Jump to content


Sony ta-fa3es ?


Miškon

Recommended Posts

Pozdrav

Slusao sam Sony Espirit seriju pojacala . Imam ponudu da kupim pojacalo Sony ta-fa 3es od vlasnika u ocuvanom stanju . Komplet pregledano  i sredjeno od strane majstora i promenjeni elektroliti u povratnoj sprezi tako da nema problema na duze staze . To im je i mana koliko cujem . Vidim da je robusno i kvalitetno uradjen u testovima ga hvale ima dobre ocene. Zvuk mi se svideo kako ga opisujete u gluvoj sobi fin i mek sa utegnutim basom i ne naporan na duze slusanje . Koja je realna cena za njega ?

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, miskon said:

Uzeeet Sony ! Zvuk me odusevio kao da je vece pojacalo u pitanju . Sto bi rekli svira za sve pare . :)

Čestitam na izboru , zaista jedno od zvučno boljih pojačala koje sam imao , nema sad nešto previše snage al za normalno slušanje uživancija . Ima taj neki zavodljiv karakter koji se pokaže nakon pola sata (koliko mu je potrebno da postigne radnu temperaturu ) Malo se više grije kao  i većina sony pojačala al to nemora za sada da te brine jer je kao što kažeš djelimično osvjezen . Mana su mu hladni lemovi , kod mene je to bilo u predpojačalu na prednjoj ploči .

Link to comment
Share on other sites

Hvala Jager . Uzeo sam ga za B sistem i sto ga duze slusam sve mi se vise svidja. Svira meko fino ne zamara kao dobri stari Marantzi utones u muziku. Evo slusam ga juce i danas po ceo dan sa Elac zvucnicima koje mi je pozajmio drugar dok se ne uzme nesto bolje . Mogu ti reci da je jedva mlak uopste se ne greje izgleda da je majstor valjano odradio posao . ^_^:)

Link to comment
Share on other sites

Slusam ga u manjem prostoru od 15m2 i puni sobu zvukom samo tako. Pot je na 10h mada su i Elac osetljivi 91db. Jager citao sam da si imao problema sa tvojim primerkom nadam se da ces se opet vratiti Sony-ju i dati mu sansu . Ja sam u pocetku bio skeptik zbog tih problema ali preporucujem da ga cujete i obavezno sredite pre kupovine ! Vredi svaku paru topla preporuka :wink:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, miskon said:

Slusam ga u manjem prostoru od 15m2 i puni sobu zvukom samo tako. Pot je na 10h mada su i Elac osetljivi 91db. Jager citao sam da si imao problema sa tvojim primerkom nadam se da ces se opet vratiti Sony-ju i dati mu sansu . Ja sam u pocetku bio skeptik zbog tih problema ali preporucujem da ga cujete i obavezno sredite pre kupovine ! Vredi svaku paru topla preporuka :wink:

Imao sam ga kratko vrjeme i presao na jacu klasu . Uzivaj u zvuku i da te dugo sluzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Drugara sam nagovorio da kupi sony ta-fa 3 es s kojim gura kutije t+a criterion  t 120 uz izvor zvuka denon 720 streamer . Šta reći osim da me ovo pojačalo opet oduševilo zvučno . Kako smo riješili da mu udahnemo još malo života i stavimo bolji stujni ( lapp 2,5 mm 2 ) i iego gold kao šuko , pitanje je bilo dali ići na varijantu ugradnje iec-a ili ga direktno zalemiti na napojnu ploču .Ispalo je lakše nego što smo planirali jer metalna pločica na ulaz kabela u pojačalu je prečnikom odgovarala debljini strujnog pa je intervencija kratko trajala a rezultati su fenomenalni . Zvuk je sada za klasu bolji , toliko detaljno , čisto i kontrolisano zvuči s jednom nijansom topline koja te šarmira i uvlači u muzički materijal bez isticanja ijednog djela spektra . Ova serija Sony-a pojačala zvučno po meni gazi konkurenciju do 400-500 eura .

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...