Jump to content


JBL 4312B


gorance79

Recommended Posts

Jednom prilikom dođe mi u goste Čarli sa ekipicom... :)

Krenusmo po pivu, neće da mezete ništa, hrana je najveći neprijatelj piću, reči Čarli na tečnom engleskom...

Kad se izdivanismo, dohvati Čarli svoj kontrabas... Ajde, veli, da odvalimo nešto za svoju dušu... Ovaj njegov ortak sjede za klavir i poče da prebira, laganu nakakvu džezericu, a Čarli krenu od visoka...

Popadasmo u sevdah ko magare u betonski kanal, kad zgrabi Čarli onu mrcinu od kontrabasa i kako krene da svira niže note tako se cima s onom kanturinom prema nama, s lijeva iz dubine prema centru i ka nama, pa kad opet krene više, ode nazad na svoje mjesto...

 

Aloooo, blllludiiiii.... Ne čuje Čarli.... Aloooo avetinjooo, đe ćeš! Vičem ja, a ovi njegovi pajtosi se pokriviše od smijeha...

 

Čarliiii hebote, đe ćeš ti toliki u tim godinama da trčiš s kontrabasom po sobi! Je si normalan? Oćeš srčka da te opizdi! Alooo....

Kad će ti Čarli.... Maj men... Na tečnom američkom engleskom, to ti je moj novi stil. Nemoj da se uzbuđuješ. Skinuli i ostali od mene pa tako danas svi sviraju...

Udarismo dalje po pivu na zdravlje i veselje... 

'Bo me jbl serije 43xx :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Toza said:

Jednom prilikom dođe mi u goste Čarli sa ekipicom... :)

Krenusmo po pivu, neće da mezete ništa, hrana je najveći neprijatelj piću, reči Čarli na tečnom engleskom...

Kad se izdivanismo, dohvati Čarli svoj kontrabas... Ajde, veli, da odvalimo nešto za svoju dušu... Ovaj njegov ortak sjede za klavir i poče da prebira, laganu nakakvu džezericu, a Čarli krenu od visoka...

Popadasmo u sevdah ko magare u betonski kanal, kad zgrabi Čarli onu mrcinu od kontrabasa i kako krene da svira niže note tako se cima s onom kanturinom prema nama, s lijeva iz dubine prema centru i ka nama, pa kad opet krene više, ode nazad na svoje mjesto...

 

Aloooo, blllludiiiii.... Ne čuje Čarli.... Aloooo avetinjooo, đe ćeš! Vičem ja, a ovi njegovi pajtosi se pokriviše od smijeha...

 

Čarliiii hebote, đe ćeš ti toliki u tim godinama da trčiš s kontrabasom po sobi! Je si normalan? Oćeš srčka da te opizdi! Alooo....

Kad će ti Čarli.... Maj men... Na tečnom američkom engleskom, to ti je moj novi stil. Nemoj da se uzbuđuješ. Skinuli i ostali od mene pa tako danas svi sviraju...

Udarismo dalje po pivu na zdravlje i veselje... 

'Bo me jbl serije 43xx :lol:

A koje pojačalo beše imaš, pa taj nesretni 43xx nije mogao da ga isprati?

Link to comment
Share on other sites

Pa ja te lepo pitam koje je pojačalo bilo. A ti možeš da nastaviš te prozne minijature do mile volje.

 

@edit

Jer čovek kaže da ga sluša sa Sony risiverom i da ubija kako svira, a ti kažeš ne valja. Je l' tvoje mišljenje merodavnije? Je l' tvoj ukus merodavniji?

Link to comment
Share on other sites

Kuršume, fino kažem, to je moje loše iskustvo i ima više veze sa provjerenim matorim audiofilima nego sa jbl om.

Kakve veze ima pojačalo ako sve fino rasloji i pozicionira? Krenuli smo od najosnovnije stvari da istestiram zvučnik. Džez trio i na samom početku dva instrumenta i posle par desetina sekundi samo kontrabas solo. Ništa prostije i jednostavnije :)

Od moguće tri ose, može da se šeta samo po vertikali (jedino to mogu da prihvatim) u zavisnosti od oktave i dubine/visine tona. 

