Jump to content


Koje pojačalo za Quadral phonologue shogun mk4


richiemsch

Recommended Posts

Imao sam HK predpojacalo ap 2500 i pojacalo snage pa 2400. Jako dobar komplet nesto najbolje sto je Harman napravio iz tog doba. Snagas ti je odlican ali tek sa prepojacalom daje svoj pun potencijal i zvuk. Ako imas strpljenja da cekas predpojacalo uzmi ga. Taj HK 6800 sam video u oglasima ali je cena malko veca drugar ga je bio nabavio za 250e ali nije bio od nakupca.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 711
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jedno početničko pitanje:

Kada bih kupio ovog snagaša:

https://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-PA-2400-Signature-61153644-oglas.htm

...Pa sve dok ne naletim na AP 2500, da li bih uopšte imao zvuk kada bih ga povezao sa PC, Audigy 2zs kartica je u pitanju (mislim da ima neko svoje predpojačalo)?

Znam da je ovo prejako za moje quadrale

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Quadral_Shogun_Mk_IV

ali eto, smatram da nije samo surova snaga u pitanju, već i kvalitet svega ostalog što nudi snagaš.

Link to comment
Share on other sites

Harman u svojoj klasi cene, ozbiljan snagaš... Ako i ne naleti preamp parnjak, lepo se može uklopiti i sa drugim, ali naravno klvalitetnim preampom. Sam preamp inače uveliko određuje zvuk, pa igrariji nikad kraja. Ja biram preamp tako što slušam direktno izvor u snagaš, pa onda preko preampa. Loš je, ako je zvuk bolji bez njega. Koliko god lično voleo HK, ima i boljih predpojačala, a njihovi snagaši će umeti da pruže i više nego kad se uklope sa snagašem iz iste serije. A, ukoliko nemaš potrebe za tolikom snagom, preporuka da isprobaš duplo slabiji hk 870...i duplo jeftiniji, a opet isto ozbiljna sprava, ne mnogo lošija zvučno. Ukoliko ti finansije dozvoljavaju, bez bojazni ga pazari, nećeš se pokajati... Ovo je samo neko moje lično mišljenje...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

On 21.5.2018. at 19:22, richiemsch said:

Debeleo sam se zagrejao za ovog

https://www.kupujemprodajem.com/Pojacalo-TECHNICS-SE-M100-61391815-oglas.htm

Technics snagaša, međutim, vrlo malo informacija i utisaka na netu o njemu. Zvao sam prodavca i porazgovarao sa njim. Čovek se definitivno ne razume u audio tehniku (bavi se prodajom delova za pc). Kaže da mu je stiglo pre deset dana iz Švajcarske, da nije popravljano i da se čuje perfektno. Kada sam ga pitao da li je isprobao preko digitalnog ulaza i koje je pretpojačalo koristio, rekao mi je da ga je povezao sa mobilnim tel. i na taj način ga testirao!?? Ovako na slikama mi deluje da nije nikada otvaran poklopac (sudeći po šrafovima)...Ono što je unutra, deluje dosta ozbiljno... 

Specs
2x125W@8Ω/20-20000Hz,
2x175W@4Ω/20-20000Hz,
4x2 Toshiba A1265 C3182 power transistors,
4x10000µF Technics Hi-Speed EX II filter caps,
Panasonic Pureism PX, Panasonic PU / SU components,
4 dac 20bit/48kHz conversion,
BurrBrown PCM56P / NPC SM5813AP dac / filter,
1 coax in,
2 opt in,
2 rca fix + var analog in,
 

2 power transformer,
mm 430x161x403, kg 16,5.

 

P0077969_1.jpg

se-m100-elko_31518.jpg

Ako te zanima,oglasio sam ja Sony ta f830es. Bas dobar primerak. On ima dosta snage i stabilan zvuk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kiLDer said:

A, ukoliko nemaš potrebe za tolikom snagom, preporuka da isprobaš duplo slabiji hk 870...

Definitivno nemam potrebu za tolikom snagom, nego čisto iz predostrožnosti želim nešto što će skroz pobuditi ove moje kutije. A šta bi sa mojim pitanjem u vezi zvuka (privremeno) bez predpojačala, t.j. samo iz audio kartice?

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, richiemsch said:

A šta bi sa mojim pitanjem u vezi zvuka (privremeno) bez predpojačala, t.j. samo iz audio kartice?

To može uvek, biće ti čak i bolji zvuk nego sa preampom, samo postoji opasnost da sa tim  snagašem ozbiljno šokiraš (ili oštetiš) zvučnike ako je na PC vol. slučajno postavljen na max.

Uvek možeš da staviš ispred svega u neku kutijicu u kojoj je stereo pot 10-20klog sa 4 RCA konektora da budeš miran.

Za PC najbolji je Album player (ne što je Ruski nego je stvarno najbolji).

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Nixie said:

To može uvek, biće ti čak i bolji zvuk nego sa preampom, samo postoji opasnost da sa tim  snagašem ozbiljno šokiraš (ili oštetiš) zvučnike ako je na PC vol. slučajno postavljen na max.

Uvek možeš da staviš ispred svega u neku kutijicu u kojoj je stereo pot 10-20klog sa 4 RCA konektora da budeš miran.

Za PC najbolji je Album player (ne što je Ruski nego je stvarno najbolji).

Davno bese al se secam dobro...imao sam Adcom snagas i slicna situacija je bila. Buum!...Pozdravio sam se sa visokotoncima... I ako je zvucnik bio od 200w. Treba biti oprezan

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, richiemsch said:

Ma ja bih bio oprezan ali se plašim dece i žene, mada mislim da kartica u podmeniju ima mogućnost dodatnog podešavanja za maksimalno pojačavanje, t.j. ograničenje jačine zvuka...Uff al ga rekoh...

Ja sam u jednom periodu imao NAD 2400 snagas,on je imao potenciometre napred. Sa njim sam mogao da eksperimentisem bez preampa. Ima i onaj Denon poa 2400 na oglasima,on ima mogucnost da se koristi bez pitenciometra i sa njima. Takvo nesto bi bilo ok. Ili neki Luxman..

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, richiemsch said:

Dosta mi je Denona za ove tri godine a i čuo sam da svi oni vuku na svetliju stranu, tako da je sa tim brendom ende. Poslao sam link komšiji od tvog sonija, možda će te kontaktirati...

E super,hvala. Za drugare sa foruma super cena

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Peter said:

I meni je frka zbog njih. Zato sam se i vratio na integralca. Kad budem došao do svoje sobe za slušanje,ponovo kupujem snagaš i preamp.

Ја ћу до своје "собе" за слушање доћи када будем умро.B) 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, richiemsch said:

Definitivno su ušli u naj uži krug za kupovinu. Jedino me kopka to što jedni kažu da Harmani imaju specifičan, rezak zvuk (ne audiofilski), a drugi, skroz suprotno, t.j. nenapadan i topao... Čim se vratim sa mora, kupujem nešto...

Harman ne napadan i topao?...hmmm... Sad vidim na oglasima hk6900.. ima i 6800.. a ima i hk680,sa prilicno povoljnom cenom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...