Jump to content


Koje pojačalo za Quadral phonologue shogun mk4


richiemsch

Recommended Posts

Svaki savet je dobrodošao pogotovo od onih koji su imali prilike da čuju ove kutije. Imam Denon pma-860 i juče sam ga oglasio na prodaju pa sam sad u potrazi za nekim boljim pojačalom. Nemam vremena da obilazim prodavce i nosim kutije sa sobom pa iz tog razloga tražim od vas pouzdanog i proverenog prodavca koji me neće prevariti. Znači kupujem amp na slepo po preporuci. Unapred se zahvaljujem na predlozima...

P1260419.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 711
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 13.3.2017. at 5:29 PM, richiemsch said:

...umalo da zaboravim...

Soba je 40 kvadrata, sluša se pretežno blues, jazz, rock

Upravo je završen osmosatni uporedni test između Onkyo integra a-809(a-8870) i Denon PMA-860. Onkyo sam dobio na jedan dan na probu i u početku se pokazao kao slušljiviji i pitomiji u odnosu na Denon kome su naglašeni srednje-visoki. Međutim, nakon par sati probe, Denon je odneo pobedu zbog dubljeg basa koji mu ne nedostaje i na tihom slušanju, za razliku od Onkyo-a kod koga bas baš ponestaje kada se utišava. Pri tom Onkyo nema loudnes ali sam mu pojačao bas skoro do maksimuma, dok je kod Denona uključen loudnes ali smanjen na 10 sati (jer basa u suprotnom nema). 

   Zaključak:

Dok ne budem nabavio neko pojačalo koje će kompletno zadovoljiti moje kriterijume i kod niskih i kod visokih, bolje je da sačuvam Denona i da vratim Onkyo-a.

    Možda će nekome ubuduće pomoći ovo što sam napisao...

Link to comment
Share on other sites

Do koje cifre si razmišljao da ideš? Od "budžet" integralaca, najslušljiviji mi je nekako Marantz, a i Harman ne zaostaje mnogo... A ako ti je malčice veći budžet, uzmi Harman snagaša i preamp i rešio si probleme... Odličan bas u svojoj klasi, a i ostalo, da ne pominjem solidnu rezervu snage...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

До 350е. Који то марантз а да могу да прикачим моје кутије од 4ома? Који харман, предложи ми.

Треба ми појачало са умереним високим и које ће ме приморати да смањим бас ако је прејак, а не да га одврнем до краја и да га опет нема довољно.

Link to comment
Share on other sites

Za tu sumu (možda nekih 20-30e iznad) išao bih na kombinaciju Harman snagaša hk 870 i preamp hk 825... Imao sam tog snagaša i dobro je gurao šta god da sam mu kačio. Basa je imao i na veoma tihom slušanju i kad se "odvrne", uz prilično kontrole na svim nivoima glasnoće i veoma dobrim zvukom za taj iznos...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ako je zelja Marantz juri Pm 64mkII. Uklapa se u budzet.Racunaj da je dosta stariji od tog Pm 7001..Njega nisam slusao ali trenutno slusam bas Pm64 mkII i stvarno je dobra sprava.Nece ti faliti ni basa ni visokih..Najbolje bi bilo ako je ikako moguce da ga poslusas kod sebe..Sto ljudi sto ukusa mozda se tebi i ne dopadne..:)

Link to comment
Share on other sites

Kamo srece da je i unutra kao sto je spolja...bio bi to vrhunski snagas. ovako spolja fina, unutra slina, zvucno ne komentarisem. Ukusi su cudo!

Imao sam Onkyo koji si slusao, bas mu nije bio problem nikad. Na tiho slusanje je mozda moglo decibel dva da se doda, ali ne i neophodno. Sobzirom da si Denona slusao sa loudnesom, da se nisi ti malo navikao na zvuk sa vise basa nego sto je uobicajeno? Ako je tako nece tebe zadovoljiti ni jedno pojacalo bez intervencija na ton kontrolama. Ili je problem negde van pojacala?

Link to comment
Share on other sites

Moguće da jesam ali ne tražim ništa više od ovog basa i zvuka od 2:40

Kao što rekoh, Denon zadovoljava što se tiče basa, i sa uključenim loudnesom dobijam upravo ovakav kvalitet kao na klipu ali me visoki ubiše. Ne verujem da je problem van pojačala jer ovu istu Audigy 2ZS koristim već deset godina i na liniji zvuči odlično. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za pocetak, prelozio bih isprobavanje drugacijih postavki zvucnika u prostoru, posto situacija sa klipa deluje kao da ce se sa njom tesko dobiti zadovoljavajuci rezultati.

Par korisnih predloga dao je i Nenad Napijalo u ScepanBG-ovoj emisiji, pa bih predlozio da se od toga i pocne (oko 38. minuta):

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rezultati su veoma zadovoljavajući iako nije u pitanju jednakostranični trougao sa stranicama kraćim od 2.40 kako navodi sagovornik. Jednostavno, situacija tako nalaže, mala dečica, žena, dnevni boravak, ...Drugačije postavke kutija nisu moguće, jedva sam se i za ove ćoške izborio.

