Jump to content


Koje pojačalo za Quadral phonologue shogun mk4


richiemsch

Recommended Posts

8 minuta ranije, richiemsch said:

Pa ja na ovom forumu pročitah da je taj isti Hk 680 pre par godina mogao da se nađe za 150e a Hk 6800 za 250e,  sada su 190 i 300. Dakle oni poskupljuju kako godine prolaze...:mellow:

Ne nego zavisi od potražnje i ponude trzista . A ne zaboravi da ovaj forum citaju nakupci pa cim je nesto dobro i trazeno cene podizu u nebesa ! :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 711
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, miskon said:

Ti stariji harmani uspesno su kombinovali muzikalnos i dinamicnost sa dubokim bassom. Imaju taj zavodljiv Harman smek ( zvuk ) ili ga volis ili ne. Njihov sam fan . Vise su na audiofilskoj strani i sviraju približno Hi Endu.

Da rezimiram...Dakle svi harmani imaju dubok i dobar bas (uključujući i snagaše), jedino je kod modela 680 malčice naglašen. Kada bih odlučivao između 6800 i 680, kome ide vaš glas?

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Kibo said:

Harman ne napadan i topao?...hmmm... Sad vidim na oglasima hk6900.. ima i 6800.. a ima i hk680,sa prilicno povoljnom cenom

Taj HK 6900 bi zaobišao u sirokom luku . Prepravljan je i radjeni su mu zvucnicki  terminali . Imas samo jedan izlaz za par zvucnika. Poznata mi je istorija tog pojacala kako je dosao u Srbiju i gde je zavrsio.

Link to comment
Share on other sites

Malo banalizujem, ali 6800 je "samo" jaci 6500.

6900 je neka druga zverka.

S obzirom na to, probao bih prvo 6500 - mozda ti odradi posao za duplo manje novca, a i lakse se nalazi.

 

Nazalost, zbog svoje snage 6900 i 6950 cesto koriste u kaficima povezane na neke znj PA zvucnike, pa zavrse kako zavrse... :(

 

Jos nesto, 680 na nekim zvucnicima radi ok, ali na nekim nikako. Nekada davno smo u mom sistemu uporedili 680 i 6950...

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?206924-Zvučna-za-slušanje-muzike&p=2211185&viewfull=1#post2211185

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, richiemsch said:

Pa ja na ovom forumu pročitah da je taj isti Hk 680 pre par godina mogao da se nađe za 150e a Hk 6800 za 250e,  sada su 190 i 300. Dakle oni poskupljuju kako godine prolaze...:mellow:

Šta god uzimaš, pod obavezno je da dogovoriš probu kod sebe, eventualno da neko usput zaviri unutra da nema neke budževine. Ako prodavac neće, doviđence. Iznenađenja ima podosta ovih dana.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, miskon said:

Taj HK 6900 bi zaobišao u sirokom luku . Prepravljan je i radjeni su mu zvucnicki  terminali . Imas samo jedan izlaz za par zvucnika. Poznata mi je istorija tog pojacala kako je dosao u Srbiju i gde je zavrsio.

Ako su samo zvucnicki terminali "problem" - to je sasvim ok. Iliti ako je stvarno to radjeno iz razloga napisanog u oglasu.

Nisam odavno kod sebe kacio kablove, ali ako se dobro secam 6mm2 koliko je trenutno za donji spektar (i to finih licni) su skoro na granici. Mozda bi mogao jos malo deblji kabl, ali ne mnogo.

Vidim da je ugradjen i IEC strujni konektor.

Sta je jos "radjeno" pored toga?

I ja se secam jednog 6900 koji je bio "cackan". Goreli su mu izlazi, a posle popravke nije to bilo to.

 

 

A sto se tice teme, ne znam koliko je razumno davati neke vece sume za pojacalo uz ove zvucnike.

6500 za nekih 100-120€ je optimum.

Link to comment
Share on other sites

E pa u tome je najveći problem...Nemogu ja da se dignem iz Medveđe sa svojim kutijama od 60kg i krenem na probu u recimo Beograd ili NS, niti će mi neko od prodavaca poslati pojačalo na probu. Po čitav dan sam zauzet. Jedina varijanta je da se zna istorija uređaja ili, ako je nekome od Vas u komšiluku (i hoće da mi učini), da ode i pogleda ga umesto mene. Tako ti je to kad hoćeš da budeš audiofil sa juga Srbije, t.j. iz pm.:mellow:

...Komplikovano, zar ne...