Pošto to nije bio slučaj, završio sam i sa jbl om i sa provjerenim matorim audiofilima i njihovim mogućim objašnjenjima.

Ovom prilikom ih srdačno pozdravljam :)

Link to comment
Share on other sites

Inače, priča je poučna i ima naravoučenije.

Ne treba vjerovati provjerenim matorim audiofilima, niti uvreženim pričama o sinergiji. Samo svojim ušima. Ako se tebi sviđa to je to.

Ako me pitaš ko su ti matori provjereni audiofili, ne bih ti rekao, jer su u suštini to ipak fini i pristojni ljudi u nekim godinama i ne bih volio da se okarakterišu kao uvaljivači jer to zaista nisu, samo su tokom svih tih godina "bavljenja" hi fijem stekli pogrešna mišljenja i nazore bez težnje za nekim stvarnim saznanjima. 

Biće dovoljno da se prepoznaju i da ćute kao zaliveni. :)

Link to comment
Share on other sites

I oni ti otpozdravljaju. :)

Naravno da ima veze sa pojačalom. Kad bi moglo svako pojačalo da vozi svake kutije kako treba, svi bi srećni bili, odeš u radnju ili na tref okreneš dva prodavca sa KP, upariš šta god i super. Ne znam sa takvom logikom zašto si uopšte JBL 4312 uzimao. Ei Niš bi te usrećio onoliko.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Toza said:

 

...samo su tokom svih tih godina "bavljenja" hi fijem stekli pogrešna mišljenja i nazore bez težnje za nekim stvarnim saznanjima.

Da, važno da je tvoje mišljenje relevantno. Bilo bi lepo da objasniš onima koji ovo čitaju, na osnovu čega. 

Link to comment
Share on other sites

Reče već Rade. Filtracija u skretnici nije bila u redu ili hladni lemovi ili jednostavno drajveri ne mogu to da odrade na pravi način, a objašnjenje o loptastom basu i kako se prostiru niže frekvencije u odnosu na više, u ovom slučaju nije bila u redu.

Kad već govorimo o visokoj vjernosti, osnovna premisa je da se nacrta scena i da instrumenti budu u pravoj veličini na pravom mjestu pa tek onda sve ostalo.

U zavisnosti da li je kontrabas ili klavir, od moguće tri ose, može da se pomjera samo po jednoj. Kontrabas po vertikali, a klavir po horizontali. Ako to ne zadovolji, zvučnik me dalje ne zanima, a ni prodavac koji pokuša da mi objasni kako se frekvencije prostiru i kako funkcioniše akustika prostora.

Link to comment
Share on other sites

To o čemu ti pričaš i činjenica da tvoj Sony FA-444 ES, ili kako li mu je već oznaka, nije mogao da kontroliše bas na JBL 4312 kako treba su dva različita fenomena i ne uslovno korelisana.

Evo pitaj pokretača zašto je sklonio Marantz PM-8005 za koji bi mnogi ovde dupe dali i povezao Sony STR-V6 risiver. Ili zašto prodaje PCM kutije, ne znam šta bi davali za njih, a uzeo JBL 4312B, pa ti se možda razjasni.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno moram da se umesam...

1 sat ranije, Toza said:

Reče već Rade. Filtracija u skretnici nije bila u redu ili hladni lemovi ili jednostavno drajveri ne mogu to da odrade na pravi način, a objašnjenje o loptastom basu i kako se prostiru niže frekvencije u odnosu na više, u ovom slučaju nije bila u redu.

Kad već govorimo o visokoj vjernosti, osnovna premisa je da se nacrta scena i da instrumenti budu u pravoj veličini na pravom mjestu pa tek onda sve ostalo.

U zavisnosti da li je kontrabas ili klavir, od moguće tri ose, može da se pomjera samo po jednoj. Kontrabas po vertikali, a klavir po horizontali. Ako to ne zadovolji, zvučnik me dalje ne zanima, a ni prodavac koji pokuša da mi objasni kako se frekvencije prostiru i kako funkcioniše akustika prostora.

@Toza pozivam te da dodjes i poslusas kod mene, kako treba da zvuci klavir i kontrabas, citava pozornica... Keith Jarrett je bas lepo posluzio u subotu za test gde smo drugar i ja ostali bez teksta. Bukvalno.

