Jump to content


JBL 4312B


gorance79

Recommended Posts

Stalci 45cm visine u vr' glave, a model biraj da se uklopi u enterijer (naravno ne neke prcvoljke, ipak je to poveći bookshelf). Moja preporuka da je budu "gvozdeni".

A kabl.....nemoj da se razbacuješ, neki provereno dobar bakarni i uživaj.

 

p.s. i čestitke za zvučnik, naravno. :)

Link to comment
Share on other sites

" Zato što mi koji imamo seriju 43xx nemamo potrebu da sređujemo zvučnike kablovima. Već su sređeni. :D "

hehehe svidja mi se konstatacija!

Ne slazem se da se sa basom ne moze izaci na kraj, cak sta vise, ukoliko ga nema na izvoru, nema ga ni na zvucniku... a kad ga ima, sjajan je, nema brundanja, vec  je utegnut, onakav kakav sam sanjao!

Nasao sam ideju na netu za stalke.. jako lepo izgledaju, a puno drvo je tesko, pa mislim da bi se uklopili sa JBLom.

s-l1600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Goranče, ja sam malo kratkog fitilja, ne zamjeri. To je moje iskustvo i meni nisu legli što ne znači da tebi neće odgovarati.

Igrao sam se s raznim kablovima i najbolje su im legli zvučnički koje sam i predložio a da ne koštaju koliko i zvučnici ili skuplje.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene nije bio problematičan samo bas već ni visoki nisu bili kakve sam želio da budu. Basa je bilo, nije da nije, ali je falilo definicije za moj ukus i zvuk generalno se nekako valjao po prostoriji i to nije bilo to.Možda s drajverima nije nešto bilo u redu. Nisam otvarao da bih provjeravao. :)

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, gorance79 said:

Nasao sam ideju na netu za stalke.. jako lepo izgledaju, a puno drvo je tesko, pa mislim da bi se uklopili sa JBLom.

s-l1600.jpg

Više ga koriste za 4311 koji stoji naopako u odnosu na tvoj. Kenrick sound samo na takve tura. Ne znam da li bi legli na 4312. 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Toza said:

4312

Zvuk se valjao i bas je bio spor bez fine ddefinicije. Možda je i do pojačala bem li ga. Ko će ga znati?


verovatno je do pojacala. Ja imam i Marantza 8005 ali ovaj Sony ga je pojeo. Neverovatno kako dobro radi u kombinacijji sa JBLom

Izvor FLAC + M2Tech sa baterijskim napajanjem + Rega DAC.

 

Link to comment
Share on other sites

Video sam negde na netu ove koje sada imas. Zar ti to nije nisko?

Danas sam se bas igrao sa visinom i lepse mi sviraju kada su vislji (tipa ova druga slika koju si postavio). Kada ih podignem imam utisak da je vokal na bini, bukvalno kao na koncertu... Mozda je stvar percepcije. :)

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, gorance79 said:

 

@Toza samo opusteno ;) Evo, citam "kuhinju" u vezi kablova :)

Probao sam te o kojima Toza priča, pravio ih je za jednog našeg druga (ako se ne varam da su to ti) i to je odlično radilo. @SUROKVL je takođe za sebe pravio kabl po tom receptu i bio je jako zadovoljan. Ja sam bio zadovoljan i kablom koji sam već imao, a po prirodi sam lenj, pa nisam imao dovoljno motiva da se upuštam u majstorisanje. Pride se ježim na pomen reči kablovi, jer ako nešto mrzim u sistemu to su kablovi i saginjanje da se isti promene, udenu, bilo da je interkonekt ili zvučnički. Tri znoja me oblije.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Kuršum said:

Probao sam te o kojima Toza priča, pravio ih je za jednog našeg druga (ako se ne varam da su to ti) i to je odlično radilo. @SUROKVL je takođe za sebe pravio kabl po tom receptu i bio je jako zadovoljan. Ja sam bio zadovoljan i kablom koji sam već imao, a po prirodi sam lenj, pa nisam imao dovoljno motiva da se upuštam u majstorisanje. Pride se ježim na pomen reči kablovi, jer ako nešto mrzim u sistemu to su kablovi i saginjanje da se isti promene, udenu, bilo da je interkonekt ili zvučnički. Tri znoja me oblije.

hahahah, ne diraj ako dobro svira.... ma kod mene je trenutno neki low end kabel na metar sa kineskim bananicama. Moram to promeniti, nervira me :)

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, gorance79 said:

Video sam negde na netu ove koje sada imas. Zar ti to nije nisko?

Danas sam se bas igrao sa visinom i lepse mi sviraju kada su vislji (tipa ova druga slika koju si postavio). Kada ih podignem imam utisak da je vokal na bini, bukvalno kao na koncertu... Mozda je stvar percepcije. :)

Ovi niski su nagnuti pa zvučnik ima kosinu, te je usmeren prema slušaocu takođe. Napravio sam ih da probam. Ove više sam morao da sklonim zbog ćerkice koja je onomad prohodala i stalno trčkara okolo i spotiče se, pa kad vidim one ćoškove od mermera, sve me muka uhvati. Eto ih sad stoje na terasi. :)

Imao sam želju da probam i treću varijantu, ali nikako da ulete (jedni su mi pobegli pre neki dan):

jbl_4311b_studio_monitor-1.jpg.cddf470c5c3268cb93cf53cc2407698a.jpg

Ali opet kažem, ne zaboravi da je kod mog zvučnika bas gore, a visoki i srednji dole, a kod tebe je to normalno. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...