Jump to content


Streaming Servisi - Legalno


nkrgovic

Recommended Posts

Slušam sad ovaj snimak i to je čisti mp3. U radionici imam staro računalo sa nekom kikiriki zvučnom karticom , ali kad preko You Tube-a  slušam sound test demo audiofile snimke to puno bolje zvuči jedino što mi se svakih 20 min buferira pa ga moram ponovo pokretat .Neznam jel tu ima spasa , osim bolje računalo ? .

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, black coffe said:

to puno bolje zvuči jedino što mi se svakih 20 min buferira pa ga moram ponovo pokretat .Neznam jel tu ima spasa , osim bolje računalo ? .

Malo ću da odem u off, ali nadam se da možda neko od poznavalaca IT tema za PC može da da ispravnije viđenje i možda neko upozorenje o neželjenim scenarijima.

Odmah da kažem da nisam imao ideju kako da proverim učinak na internet protok ovoga što ću da preporučim, ali se oseti lkši i fluidniji rad simultanih operacija veznih za Net. Pre oko pola godine počeo sam da koristim meni izvanredno koristan paket mini programčića koji je free. Ime mu je 360 Total Security , a na preporuku ljudi iz IT-a u mojoj firmi kao individualno kućno rešenje koje bi mi zamenilo Security Essentials Antivirus integrisan u WIN 10.

 

screenshot-v10.en-db6c0b17.png

speedup.en-2c026f9e.png

Prvenstveno sam imao nameru da ga koristim kao antivirus, jer mi je WIN 10 integrisani kidao nerve koliko je bio dosadan. No daljim upoznavanjem sa paketom, saznao sam da poseduje i vrlo dugačak i sadržajan spisak opcionih sistemskih tweek-ova koji automatski i na našu saglasnost može da pali ili gasi po potrebi u cilju bolje optimizacije i agilnosti računara. Za nas laike rekao bih izvanredna stvar. Postoji i odeljak sa istorijom promena, te se može lako vratiti neko podešavanje na prethodno, ako se uvidi da je nešto ipak trebalo da ostane upaljeno (redak slučaj).

Nakon podugačkog uvoda :heat dolazim do poente. Pod sekcijom Speedup u ponudi je, pored ostalih tema za optimizaciju i set optimizacija za Internet i Network podešavanja, koja nemam pojma čemu sve služe i ima ih  mala gomila. Pretpostavljam da aplikacija na osnovu nekih provera, brzine mreže, tipa mreže (Domen ili Home network) optimizuje setove instrukcija za bufere, timeout-ove ... i ko zna šta sve kako bi optimizovao fluidniji protok informacija sa spoljnim svetom i lokalnom mrežom.

Ja sam ovo na svakom računaru pustio da optimizuje bez udubljivanja u stavke. Dovoljno je reći da na 5 računara gde sam odradio istu proceduru nisam imao nikakvih problema. Download je uvek maksimalan i ne osećam zagušenja kada neki torrent u pozadini "vuče neki balvan".  Vrlo se brzo sve usaglasi i krene paralelno da radi, bez kočenja.

Cleanup opcija mi je najomiljenija, ali to je već priča za sebe. Kao Antivirus sam izuzetno zadovoljan kako radi, izveštava i sarađuje sa korisnikom, tako da je za sada vrlo omiljen saradnik u mom WIN10 okruženju.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Ja sam ovo na svakom računaru pustio da optimizuje bez udubljivanja u stavke. Dovoljno je reći da na 5 računara gde sam odradio istu proceduru nisam imao nikakvih problema. Download je uvek maksimalan i ne osećam zagušenja kada neki torrent u pozadini "vuče neki balvan".  Vrlo se brzo sve usaglasi i krene paralelno da radi, bez kočenja.

Ako ne radi maksimalno i bez ikakve "optimizacije", onda je nesto sje*ano.

Kupite krstene rutere, to je bar sad jeftino, i nece biti problema.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Ako ne radi maksimalno i bez ikakve "optimizacije", onda je nesto sje*ano.