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, richiemsch said:

E pa u tome je najveći problem...Nemogu ja da se dignem iz Medveđe sa svojim kutijama od 60kg i krenem na probu u recimo Beograd ili NS, niti će mi neko od prodavaca poslati pojačalo na probu. Po čitav dan sam zauzet. Jedina varijanta je da se zna istorija uređaja ili, ako je nekome od Vas u komšiluku (i hoće da mi učini), da ode i pogleda ga umesto mene. Tako ti je to kad hoćeš da budeš audiofil sa juga Srbije, t.j. iz pm.:mellow:

...Komplikovano, zar ne...

A da uzmeš neku D klasu gotovo skutijano, samo malo jače od ovoga, ovo je recimo 2x25W 8oma + izlaz za sub oko 50W 4oma. Uživo je dosta bolje nego ovde što se čuje.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nixie said:

To je onda bogami poveći problem, ako ne neđeš nekog poznatog i proverenog prodavca. Makar da ima slike iznutrica uređaja koji se prodaje, ako ništa drugo. 

Ajmo preporuke za poznatog i proverenog prodavca na messenger, da ih ne reklamiramo ovde.

Link to comment
Share on other sites

Just now, richiemsch said:

Ajmo preporuke za poznatog i proverenog prodavca na messenger, da ih ne reklamiramo ovde.

Uh, tu sam potpuno nemoćan. Ja uglavnom sam pravim uređaje (ponekad uz pomoć prijatelja), tako da nemam nikakve preporuke, samo znam da se snađem sa kupovinom delova.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Delija said:

A sto se tice teme, ne znam koliko je razumno davati neke vece sume za pojacalo uz ove zvucnike.

6500 za nekih 100-120€ je optimum.

Uf Delijo, pa ti mi nagrdi kutije...U Stereoplay 1989 su solidno ocenjene kao gornja srednja klasa.

http://klangmeister.de/fileadmin/user_upload/presse/Stereoplay-4-1989-Die-besten-Boxen-aller-Klassen.pdf

Koštale su 1600 DM...

Tačno je da nisu baš osetljive 87 dB/1W/1m, ali idu baš duboko a gore su neutralne...

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Quadral_Shogun_Mk_IV

Link to comment
Share on other sites

@zek

Upravo tako ;)

 

 

@richiemsch

Ali realno i nisu bas nesto bile (o)cenjene:

Quadral Shogun Mk IV, 02/89, 1600 DEM, 21-23 Punkte, früher om1

 

HK6500 je daleko bolje ocenjen - pogotovo za svoju cenu ;)

Harman/Kardon HK 6500, 11/89,1000 DEM, 37-39 Punkte, früher s1

 

Istu ocenu ima i HK6800 koji je bio duplo skuplji:

Harman/Kardon HK 6800, 06/90, 2000 DEM, 37-39 Punkte, früher s1

 

BTW, jako ti je cudan setup. Sa tolikim rastojanjem izmedju kutija i daleko ozbiljnije kutije i pojacala tesko mogu da se snadju.

Link to comment
Share on other sites

Upravu je Delija da za te zvucnike je dovoljan HK 6500 i lakše se nalazi . HK 6800 je isto dobar ali prejako za te zvucnike . Ako mislis da kasnije menjas zvucnike i unapredjujes sistem uzmi jaci model ako si zadovoljan Quadralima idi na slabiji model i zavrsi posao ! :-) Imao sam HK 6500 da bih kasnije opet nabavio mladjeg brata hk6550 . Uvek ga rado slusam u b sistemu. Pa sad vidi koliko je zvucno dobar .

Link to comment
Share on other sites

Ima i na KP u jedan. Nego nešto mi se javlja da to nije dual mono. Samo tako izgleda jer ima dva trafoa. Nisam ga slušo al ću ga valjda kupiti jednom kad skupim parice. Ništa kutije pod mišku i muzika pod mišku. Moram da delujem instiktivno i intuitivno.:)

Link to comment
Share on other sites

...Interesantna stvar da je Marantz PM64II u stereoplay ocenjen istom ocenom kao moj Denon PMA-860, a po forumima (i po ceni) Marantz bi pojeo Denona za doručak. Takođe, sa komšijom smo upoređivali njegove kutije Magnat zero9, koje su na testu osvojile 29-31 bod, i moji Shoguni su bili znatno bolji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...