DC komponente. Zato nije dvostruka snaga na 4oma u odnosu na 8. Za naizmeničnu struju 50 i 100Hz kondenzator velikog kapaciteta je skoro pa kratak spoj na GND. Osim toga, bitna je i snaga trafoa. Struja na sekundaru nije sinusoida, nego niz impulsa velike vrednosti u periodima kada je napon sekundara viši od napona ne elektrolitima. To se prenosi na primar i  nastaje jedna papazjanija od šumova raznih, uključujući one koje se generišu u diodama za ispravljanje i onih koji stižu iz mreže preko parazitnog kapaciteta trafoa. Zato pojačala sa slabim napajanjem zvuče loše čim pojačaš malo više, dok na maloj snazi mogu zvučati sasvim prijatno.

Link to comment
Share on other sites

Синоћ сам напокон схватио у чему је проблем са чистином од кад сам пребацио кутије...

Средњи тонови штрче више од осталих и више је изражена дисторзија код лошијих снимака, поготову код труба.

Неки оптимум би био када овако подесим еквилајзере као на слици. У том случају и рибони много боље звуче јер их не гуше средњи. Можда сам требао да извучем жице и за средње па да их пригушим отпорником...:roll:

Capturejk.jpg

Link to comment
Share on other sites

To je efekat maskiranja, ono što se glasnije čuje kvari sve ostalo. Zato bi jedno merenje pokazalo puno toga. To kako je na slici, meni liči da bi trebalo smanjiti malo redni kondenzator na srednjotoncu, onaj koji seče niske frekvencije, da se potisne malo taj deo oko rezne frekvencije. Za početak probaj da prigušiš srednjotonac 2db sa L padom.  Sa zvučnicima možeš da se igraš samo tako, dok se sve  ne optimizuje.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nixie said:

To je efekat maskiranja, ono što se glasnije čuje kvari sve ostalo. Zato bi jedno merenje pokazalo puno toga. To kako je na slici, meni liči da bi trebalo smanjiti malo redni kondenzator na srednjotoncu, onaj koji seče niske frekvencije, da se potisne malo taj deo oko rezne frekvencije. Za početak probaj da prigušiš srednjotonac 2db sa L padom.  Sa zvučnicima možeš da se igraš samo tako, dok se sve  ne optimizuje.

Pravo u centar si pogodio Niksi!

Link to comment
Share on other sites

Отказана проба Денона, продавац јавио да је појачало укључило заштиту и да се угрејало...

Можда је и боље тако.

Зна ли неко на који начин могу да поручим ово и колико би ме све скупа са царином коштало?

 https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/yamaha-a-s1100-schwarz-neuwertig-februar-2020-/1698477984-172-14101

Link to comment
Share on other sites

Koliko mi je poznato, prodavci na "malom" Ebay-u prodaju samo u lokalu (na podrucju Nemacke). Ima tu jos nekih specificnosti, tipa zastite prodavca/kupca, gde to ne postoji kao na Ebay-u, i sl.

Zato ti prvo treba neko ko bi tamo uredjaj kupio za tebe, a onda organizovao on (ili ti) dostavu u Srbiju.

Ja sam prosle godine kupio uredjaj na "malom" Ebay-u upravo na taj nacin, s tim da mi je sve ustvari zavrsio Toma iz Krusevca, uz pomoc njegovog kuma koji zivi u Nemackoj. Ja sam elegantno dobio uredjaj na kucnu adresu, izvrsio placanje Tomi, i sve to za pristojnu nadoknadu.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dražo said:

Koliko mi je poznato, prodavci na "malom" Ebay-u prodaju samo u lokalu (na podrucju Nemacke). Ima tu jos nekih specificnosti, tipa zastite prodavca/kupca, gde to ne postoji kao na Ebay-u, i sl.

Zato ti prvo treba neko ko bi tamo uredjaj kupio za tebe, a onda organizovao on (ili ti) dostavu u Srbiju.

Ja sam prosle godine kupio uredjaj na "malom" Ebay-u upravo na taj nacin, s tim da mi je sve ustvari zavrsio Toma iz Krusevca, uz pomoc njegovog kuma koji zivi u Nemackoj. Ja sam elegantno dobio uredjaj na kucnu adresu, izvrsio placanje Tomi, i sve to za pristojnu nadoknadu.

Да ли би дотични Тома то исто учинио и за мене уз пристојну накнаду? 

Ако није тајна, колико је тебе стајала накнада?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, miletrosak1959 said:

Знам Миле, ова 1200 ми је у листи жеља али озбиљно пробија буџет, док 801...па не знам, не делује ми то баш озбиљно.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, richiemsch said:

Да ли би дотични Тома то исто учинио и за мене уз пристојну накнаду? 

Ако није тајна, колико је тебе стајала накнада?

Ne znam, najbolje je da ga pitas sam. To je Majstor sa KP.

Ja sam ga tada zamolio, izasao mi je u susret. Naknada meni nije bila visoka, s obzirom na ustedu vremena oko organizacije svega, i izbegavanje svih mogucih komplikacija (mislim da je sve zajedno bilo oko 200e, sa troskovima transporta, prvo u lokalu, a onda i do Srbije).

On to inace radi (izmedju ostalog), doduse redje prevoz iz Nemacke, cesce iz Engleske. I verovatno hoce, samo je pitanje mogucnosti, s obzirom na Covid, i Nemacku koja je potpuno zatvorena.

Nazovi ga i pitaj, slobodno reci da sam te ja uputio na njega.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Delija said:

Proveri ti i koliki popust mozes da dobijes u 4Audio ili AudioPlus i koliko ti se isplati ta varijanta od "napolje". Za nesto se isplati - za nesto bas i ne.

Контактирао сам их мејлом још пре пар дана и још увек нема одговора.

Код њих је цена 246000 а код јапанца око 218000...

Link to comment
Share on other sites

Управо ми је јављено да у 4Аудио стиже тек на јесен:roll:...

А јапанац може да ми испоручи само до Београда и не шаље курирским службама.

Дакле шта рећи, и кад човек реши да купи, опет немогућа мисија...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Delija said:

Sprave od skoro 2k evra se ne salju mesarskim sluzbama.

Preporuke jos vece za Zokija iz Subotice (Zoki Tehnika) - jer je hteo da donese stvari koje Japanac nije hteo, a i za ono sto je hteo je Zoki imao (dosta) bolje cene. @richiemsch mozes i sa njim da proveris kakva je situacija.

A-S1200 - 1700e Код њега је јефтиније

Не јавља се на тел. послао сам му поруку на Кп.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...