   Snimano je običnim mobilnim telefonom, a inače sve ovo mnogo bolje zvuči kod mene u sobi. Probaću da dovedem momka sa dobrom stereo kamerom da napravimo malo ozbiljniji snimak pa ću postaviti.

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2017 at 22:01, Scorpio(DDMF)! said:

Za pocetak, prelozio bih isprobavanje drugacijih postavki zvucnika u prostoru

Par korisnih predloga dao je i Nenad Napijalo u ScepanBG-ovoj emisiji, pa bih predlozio da se od toga i pocne

 

rezultati su zapanjujuci, malo sam priblizio zvucnike i sad je sve na svom mestu. hvala Scorpio

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Za Quadrale predlazem Harman Kardon HK 6800 , HK 680 ili stariji 665vxi ( kod njega pripazi na mikro prekidace) imaju snazniji bas kao sto vidim da volis a visoki i srednji su neutralni ne strce . Lepo bi ti se uklopilo sa zvucnicima . Uklapaju ti se u budzet pa poslusaj ih .

Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2018 at 1:07 AM, miskon said:

Za Quadrale predlazem Harman Kardon HK 6800 , HK 680 ili stariji 665vxi ( kod njega pripazi na mikro prekidace) imaju snazniji bas kao sto vidim da volis a visoki i srednji su neutralni ne strce . Lepo bi ti se uklopilo sa zvucnicima . Uklapaju ti se u budzet pa poslusaj ih .

A da li je taj bas definisan i utegnut? I ovaj denon imam dobar bas ali samo onaj niski, mid bas mu je katastrofalan, šupalj...ne znam kako drugačije da opišem. Zepeline ne mogu da slušam na njemu, neslušljivo je. Uzgred, ima li nekog sa foruma da je iz Paraćina?

 

Link to comment
Share on other sites

Debeleo sam se zagrejao za ovog

https://www.kupujemprodajem.com/Pojacalo-TECHNICS-SE-M100-61391815-oglas.htm

Technics snagaša, međutim, vrlo malo informacija i utisaka na netu o njemu. Zvao sam prodavca i porazgovarao sa njim. Čovek se definitivno ne razume u audio tehniku (bavi se prodajom delova za pc). Kaže da mu je stiglo pre deset dana iz Švajcarske, da nije popravljano i da se čuje perfektno. Kada sam ga pitao da li je isprobao preko digitalnog ulaza i koje je pretpojačalo koristio, rekao mi je da ga je povezao sa mobilnim tel. i na taj način ga testirao!?? Ovako na slikama mi deluje da nije nikada otvaran poklopac (sudeći po šrafovima)...Ono što je unutra, deluje dosta ozbiljno... 

Specs
2x125W@8Ω/20-20000Hz,
2x175W@4Ω/20-20000Hz,
4x2 Toshiba A1265 C3182 power transistors,
4x10000µF Technics Hi-Speed EX II filter caps,
Panasonic Pureism PX, Panasonic PU / SU components,
4 dac 20bit/48kHz conversion,
BurrBrown PCM56P / NPC SM5813AP dac / filter,
1 coax in,
2 opt in,
2 rca fix + var analog in,
 

2 power transformer,
mm 430x161x403, kg 16,5.

 

P0077969_1.jpg

se-m100-elko_31518.jpg

Link to comment
Share on other sites

Harman pojacala koja sam spomenuo su ti odlicna i hvaljena . Dosta forumasa su ih imali kod sebe u sitemu pa ti to mogu potvrditi . Sto se tice mid basa kod harmana je odlican . HK 680 ti je malko vise naglasen mid bas dok kod starije serije 6500 6600 6800 i pm 655 665 ti je odmeren taman koliko treba . Imao sam iz svake serije par modela pojacala na slusanju kod sebe u sistemu ciji sam i fan pa ti prenosim iskustva . Te starije serije sviraju bolje i muzikalnije .

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, miskon said:

Harman pojacala koja sam spomenuo su ti odlicna i hvaljena . Dosta forumasa su ih imali kod sebe u sitemu pa ti to mogu potvrditi . Sto se tice mid basa kod harmana je odlican . HK 680 ti je malko vise naglasen mid bas dok kod starije serije 6500 6600 6800 i pm 655 665 ti je odmeren taman koliko treba . Imao sam iz svake serije par modela pojacala na slusanju kod sebe u sistemu ciji sam i fan pa ti prenosim iskustva . Te starije serije sviraju bolje i muzikalnije .

A ovako nešto: 

https://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-PA-2400-Signature-61153644-oglas.htm

Jesi li imao iskustva sa kombinacijom 2400-2500? Malo je poveća cena za snagaša, čini mi se...

"HK 680 ti je malko vise naglasen mid bas"...Samo da nije onaj Punche bas.

Ima jedno na Kp 

https://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-HK-6800-61112382-oglas.htm#photoBig

Da li je ova realna cena za njega?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...