Jump to content


JBL 4312B


gorance79

Recommended Posts

Just now, Kuršum said:

40 cm plus spajkovi, koji se podesavaju. Dakle koji centimetar preko. Ako si iz Beograda mogu da ti ih dam da probaš, stoje neupošljeni. Ali ih ja ne nosim! Teški su kao tuč. :D

hehehe, verujem da su kao tenk! Iz Zrenjanina sam. Sutra cu da podignem na 40 cm zvucnike, pa da cujem kako to zvuci. Javljam utiske.

Link to comment
Share on other sites

Ajde da i ja iznesem neko svoje iskustvo...Imam jbl 4311 nesto vise od godinu dana i ja sam prezadovoljan.Sto se tice kablova nisam nesto mnogo eksperimentisao, koristim neki oelbah 2,5mm,mislim da je twin mix srebro-bakar i to sasvim ok radi.Stalke imam iste kao i kolega Kursum (i jedne i druge), koristim ove nize,cisto iz estetskih razloga jer su mi na onim visljim malo nezgrapni iako mozda na njima za nijansu lepse rade(utegnutiji bas).Od skoro imam i gramofon i neko moje misljenje da je on najbolji izvor za njih.Od pojacala imam hk 680, ali trenutno ih slusam na vintage yamaha r900 risiveru zbog phono sekcije(hk je nema).Sa yamahom radi bolje na manjim jacinama dok haman nema premca kad se muzika ''odvrne''

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, aaa zmaju! said:

Gde vidiš da piše Mitsubishi?

Ti stalci su od Yamahe NS-1000 tj. pravljeni za te zvučnike. Pravio ih je jedan moj drug za sebe kad je kupio nove Yamahe pre 30 godina. Sa Yamahama ih je i prodao, a na kraju su, takođe sa zvučnicima završili kod ovog (pre)prodavca u Pančevu, koji je Yamahe izgleda prodao, a stalci mu ostali.

Ali ne sećam se da su imale Mitsubishi znak, čak mi se čini da su imale znak Yamaha, ne vidim lepo na ovim malim slikama sa oglasa.

Link to comment
Share on other sites

@canma svidja mi se polica i kutija! Totalno retro  :) ko ti je pravio?

Malo sam se igrao danas sa visinom zvucnika... definitivno, kao sto @Kuršum kaze, 40cm od poda je ideala. Pevaju za sve pare. Stejdz, vokali, utegnut bas, prostor izmedju instrumenata. To je to.

E sad, mnogo lepse izgledaju kada stoje nize  i nagnuti su ka slusaocu. Mislim da je efekat isti kao i na visini 40cm uspravno.

Kursum, da pravimo ili narucujemo stalke koji su ti pobegli na KP? :)

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, gorance79 said:

@canma svidja mi se polica i kutija! Totalno retro  :) ko ti je pravio?

Malo sam se igrao danas sa visinom zvucnika... definitivno, kao sto @Kuršum kaze, 40cm od poda je ideala. Pevaju za sve pare. Stejdz, vokali, utegnut bas, prostor izmedju instrumenata. To je to...........

 

.....Kursum, da pravimo ili narucujemo stalke koji su ti pobegli na KP? :)

Te kutije za ploče je pravio neki kolega sa foruma, samo sam zaboravio ko beše.

.......

Odakle da ih naručimo, kad ih nema?

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, canma said:

Hvala gorance79,to sam bas i zeleo da bude u retro fazonu.Sve sam pravio sam,od police, stalaka za zvucnike i kutije za ploce,nista komplikovano,internet je cudo...

SVAKA CAST!! Skidam kapu, izgleda odlicno!

4 minuta ranije, canma said:

samo jos fali marantz 22xx i smirujem se-obecavam!:D

Hocem moj Marantz PM8005? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...