Jump to content


Kuršum Hi-Fi


Kuršum

Recommended Posts

Ma naravno, nije to bila poenta, nego sam i ja Äitao taj tekst kad sam izlicitirao ureÄ‘aj na ebay-u, pa sam mislio da koristi dve baterije od 9V, ali smo onda naÅ¡li, drug Gox. co i ja, relevantnije podatke. Probali preamp, itd. Prvi utisci su ko bombona. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno, nije to bila poenta, nego sam i ja Äitao taj tekst kad sam izlicitirao ureÄ‘aj na ebay-u, pa sam mislio da koristi dve baterije od 9V, ali smo onda naÅ¡li, drug Gox. co i ja, relevantnije podatke. Probali preamp, itd. Prvi utisci su ko bombona. ;-)

Eto sluÄaja: starine su bile na istom stolu... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Crimson preamp već neko vreme Å¡ljaka u sistemu, i to je, mogu slobodno reći izuzetan preamp. Unapredio je zvuÄnu sliku u svim segmentima. Ono pak, Å¡to u mom sistemu nije moglo da se testira valjano, je njegova Äuvena phono sekcija, jer me već izvesno vreme zeza gramofon, pa će isti morati na sreÄ‘ivanje. Iz tog razloga, preamp je danas je sa sve snagaÅ¡em Crimson, bio kod Shuce u gostima. Set je bio sledeći:

Gramofon Soni ps x50 kao izvor,

Crimson preamp i snagaš,

Philips fb825 zvuÄnici.

Rezultat je bio, najblaže reÄeno Äudesan. Prvih 5 minuta smo se samo pogledivali Shuca i ja. Crmson je vozio nimalo lake Philipse od 250W bez problema, mrtav ladan (ali i bukvalno, pipali smo ga). Scena neverovatne Å¡irine. Bas precizan, utegnut, a visoki veoma prijatni. Prosvirali Philipsi za sve pare, Å¡to bi reko naÅ¡ narod. Shuca je konstatovao da je phono sekcija neverovatna. A kablovi obiÄni i zvuÄniÄki i za napajanje, jedino je interconect izmedju preampa i snagaÅ¡a bio solidan, ali niÅ¡ta fensi.

OÄekujem i da drug Shuca kaže koju, ume bolje.

Usput, razmiÅ¡ljali smo da li da objavimo utiske u njegovoj ili mojoj temi, a on je odluÄio da to bude ovde.

Link to comment
Share on other sites

Pa lako je nama  da se igramo  kad stanujemo na 500 m razdaljine   :cheers .

 

Pre svega poenta je bila da ustanovimo da li ruzan zvuk iz zvucnika sa titranjem membrane na jednom kanalu dolazi od problema sa preampom i eventualno propalim kondovima u phono delu koji znaju da daju takve simptone , odnosno da se ponasaju kao poluprovodnici  ili je krivac gramofon Rotel sto se i ispostavilo . Crimsonov phono stage je savrseno ispravno radio  u kompletu sa pripadajucim snagasem takodje Crimson sa  Sony gramofonom. Sistem eliminacije se i ovog puta ispostavio kao pravo resenje u lociranju kvara odredjenne komponente u nekom audio sistemu

 

Nije bilo nikakvih distorzija a zvuk sa Philipsima je bio prelep i magican ,  pun topline , sa lepom ,  sirokom i prozracnom pozornicom koja je imala iznenadjujucu sirinu i dubinu za uredjaje tog cenovnog ranga. . Crimsonima kapa dole jer su neverovatno muzikalni i vrede i sviraju  po meni mnogo , mnogo vise nego sto kostaju. Crimsona sam samo cuo jos kod Goksija na njegovom JBL - u i ostali su mi u divnom secanju. Bilo je price da Gox.co te Crimsone donese do mene da ih cujemo na tadasnjim Contour - ima 3.3 ali nam se nesto nije dalo verovatno najvise zbog Goksijevih obaveza u svom servisu  

 

Ovo je bilo ljedno lepo i prijatno iznenadjenje sa zakljuckom da na hi - fi ne mora da se potrose hiljade i hiljade eura da bi se doslo do dobrog zvuka. Slusali smo sistem do 1200e koji je svirao  blago receno u rangu sistema od 3 - 4 - 5 hiljada eura. Treba napomenuti da kablovi (zvucnicki, inter conect i strujni )  koji su korisceni  ne prelaze sve skupa 1.000 din 

Link to comment
Share on other sites

Crimson izntra najblaze receno izgleda vrlo interesantno. U skladu sa tim me ne iznenadjuju komentari po pitanju zvuka. Jedino, kao i obicno, imam primedbu na Sucino krajnje proizvoljno íspaljivanje informacije o ceni sistema. :)

Taj Crimson da je nov i da se sada pravi ne bi kostao ispod 2000 eura najverovatnije. Nisam gledao na netu cene iz vremena kad je pravljen ali lako je pogledati i preracunati. Irto vazi i za zvucnike i gramofon. Samo glava na tom gramofonu (ako je to taj gramofon i ta glava na koju mislim da jeste) kosta preko 300e!

