Jump to content


Dali Zensor 3 vs Monitor Audio Bronze 2


marko329

Recommended Posts

Slušao oba prošle godine ali mogu samo još više da zbunim :) pošto su bile različite prostorije (10x veća je bila kod MA u starom delu grada, kod Zensora mali lokal na N. Beogradu), različiti uređaji (kod MA je bio stereo risiver Yamaha, kod Zensora CA plus DAC Magic100), ma sve je bilo različito (osim muzike koju sam nosio sa sobom :P).

I jedan i drugi su dobri zvučnici. MA je imao jači bas, bukvalno na fabričkim vrednostima je tukao po bubrezima u toj maloj prostoriji, ušima juriš da čuješ ostale instrumente. Zatim sam tražio da čujem Zensor 1 koji je daleko lagodniji za slušanje po pitanju basa i tada instrumenti dolaze do izražaja. Razlika (sve ovo  pišem onako kako sam ja čuo, bez utisaka na netu) je u tome što je kod MA sve nekako ujednačeno, dok kod Zensora imaš osećaj da je gitarista ispred tebe i čuješ žicu, jasno se ističe, prenaglašeni su instrumenti.

Sve ovo uzmi sa dozom rezerve pošto ne mogu sebe da smatram audiofilom pošto nisam menjao mnogo opreme kod sebe a sve što slušam slušam po audio kućama.

Najbolje bi bilo da nekako pribaviš MA kod sebe pa da ih direktno testiraš na istom ostatku opreme. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

У емисији "Не може то без кабла" поменуто је да се Дали Зенсор звучници више не могу купити у Србији. Погледао сам сајт Аудиофиле и избор Дали компоненти је најблаже речено јадан, у односу на пре пар година. Да ли се мења дистрибутер или се цео бренд повлачи из Србије?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...