Jump to content


Koje pojačalo za Quadral phonologue shogun mk4


richiemsch

Recommended Posts

2 sati ranije, richiemsch said:

Да ли ово болдовано значи да се бас спушта до 29,5Хз иако је фреквентни опсег 38 - 30,000?

Ne na merenju u gluvoj sobi, ali u tvojoj sobi se može desiti  da ide tako nisko zbog room gain.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 711
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, Nixie said:

Od čitanja recenzija može samo da se poludi. :D

Тачно али ипак се могу добити макар неке смернице у ком правцу треба ићи. Боље и то него кренути у продавницу на пробу без икаквог предзнања...

Link to comment
Share on other sites

И ја то прихватам са резервом али ипак узимам помало у обзир. 

60 од могућих 70 поена, испада да је у рангу много скупљих кутија, тј. у класи Рубикона 8 тачније који кошта око 400-500 хиљада.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здраво другари.

Ево прође скоро 20 дана од када сам купио нове кутије па рекох да се јавим и похвалим...

По оној вејавици и ужасним условима за вожњу кренули смо другар и ја прво у Сремчицу код Владе да пробамо Сонус фабер Венере 3.0, а затим правац до НС у Аудио+ да испробамо МА Силвер 500 7Г, Дали Оберон 9, Дали Оптикон 6 МК2 и Дали Оптикон 8 МК2. 

Код Владе смо пробали Јамаху и СФ у комбинацији са Примаре Нп 30 и резултат је био више него добар. Међутим, иако је Влада у огласу навео да су "Као јуче из фабрике", кутије су биле препуне ситних огреботина и да сам знао да је тако, не бих уопште ни ишао на пробу. Поготову што смо након пар минута слушања утврдили и да нису у потпуности исправне јер се чуло тихо пуцкетање из високих и блага дисторзија из средњих.

У Аудио + смо прво пробали МА и Дали Оптикон 6 МК2 на АБ тесту а Дали га је одувао након пар минута. Затим смо прикачили Оберон 9 и Оптикон 8 МК2 такође на АБ тесту, и добрих сат и по никако да провалимо како је могуће да Оберон надсвира дупло скупљег Оптикона. Таман сам се решио да узмем Оберона и уштедим добре паре за нешто друго, кад у једном тренутку Игор продавац предложи да заменимо места кутијама иако су биле близу једне другима а све док ја одем на пуш паузу и разбистрим главу. Кад сам се вратио након 10 мин. нисам могао да верујем шта значи разлика од само 40 см између кутија. Све се окренуло у Оптиконову корист,  бас, средњи, високи, резолуција, звучна слика и сцена, све је било много боље него пре. Послушали смо их још сат времена како бих био сигуран у коначну одлуку а затим их купио и једва смо их спаковали у Инсигнију караван😁.

Када сам их повезао на мој ПЦ и Јамаху, наравно да то није било исто као на проби јер је моју аудио картицу давно прегазило време. Фалило је високих а средњих је било малчице више него што би требало. У Аудио + је као извор звука кориштен  Blusound Node N130 и то се заиста одлично чуло, тако да ми је на крају остала само још та ставка. Дакле ДАК или интернет стример са уграђеним даком, али полако и без журбе...

Најважније је да сам са кутијама завршио а Јамаха их покреће као од шале...

Велике кутије - велики звук на само 9 сати!

dali-opticon-mk2-funkis_02.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, richiemsch said:

...Кад сам се вратио након 10 мин. нисам могао да верујем шта значи разлика од само 40 см између кутија. Све се окренуло у Оптиконову корист,  бас, средњи, високи, резолуција, звучна слика и сцена, све је било много боље него пре...

Pa upljuvasmo se pisuci o tome... koliko puta sam ti pisao o poziciji kod tebe koju vidim na slikama? :)

Znaci par cm, a ne 40.

 

Sto se tice polovnjaka u Srbiji - nista neocekivano, nazalost. Mislim da sam na HCS pisao o svom iskustvu sa pazarom polovnog ocuvanog Accord-a 2011. godine koji se zavrsio pazarom novog Civic-a nakon sto sam Srbiju obisao uzduz i popreko :rolleyes: Ista prica sa hifom - ljudi masovno prodaju djubre u "perfektnom" stanju i trose i svoje i tudje vreme. Pokusavaju neretko da postom posalju to djubre bez da kupac vidi sta kupuje :mad:

 

 

Cestitam na pazaru! :cheers

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Delija said:

Pa upljuvasmo se pisuci o tome... koliko puta sam ti pisao o poziciji kod tebe koju vidim na slikama? :)

Znaci par cm, a ne 40.

 

Sto se tice polovnjaka u Srbiji - nista neocekivano, nazalost. Mislim da sam na HCS pisao o svom iskustvu sa pazarom polovnog ocuvanog Accord-a 2011. godine koji se zavrsio pazarom novog Civic-a nakon sto sam Srbiju obisao uzduz i popreko :rolleyes: Ista prica sa hifom - ljudi masovno prodaju djubre u "perfektnom" stanju i trose i svoje i tudje vreme. Pokusavaju neretko da postom posalju to djubre bez da kupac vidi sta kupuje :mad:

 

 

Cestitam na pazaru! :cheers

Нисам моје још сликао. Направићу неку фотку сутра па постављам.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, richiemsch said:

Ма нису то моје кутије...

 

7 minutes ago, Delija said:

@richiemsch

Pa cekaj - sad si pisao o znacaju pozicije, a zalepio si ih uz zid? :)

Mrdaj to bar 50-60 cm od zida i podigni ih na siljke.

 

На шиљке их не дижем док ми не буду биле готове подлошке.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Delija said:

Nista nisam video - pao mi je mrak na oci kad sam ih video zalepljene uz zid i bez siljaka direkt na podu :D

ахаха...

па нисам ваљда толико блесав да их залепим за зид као оне моје Схогуне од пре пар година.

Научио сам овде доста тога од вас...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Delija said:

Nista nisam video - pao mi je mrak na oci kad sam ih video zalepljene uz zid i bez siljaka direkt na podu :D

Moje nisu direktno na podu vec na svojim nogicama na kojima se nasrafljuju siljci. Evo par slika ali nisu nesto ispale zbog blica, sutra po danu cu da napravim bolje...

P1330448.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...