Kupite krstene rutere, to je bar sad jeftino, i nece biti problema.

Pa valjda i u OS-u može da bude nešto podešeno loše pa da nailazimo na neki delay u započinjanju transfera ili simultanom paralelnom pristupanju ... Nisam ekspert u tom domenu. Pogotovo što ne znam šta on tu optimizuje u operativnom sistemu prema mreži.

Pre nego sam počeo da ga koristim imao sam problema da mi se torrenti blokiraju, pa onda nešto kilavo krenu pa da mi blokira na npr. 10 sekundi otvaranje neke stranice na browser-u i tako neke stvari više u domenu konfora.

Ne znam kolika je trenutna brzina u Trio Gold paketu ali ako me sećanje dobro služi maximum mi je bio oko 12MB/s što je valjda 100mb (megabita)

Link to comment
Share on other sites

@RingeRaja

Da li ti je na web portalu na tvom nalogu (https://sbb.rs/moj-SBB) bila prikazana nova brzina?

Kod mene su malo kasnili, ali cim se na portalu update-ovala vrednost - restart modema/router-a je odradio posao.

 

@siroma

Naravno. Njihov router je ocajan - koji god da "zapatis".

Od AC1750, pa na gore.

Provereni proizvodjaci poput Netgear, ASUS, Linksys, TP-Link...

Meni jeftini ASUS RT-AC66U B1 savrseno radi posao.

Link to comment
Share on other sites

Asusi su jako dobri, i oni od 30e. Imaju neku njihovu varijantu WRT softvera, support je ok (ima nadogradnji), lako se podesava.
Hardverski sve je to manje vise isto (Asus, TP-Link itd), ali ovde dajem prednost Asus-u zbog tog WRT-a u odnosu na npr TP-Link.

Mikrotik je odlicna kupovina, mada je podesavanje nesto teze nego na ovim gorepomenutim a i nesto su skuplji.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, siroma said:

Imam neki TP Link TL-WR340G (na SBB CISKO)

Da li vredi ulagati u neki boljiji (skupljiji)?

Ako radi stabilno, nema potrebe za ulaganjem u nesto drugo. Malo stariji model, wi-fi je samo  54Mb/s, ali za kucnu upotrebu (~10 klijenata) bi trebalo da je ok.

Link to comment
Share on other sites

СББ даје Техниколор 2121 модем/рутер и од свих до сада најбоље се показао по питању квалитета везе. Бежични нет је такође одличан и у 2,4 и 5гхц режиму. Може се и бриџовати па додати свој квалитетнији рутер.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Father said:

Da li si probao 360 Total Security ili biraš novi ruter? :)

360 TS je odličan, koristim ga godinama, ali je ključ problema u arhaičnom operativnom sistemu koji više ne podržava nijedan poznatiji browser, kao i zastarelom hardveru na tom računaru.

Link to comment
Share on other sites

^ Nisam video šta je naznačio kao OS i koja je generacija kompa, ti svakako imaš više iskustva u tim vodama. I YouTube nije više isti kao pre 4-5 godina. Koristi mnogo naprednije procese i protokole da ih tako nazovem nego ranije pa je moguće i da hardware u potpunosti zajedno sa OS-om ne ostvaruje očekivanu kompatibilnost.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Father said:

^ Nisam video šta je naznačio kao OS i koja je generacija kompa, ti svakako imaš više iskustva u tim vodama. I YouTube nije više isti kao pre 4-5 godina. Koristi mnogo naprednije procese i protokole da ih tako nazovem nego ranije pa je moguće i da hardware u potpunosti zajedno sa OS-om ne ostvaruje očekivanu kompatibilnost.

Ma očito je do "kompa" jer na mobitelu sve ok . Nema veze jel što radim ili samo slušam .Deda je to , udanašnje vreme tehnologija juri .Kad me se nazahebava će ga menjamo ;):).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...