E sad, top Sony model iz '78 i JBL su se savrseno uparili. Probao sam i Sansui G6000, Pioneer Sx950, ali Sony je najlepse svirao sa JBL. Imam Marantza PM8005 i nije se uklopio sa JBL, Sony Mnoooogo bolje svira, kazem sa JBLom.Jednostavno volim i da cujem ali i da osetim muziku sto mi ova kombinacija itekako daje.

JBL je malo probirljiv sto se tice pojacala, to je definitivno, a od te "cuvene" ES serije na kojima si slusao JBL mozda postoje dva tri modela koja su stvarno dobra, dok ostale serije plivaju na staroj slavi.

Ne kazem da je V6 savrsen, naprotiv, ali je za pojacala koja sam ja imao (20ak) TATA.

Ne bih vise o klavirima, JBL i loptastom basu... jer tu definitivno onda nesto nije radilo kako treba, sto opet nema veze sa modelom zvucnika.

Toliko. Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, gorance79 said:

Definitivno moram da se umesam...

@Toza pozivam te da dodjes i poslusas kod mene, kako treba da zvuci klavir i kontrabas, citava pozornica... Keith Jarrett je bas lepo posluzio u subotu za test gde smo drugar i ja ostali bez teksta. Bukvalno.

E sad, top Sony model iz '78 i JBL su se savrseno uparili. Probao sam i Sansui G6000, Pioneer Sx950, ali Sony je najlepse svirao sa JBL. Imam Marantza PM8005 i nije se uklopio sa JBL, Sony Mnoooogo bolje svira, kazem sa JBLom.Jednostavno volim i da cujem ali i da osetim muziku sto mi ova kombinacija itekako daje.

JBL je malo probirljiv sto se tice pojacala, to je definitivno, a od te "cuvene" ES serije na kojima si slusao JBL mozda postoje dva tri modela koja su stvarno dobra, dok ostale serije plivaju na staroj slavi.

Ne kazem da je V6 savrsen, naprotiv, ali je za pojacala koja sam ja imao (20ak) TATA.

Ne bih vise o klavirima, JBL i loptastom basu... jer tu definitivno onda nesto nije radilo kako treba, sto opet nema veze sa modelom zvucnika.

Toliko. Pozdrav!

kako da ti pošaljem 50 mb . Radi se o  snimku džez orkestra

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Toza said:

Reče već Rade. Filtracija u skretnici nije bila u redu ili hladni lemovi ili jednostavno drajveri ne mogu to da odrade na pravi način, a objašnjenje o loptastom basu i kako se prostiru niže frekvencije u odnosu na više, u ovom slučaju nije bila u redu.

Kad već govorimo o visokoj vjernosti, osnovna premisa je da se nacrta scena i da instrumenti budu u pravoj veličini na pravom mjestu pa tek onda sve ostalo.

U zavisnosti da li je kontrabas ili klavir, od moguće tri ose, može da se pomjera samo po jednoj. Kontrabas po vertikali, a klavir po horizontali. Ako to ne zadovolji, zvučnik me dalje ne zanima, a ni prodavac koji pokuša da mi objasni kako se frekvencije prostiru i kako funkcioniše akustika prostora.

:)

 

Link to comment
Share on other sites

Tri ose sam pomenuo pod pretpostavkom da se radi o koordinatnom sistemu. Mogu biti pozicionirane u prostoru proizvoljno, ali one moraju biti među sobom pod uglom od 90° što znači da ton klavira u odnosu na slušaoca ne mora isključivo da ide po horizontali, ali mora po jednoj osi. 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Toza said:

Tri ose sam pomenuo pod pretpostavkom da se radi o koordinatnom sistemu. Mogu biti pozicionirane u prostoru proizvoljno, ali one moraju biti među sobom pod uglom od 90° što znači da ton klavira u odnosu na slušaoca ne mora isključivo da ide po horizontali, ali mora po jednoj osi. 

tj da ne može da đipa gore dole ......naiđu visoko a on đipi na visokotnac , naiđu niski a zvuk đipi na bas .......ajde Tozo budi pametan pa to objasni gluvaćima  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...