Jump to content


Koje pojačalo za Quadral phonologue shogun mk4


richiemsch

Recommended Posts

  • Replies 711
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, Delija said:

https://www.amp-performance.de/en/889-Harman-Kardon-HK6500.html

Postoji preklopnik za 4 i 8 ohm zvucnike - limitira se struja u 4 ohm rezimu.

I HK6900 je deklarisan na 2x170W RMS i na 4 i na 8 ohm, s tim da je blago manji THD na 8 ohm.

 

Svi ovi Harmani su izuzetno strujno potentni.

Po podacima i slikama sa linka mogu samo da zaključim da taj uređaj ima velikih problema sa poddimenzionisanim napajanjem i strujnim preopterećenjam izlaznih tranzistora. Dosta sam pojačala napravio za ovih 40 godina tako da mi možeš verovati. Kad su napajanje, izlazni stepen i hladnjaci korektno tehnički dimenzionisani, snaga na 4 oma je barem 50% veća od snage na 8oma za AB klasu.

Sa malim trafoom i samo dva plastična tranzistora na hladnjaku i ne možeš očekivati čudo.

PS

Ti izlazni tranzistori su inače jako dobri, samo da su stavili 2 para po kanalu i veći hladnjak. Jedino može ako ga kupi eventualno stalno da ga drži u režimu 4oma i da ne preteruje.

Link to comment
Share on other sites

Продавца не познајем а ни комад који је на продају али зато знам да је тај интегралац добар а уз то и квалитетан.
Ja sam slušao baš taj komad, a tada je prodavac imao i 990. Pre bih iskreno uzeo ovaj... I prodavac je skroz ok lik. Inače, kod njega sam bio zbog zvučnika i nosio svoje pojačalo, ali je povezao i ta dva harmana takođe...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ух  :heat  то је баш опасан комад, штета што га нема на тржишту.
Jeste... Ali takođe istina da se baš mnogo greje. I po meni nekako prenaglašen na basu. 980 mi zvučao izbalansiranije. Slušali Canton Ergo RC-L i Mission (neke)...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, kiLDer said:

Jeste... Ali takođe istina da se baš mnogo greje.

Да греје се али један комад који сам сређивао дао се нарихтати да се бар мање греје.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kiLDer said:

Ja sam slušao baš taj komad, a tada je prodavac imao i 990. Pre bih iskreno uzeo ovaj... I prodavac je skroz ok lik. Inače, kod njega sam bio zbog zvučnika i nosio svoje pojačalo, ali je povezao i ta dva harmana takođe...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока
 

Koliko ima kako si bio kod njega? Jeli on preprodavac ili je 980 lično njegovo?

Link to comment
Share on other sites

Taj HK980 ima normalnije specifikacije, 80W na 8oma, 120W na 4 oma.

https://www.cnet.com/products/harman-kardon-hk-980-amplifier/specs/

Iznutra izgleda sasvim solidno, trafo mu je 400VA, taman koliko treba za tu snagu. Jedino što su imali nekih problema sa isključivanjem jednog kanala zbog loših kontakata na ploči, verovatno na početku proizvodnje, pa to treba proveriti.

Meni deluje da može bez problema da radi na 4oma.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, alI_Zée said:

Да греје се али један комад који сам сређивао дао се нарихтати да се бар мање греје.

Što li se tako puno greje, pa ima čak i ventilatore na hladnjacima?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Nixie said:

Što li se tako puno greje, pa ima čak i ventilatore na hladnjacima?

Греју се стабилизатори помоћних напона, вентилатори су за излазне степене.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, richiemsch said:

Stereplay kaže da je Harman/Kardon HK 670 12/01 500 39 dobar.

Nista od tih novih sprava osim HK990 nema zvuk starih Harman-a - ono zbog cega se jure "matorci".

Ako juris nesto novije, onda i nema neke poente da juris bas Harman, Gledaj i druge proizvodjace. Sve je to postalo teska konfekcija u toj nekoj nizoj i nizoj srednjoj cenovnoj klasi.

Link to comment
Share on other sites



Koliko ima kako si bio kod njega? Jeli on preprodavac ili je 980 lično njegovo?


Bio sam prošle god kod njega i tada je imao oba harmana. Jačeg je prodao i kupio t+a. Prodaje po nešto, ali nije klasičan preprodavac, koliko sam shvatio. Mislim da je i član ovog foruma. U svakom slučaju preporuka da se ode i posluša.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, alI_Zée said:

Греју се стабилизатори помоћних напона, вентилатори су за излазне степене.

E jesu čudni, gde nađu da uštede par dolara i naprave probleme. Znači izlaz je ok, ostalo se pregreva, obično je obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, richiemsch said:

Deluje vrlo očuvano, mislim da nećeš pogrešiti. Samo proveri da nema slučajno problema sa iskjučenjem jednog kanala, to im je neka sistemska greška koliko sam video.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nixie said:

Deluje vrlo očuvano, mislim da nećeš pogrešiti. Samo proveri da nema slučajno problema sa iskjučenjem jednog kanala, to im je neka sistemska greška koliko sam video.

Razgovarao sam sa prodavcem baš u vezi toga. Kaže da se nikada nije desio prekid jednog kanala. Isto tako tvrdi da je pojačalo radilo između ostalog i sa Jamo D430 kutijama na 4Ohm i da nije bilo pregrevanja. Od provere nema ništa, tek kad mi bude stiglo kući za koji dan tada ću ga proveriti. Ostaje mi da verujem prodavcu sve što je naveo...

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, richiemsch said:

Razgovarao sam sa prodavcem baš u vezi toga. Kaže da se nikada nije desio prekid jednog kanala. Isto tako tvrdi da je pojačalo radilo između ostalog i sa Jamo D430 kutijama na 4Ohm i da nije bilo pregrevanja. Od provere nema ništa, tek kad mi bude stiglo kući za koji dan tada ću ga proveriti. Ostaje mi da verujem prodavcu sve što je naveo...

Nema šta, i onako ne možeš drugačije obzirom na lokaciju. Nek je sa srećom da lepo radi, kad već izgleda tako lepo i čisto.

To sa prekidanjem izgleda da nije bio neki veliki problem, u prvim serijama se gubio kontakt na nekom konektoru, nije bilo crkavanja ničega unutra, to su kasnije verovatno ispravili tako da si miran.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, richiemsch said:

Ja se iskreno nadam...:cry:

Sad će ti trebati još neki dobri kablovi za zvučnike. Ja koristim pletenicu, znači Zaječarski kabal licnasti 4x4mm2, onako unakrsno pleteno i stavljene kvalitetne banane 4mm na krajevima. Banane su ti pod obavezno za one buksne na pojačalu, da se ne maltretiraju zavrtanjem jer su slabašni. Na zvučnicim su verovatno isto buksne 4mm?

Edited by Nixie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...