Dakle, realno se i prica o sistemu u cenovnom rangu od 4 - 5k eura. Da svira manje dobro, ne bi valjalo :) , tako da, sve cestitke vlasniku na dobrom izboru i uklapanju komponenata u homogenu celinu! ;)

Link to comment
Share on other sites

Crimson se i sad proizvodi. Cena mono bloka je cca. 1200 Eura a preamp nove generacije sa dalj. upravljaÄem koÅ¡ta oko 6200 Eura. Polovno se na ebay-u moze nabaviti mnogo jeftinije. Poslednji par monoblokova CS630 sam video za 1200 Eura. Verzija koju KurÅ¡um ima je iz prve serije a preamp iz druge. To je sve predstavljalo jako dobru kupovinu i po ceni po kojoj je kupljeno u Evropi,predstavlja cenu koju je Suca rekao. MiloÅ¡ nije tek tako kupio neÅ¡to Å¡to je video već se oslonio na moje iscrpno poznavanje Crimsona i poznanstvo sa Brajanom Pauelom kao konstruktorom i proizvoÄ‘aÄem ovih pojaÄavaÄa i preampa. Ipak, ne bih da Å¡irim ovu priÄu jer Crimsona nema mnogo u Srbiji,putevi kojim su retki doÅ¡li do originalnih modula kako se i prodavao sedamdesetih u Londonu su krajnje Äudni. Naravno sa ulaskom ebay mogućnosti kupovine,doÅ¡lo je do olakÅ¡avanja nabavke istih. Toliko...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo da objavim pridoÅ¡licu u sistem. Znam da Å uca i Naum ne mogu da iÅ¡Äekaju. U pitanju su zvuÄnici Philips FB825 (oni sa slike iz posta #62). Već petnaestak dana su kod mene, a od danas su i zvaniÄno u mom posedu.

Odluka da uÄ‘u u sistem je donesena posle iscrpnih testova, kojima je prisustvovalo i nekoliko kolega odavde. Interesovanje za njih se javilo kad sam ih kod Å uce, sasvim sluÄajno (testirajući Crimson-ovu phono sekciju), Äuo u kombinaciji sa Crimson snagaÅ¡em i preampom. Radi se o sasvim izuzetnom zvuÄniku, koji pleni ne samo zvukom, već i izgledom. Za sad toliko. Biće uskoro i slika kako su se uklopili u novi prostor. U meÄ‘uvremenu, uveren sam, oglasiće se i kolege. ;-)

Link to comment
Share on other sites

E pa da i ja kazem koju.

 

Kutije su zaista odlicne, izuzetno dobro su ocuvane i jako lepo zvuce u kombinaciji sa Crimson snagaÅ¡em i preampom. Dosta detalja, odlicna scena, cist, jasan i precizan zvuk!

 

Sve u svemu, prijatno sam bio iznenadjen kada sam ih cuo kod Kursum-a na njegovom sistemu.

 

Uzivaj u novom i kvalitetnijem zvuku.

Link to comment
Share on other sites

Hvala druže. SluÅ¡aćemo joÅ¡ mi to, Budwaiser je vazda tu takoÄ‘e. Osećam da Å uca neće moći da prećuti anegdotu koja možda najbolje oslikava scenu, prostornost, preciznost i jasnoću, koju zvuÄnici imaju. Ja ću za sad da ćutim. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Hvala druže. SluÅ¡aćemo joÅ¡ mi to, Budwaiser je vazda tu takoÄ‘e. Osećam da Å uca neće moći da prećuti anegdotu koja možda najbolje oslikava scenu, prostornost, preciznost i jasnoću, koju zvuÄnici imaju. Ja ću za sad da ćutim. ;-)

 

Heheheeeee...

 

Da, u pravu si. Za sad se ne zna!

 

Ali, i ja ocekujem da Suca obelodani sta se zapravo desilo...

 

I ja cu za sad da cutim, i da se pravim blesav...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...