Jump to content


Pojačalo za slušalice


arnage

Recommended Posts

  • 1 month later...

 Od silne pomoci na forumu.... nista. :) 

 Ja radim u airport city-ju, upravo dodjoh iz 4Audio-a, uzeh Musical Fideliby V90-HPA. Prosetao do njih, bocnuo u Mac, odma proradilo - plug&play, bocnuo Sennheiser HD471 koje slusam na poslu, pustio 24/96 Division Bell kod njih, oduvalo Mac audio za cca 4min i pazario. 

 Sedim u kancu i slusam Tidal: Jeff Beck - Emotion & Commotion. Ja sam, za slusanje na poslu, miran neko duze vreme. Realno, skoro ne primecujem da su sluske - osim sto ne cujem buku oko sebe :D - sto je bio i cilj. Da je kao kucni HiFi - nije, ali nije ni onoliko puta losije koliko je jevtinije .... stavise. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 4.3.2017. at 16:05, siroma said:

Ja sam bio u istoj situaciji kao ti. Svrbela me lemilica da nešto pravim, stim da su mi interesi bili od najprostijeg CMOYa do nekog ezoteričnog lampaša sa 3-4 lanpe. U tom proučavanju šta i kako naidjoh na projekat 47. Uzmem da se pripremam, tražim delove i crtam pločicu kad naletim na ponudu na Aliexpresu koju nisam mogao da odbijem. Kutija, PCB, dvoslojni sa stop lakom i belom štampom, plus svi delovi. za smešne pare, Poručim iz zezanja i sve uredno stigne za samo 12 dana, ekspeditivni ovi naši Kinezi. Pre se čekalo mesec i duže.

58bad7592c07c_PCBdeloviikutija.jpg.a0717f18ed1e1d1f74b454436675ae9f.jpg

Uglavnom sve kako i piše, laserski sečena kutijica na sklapanje, pleksi zaštićen samolepivom folijom da ga ne oštetiš dok radiš,prilično kvalitetna štampana pločica i svi delići. Nema šanse da samo pločicu naručim ovde za te pare i to bez dvostruke štampe i laka. Da ne pominjem mučenje oko razvoja i crtanja pločice. Sve u svemu, letilica mi se nije ni zagrejala, za jedan ( školski) čas je sve bilo gotovo. probano i radi .

Na mojim Senhajzerkama HD560 Ovation je napredak u zvuku primetan..Sa linije kad se pušta. Prostor, definicija, timber, sve je bolje . BTW iskoristio priliku da sa Alija poručim i nove sundjere za sluške.

58bad74c9473f_Novisundjeri.jpg.b1c9143a979187a0825eaca9fbe74a55.jpg

Interesantno da boljitka nema na iPodu i Sony (odličnim inače) sluškama od 16Ohma, odnosno to se i na ipodu čuje ubistveno.

proba1.thumb.jpg.9b2c93abb375e81f1b50fe9da6039a8c.jpg

OPAmpovi su na podnošjima tako da sledi igranka sa rolingom. Jedva čekam da isprobam mog favorita OPA2111.

Danas nabavio i napajanje od 30V tako da očekujem da će se dobiti na swingu.

 

58bad7b1d2596_47headamp.thumb.jpg.d56c9e539b15d7c68bff3e40bf2e5326.jpg

 

 

Pozdrav druze,

jesi li se poigrao zamenom op ampova? Kakvi su utisci?

Link to comment
Share on other sites

On 8.3.2017. at 14:08, nkrgovic said:

 Je'l ima negde iFi kod nas? Ima li neko info gde to kupiti, mozda bi i ja bio zainteresovan za nano. Trenutno nesto razmisljam da odem da poslusam Musical Fidelity, blizu mi je.... :)

iFi može da nabavi Fanta sa KP a. Što se tiče cene treba da se raspitaš. Nije sve jeftinije kod Mađara.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ima li neko iskustva sa Fiio A1? 

Slusalice se koriste za slusanje muzike sa telefona i Fiio A1 je za tu namenu. Slusalice su Sony mdr-xb950ap sa kojima sam jako zadovoljan sto se tice zvuka ali velika je razlika kad se slusa preko racunara i preko telefona. Preko racunara je mnogo jaci i bolji zvuk. 

E sad, da li bi se dobilo neko znatno poboljsanje sa Fiio A1?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...