Jump to content


Koje pojačalo za Quadral phonologue shogun mk4


richiemsch

Recommended Posts

  • Replies 711
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 sati ranije, violent femmes said:

Denon je zanimljiv ima čak 24kg:), mora da mu je trafo samo 10kg i hladnjaci jedno 5kg:D. Ipak zanimljivo je da isporučuje samo 2x80w @ 8ohm. 

To je nešto sve sumnjivo, pozadi na njemu piše 230V 50Hz 360W. Znači realno 2x120W RMS na 4oma ako je AB klasa. Kao neki dečko u odeći odraslih.

Link to comment
Share on other sites

Znači proverio sam specifikacije, stvarno je potrošnja 360W. Od toga treba malo odbiti za preamp, releje i slično. Izlazna snaga sa ovim napajanjem je najviše oko 2x120W RMS na 4oma, 2x160 je obična laž. Pravio sam pojačalo identične snage, trafo je 400VA. Još ga imam kao rezervno.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Delija said:

Jedini nacin da se sje*u ti potovi koji mi pada na pamet je da je pojacalo palo na njih :rolleyes:

Да али да је до тога дошло, оставило би трага и на два велика пота јер су истуренији. Колико видим на сликама, по њима а и по предњем панелу нема нигде огреботине.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, violent femmes said:

2x100w@8ohm i 2x200w@4ohm. 

Ne kažu koje snage, bitan je samo RMS. Udvostručenje snage je moguće samo sa stabilsanim napajanjem, a ja to ovde ne vidim. Vidim male glavne filterske elektrolite i ne vidim hladnjake.

Link to comment
Share on other sites

 

Molim za objašnjenje. Denon ima bar tri trafoa? Ova dva što sam zaokružio su bar dva puta veća od tog na Vicentu?

1 sat ranije, violent femmes said:

Evo slika iznutrica.... šta je ovde teško 24kg. Pa trafo kod mog Vincenta je ludnica za ovo a ima 12,5kg.....

699587218_Denontrafo.thumb.jpg.6eca3d4d14105a5e65f96782e333548b.jpg

1304846779_vincenttrafo.jpg.057be6394c2a987379c297493a05bc3a.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, zek said:

Ni veliki pot za glasnoću ne izgleda isti...

https://i.ytimg.com/vi/P4seYMOMoks/maxresdefault.jpg

Na tvojoj slici je sasvim drugi model. PMA-2500NE, ali je poenta ista.

 

  

40 minuta ranije, somilenko said:

Moguće da je bilo više varijanti za različita tržišta i moguće je da ima manjih razlika.

Bila bi valjda bar jedna slika na netu.

 

Bice da je tu daljinac najoriginalniji deo u paketu :)

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, richiemsch said:

Да али да је до тога дошло, оставило би трага и на два велика пота јер су истуренији. Колико видим на сликама, по њима а и по предњем панелу нема нигде огреботине.

Kanda i jeste ostavilo ;)

Ispalo iz kamiona - direkt na glavu :D

Link to comment
Share on other sites

Nema original daljinski i dugmići na potovima su sumnjivi !

 Moguće je da je pojačalo stiglo od nekud sa reciklaže, nekompletno pa su dugmići prebačeni sa nekog slabijeg modela. Uvek se pitam gde nestaju originalni daljinski, ako uređaj nije bio u centru za reciklažu ;)

A možda i nije sve tako, ko će znati, čim te jede crv sumnje, to je znak, ne kupuj!B)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SUROKVL said:

Nema original daljinski i dugmići na potovima su sumnjivi !

 Moguće je da je pojačalo stiglo od nekud sa reciklaže, nekompletno pa su dugmići prebačeni sa nekog slabijeg modela. Uvek se pitam gde nestaju originalni daljinski, ako uređaj nije bio u centru za reciklažu ;)

A možda i nije sve tako, ko će znati, čim te jede crv sumnje, to je znak, ne kupuj!B)

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

Ne kažu koje snage, bitan je samo RMS. Udvostručenje snage je moguće samo sa stabilsanim napajanjem, a ja to ovde ne vidim. Vidim male glavne filterske elektrolite i ne vidim hladnjake.

Mislim da mu hladnjaci zauzimaju obe kompletne bočne strane od početka do kraja. Pojačalo ima gornji poklopac ali i dva poklopca sa strane koja se posebno navlače ispod tih poklopaca sa rešetkama su hadnjaci i zauzimaju kompletne bočne dužine pojačala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...