Jump to content


Koje pojačalo za Quadral phonologue shogun mk4


richiemsch

Recommended Posts

  • Replies 711
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trosed i fotelje ti pojele basove. Tzv bassless soba, ko moja.:huh: Ako na vreme, tj u mom sl pre četres godina ne počneš da razmišljaš o smeštaju Hife, imaš ili bassless ili modove sobe. Ti si mlad možeš još svašta da promeniš i unaprediš.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ivanp said:

Trosed i fotelje ti pojele basove. Tzv bassless soba, ko moja.:huh: Ako na vreme, tj u mom sl pre četres godina ne počneš da razmišljaš o smeštaju Hife, imaš ili bassless ili modove sobe. Ti si mlad možeš još svašta da promeniš i unaprediš.

Хвала за ово да сам млад...:D

Стварно не знам шта могу да променим. Да избацим тросед и фотеље, па да ме избаци жена заједно са њима?

Предложи па да узмем у разматрање ако је у границама нормале.

Link to comment
Share on other sites

Možda sam se nespretno izrazio. Ne mislim da ćeš rešiti problem preko kolena, tj na prečac. Polako gledaj tuđa rešenja, pa milimetar po milimetar. Sa gospođom moraš pažljivo. Ja ne znam kako mene moja trpi.:D
Imaš ovde članove na forumu koji su planski uređivali prostorije za slušanje muzike. Mi koji smo u većini moramo da koristimo dnevne boravke.............. Na to sam mislio kad sam napisao da si ti još mlad i rešićeš to polako. Na ovaj ili onaj način. Strpljivo i polako. I ovo što si do sad napravio je super!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, richiemsch said:

Делује боље али тонски не баш...

Sta je tacno problem?

Samo bas? Dubina? Jacina? Kontrola? Sve?

Jel mozes nekako da izmeris da bar imamo ideju o tome kako prostorija "radi"? Najbolje je uvek poslusati, ali si malo daleko :)

Kakav je ostatak zvucnog spektra?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedan zvucnik mu nije u takvom delu prostorije - plus, nije to tako egzaktno u prostorijama nepravilnog oblika. @richiemsch ce nam reci tacne dimenzije.

Kod mene je pozicija za slusanje kada se ukljuci i kuhinja u jednom delu prilicno blizu sredine (na oko 15-20 cm), a bass nije cancel-ovan. Prostorija mi je sve samo ne pravilnog oblika.

U ovakvoj prostoriji ni room mode-ove nije ni malo jednostavno izracunati - ako je uopste i moguce.

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Dobar savet. Mora da se poigra pozicioniranjem - koliko mu uslovi dozvoljavaju.

Mada, mozda je i do preferencije. Ranije mu je bas "dominirao" - po njegovim recima. Mozda je sada i objektivno bolji bas - ali je on navikao na nesto drugo.

Zato i pomenuh ozloglaseno merenje :)

Link to comment
Share on other sites

Valjalo bi nekako izmeriti šta se  tu dešava. Što se izgleda tiče, ovo je mnogo lepši raspored,  zvučnici nisu na putu ili smetnji maloj deci. Pre su bili dosta blizu bočnih zidova, sad više nisu zato je mamje basa, a pre ga je bilo previše. Kako naći zlatnu sredinu? Još malo dampinga, debelih tepiha?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Delija said:

Sta je tacno problem?

Samo bas? Dubina? Jacina? Kontrola? Sve?

Jel mozes nekako da izmeris da bar imamo ideju o tome kako prostorija "radi"? Najbolje je uvek poslusati, ali si malo daleko :)

Kakav je ostatak zvucnog spektra?

 

 

Ево на скици димензија и распореда у просторији...

Да покушам мало детаљније да појасним звучну слику...

-Један део доњег бас спектра је недовољно изражен и јави се када појачам бас на тон контролама, али у том случају реметим онај други-мид бас и постаје мутније.

-Док слушам, имам осећај да средњи долазе из ТВ-а а не из кутија. Дакле, најизраженији су средњи тонови.

- И сада оно најбитније. Синоћ сам дошао до закључка да ово појачало и рибони нису баш добитна комбинација. 

Преовладава утисак да је тамнијег карактера и можда је то разлог због кога ми рибони звуче меко и без оштрине. Раније се са нападним титанијумцима одлично слагао, и иако су били за нијансу оштрији, ипак јо то звучало боље него ово сада. На рибонима све звучи савршено, од жичаних, дувачких инструмената и гласова, али ми рецимо добош и чинела немају довољну оштрину а то баш зна да засмета. Сада се већ дебело премишљам да купим "Visaton DSM25FFL" и пробам са њима, или да продам појачало и купим друго.

Нисам паметан шта више да радим и питам се шта ми је све ово требало. Имао сам прихватљив и задовољавајући звук са старим кутијама, продао их, купио боље и веће а сада мука у желуцу...

pr.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nixie said:

Valjalo bi nekako izmeriti šta se  tu dešava. Što se izgleda tiče, ovo je mnogo lepši raspored,  zvučnici nisu na putu ili smetnji maloj deci. Pre su bili dosta blizu bočnih zidova, sad više nisu zato je mamje basa, a pre ga je bilo previše. Kako naći zlatnu sredinu? Još malo dampinga, debelih tepiha?

Пробао и то, привукао кутије до самог тепиха, удаљио од зида 1м и опет исто.

Link to comment
Share on other sites

Moraš probati neko drugo pojačalo, riboni nikad nisu mekani toliko. Takođe postoji bolja opcija za visoke, DSM25FFL, možda i G20SC pa pozadi kao supertweeter. Kad se vežu kontrafazno u odnosu na prednje, dobiješ na oštrini zvuka po želji.

Ja sam ove poručio za takve stvari, samo nikako da stignu.

https://www.aliexpress.com/item/32828799314.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.398b714bSOOSEU&algo_pvid=e9510665-8d10-42cd-a273-77f8d80927f3&algo_expid=e9510665-8d10-42cd-a273-77f8d80927f3-46&btsid=2100bddb16183006687356289e6085&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, richiemsch said:

-Док слушам, имам осећај да средњи долазе из ТВ-а а не из кутија. Дакле, најизраженији су средњи тонови.

Pa, rekao bih da si na dobrom putu...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, somilenko said:

Jel ti neko izmerio odziv tog zvučnika nakon promene na Raal ribon i koje pojačalo je trenutno u sistemu?

Не, није. Осетљивост кутија је 89дб. Раал је 91,5 и пригушен је отпорником од 2,2ома.

Harman Kardon HK980

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Quadral_Wotan_Mk_V

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nixie said:

Moraš probati neko drugo pojačalo, riboni nikad nisu mekani toliko. Takođe postoji bolja opcija za visoke, DSM25FFL, možda i G20SC pa pozadi kao supertweeter. Kad se vežu kontrafazno u odnosu na prednje, dobiješ na oštrini zvuka po želji.

Ja sam ove poručio za takve stvari, samo nikako da stignu.

https://www.aliexpress.com/item/32828799314.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.398b714bSOOSEU&algo_pvid=e9510665-8d10-42cd-a273-77f8d80927f3&algo_expid=e9510665-8d10-42cd-a273-77f8d80927f3-46&btsid=2100bddb16183006687356289e6085&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

По страним форумима већина препоручује Луксмане као идеално решење за квадрал кутије...Једино могу да пробам са јамахама, да их позајмим од другара сад за викенд.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...