Jump to content


Spotify


Carudian

Recommended Posts

Pozdrav svima,

ne znam da li sam otvorio temu na pravom mestu... Imam problem sa povezivanjem Harman Kardon avr 151s risivera i mobilnog telefona preko spotify aplikacije... Znam da kod nas Spotify zvanicno ne funkcionise, ali pomocu fore sa VPN moguce je prevazici taj problem. Nikako ne mogu da prenesem zvuk na risiver (koji podrzava Spotify), probavao sam gomilu premium apk verzija, Spotify vidi risiver, ali nikako ne mogu da se povezu...

Da li je neko imao slicnih iskustava ili ima ideju kako bi se ovo moglo namestiti?

Takodje ne znam, obzirom da risiver ima mrezu, da li je nekom drugom aplikacijom moguce strimovati muziku?

 

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo problem bi mogao biti u tome sto AVR ide preko stvarne IP adrese, pa zbog toga ne moze da pokrene spotify??

Kada sam instalirao spotify premium apk, pri prvom logovanju sam isao preko VPN, a posle toga sa regularnim IP i on radi... (imaju neku varijantu da imas prava 14 dana van drzave da koristis spotify).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spotify na risiveru može da radi isključivo u varijanti sa pretplatom (ili trial verovatno). To funkcioniše tako što se spotify pokrene na mobilnom i onda se za device izabere risiver.  VPN može da se digne na mobilnom ali ne i na risiveru. Alternativa je da se digne VPN na ruteru, ali realno samo za risiver, ali mislim da je to suviše komplikovano i košta.

Alternativa je da se sa mobilnog broadcastuje spotify (ili bilo šta drugo) preko bluetootha, ali to zahteva moderne risivere koji imaju tu opciju.

Link to comment
Share on other sites

ne znam o cemu vi oßvde pricate. imam spotify bez vpn i cuda. koristim ga svuda na nekoliko racunara, telefona tableta i av reciver i network mplayer.

spotify premium je zakupljen preko visa kartice iz malte koju moze da uzme svako sa pravom visom.

problem sa pocetka je u tome sto da bi prebacio streamivanje na reciver ti i tvoj reciver morate da budete u istoj privatnij mmrezi.

dok si na vpn to nece biti slucaj

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...