Jump to content


koje pojacalo do 150e


sale022og

Recommended Posts

Pozdrav svima, napravio sam zvucnike sa seas drajverima koje tera sonijev risiver str dg 700..i zvuk je bio ok dok drugar nije doneo pojacalo onkyo integra 8650, mislim...kada sam prebacio opet na risiver bilo me bukvalno sramota zvuka, vec tri dana ne slusam muziku :) E sada moram da se otvorim za pojacalo, sa skromnim budzetom do 150 e. Do sada je komp bio glavni izvor zvuka, spojen optickim kablom na resiver, jer kada ga povezem obicnim kablovima zvuk bude ocajan, ali bih vremenom kupio cd plejer. Upravo gledam akai am67 za 100 e koji ima opticki ulaz pa me zanima nesto vise o tom pojacalu i kakav mu je dac? takodje sam razmisljao o marantz pm 64, za 220e ( ako zaista vredi ta razlika u ceni, odo u dozvoljeni minus :) )  ili denon pma 920 120e ili nesto do 100e pa kupovina zvucne do 50. ta integra sto sam slusao me nije odusevila, samo je mnogo bolja od resivera. Eto, ako neko ima predlog, rad sam i zahvalan da cujem. Pozdrav 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 26/2/2017 at 21:59, sale022og said:

Pozdrav svima, napravio sam zvucnike sa seas drajverima koje tera sonijev risiver str dg 700..i zvuk je bio ok dok drugar nije doneo pojacalo onkyo integra 8650, mislim...kada sam prebacio opet na risiver bilo me bukvalno sramota zvuka, vec tri dana ne slusam muziku :) E sada moram da se otvorim za pojacalo, sa skromnim budzetom do 150 e. Do sada je komp bio glavni izvor zvuka, spojen optickim kablom na resiver, jer kada ga povezem obicnim kablovima zvuk bude ocajan, ali bih vremenom kupio cd plejer. Upravo gledam akai am67 za 100 e koji ima opticki ulaz pa me zanima nesto vise o tom pojacalu i kakav mu je dac? takodje sam razmisljao o marantz pm 64, za 220e ( ako zaista vredi ta razlika u ceni, odo u dozvoljeni minus :) )  ili denon pma 920 120e ili nesto do 100e pa kupovina zvucne do 50. ta integra sto sam slusao me nije odusevila, samo je mnogo bolja od resivera. Eto, ako neko ima predlog, rad sam i zahvalan da cujem. Pozdrav 

pogledaj malo po sajttovima Batto MM . Vrlo interesantno pojačalo po zvučnim karakteristikama bez obzira što se radi o samogradnji .

 Ja kada sam ga nosio na procenu bio je neki modifikovan maranz u A klasi koga je Batto MM izuo iz cipela pa su se vlasnici posle izvinjavali ....kao eto ima koju godinu :rolleyes: a za glanc novog kembridža su rekli , pa dobro nije ovo njihov najbolji model .......kao da sam ja doneo najbolje iz radnje . ;)

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Shang Tsung said:

Gde to ima da se kupi?

Pa bre nije to kontejnerska konfekcija koja se nalazi po KP-u . To je ozbiljna naprava koja sasvim ozbiljno i zvuči .

  260 komada je urađeno , tj 130 stereo  pojačala . Preporučujem da se nađe jedno od tih 130 komada i proba , jer sve priče idu u prazno ako pojačalo nije poslušano .

   Sve u svemu takve naprave kao i sve slične , moraju da se naruče . Jedini problmem je cena , a pošto je ona povezana sa kvalitetom onda tu nema puno rasprava .

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Shang Tsung said:

Tema je "Pojacalo do 150e", ako niste primetili.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 pa jel to problem ????  30 evra za jedan kanal 30 za drugi 40 transformatori i 50 za kutiju i ostale gluposti i dobije pojačivač koji možda nije lep ali radi svakako bolje od te gomile konfekcije .

    Otvarač teme je tražio dobar zvuk a ne lepo pojačalo ili negde grešim .

36 minuta ranije, aco said:

Reklama je čudo

imam pravo preporučiti nešto kao i svi ovde ili možda nemam

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, zek said:

Naravno da imaš - još kad bi napisao kako da se dođe do tog pojačala.

pa sada baš i ne znam .....mislim ja sam u Italiji a tu imate dosta korektnih momaka koji bi to umeli da odrade po svim pravilima zanata ...recimo onaj jagodinac , Nešić baš lepo radi

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, RADE said:

pa sada baš i ne znam .....

Naravno, ne znaš gde ima, ne znaš kolko košta da se napravi..... jesi li siguran da bi g. Nešić to skutijao za 150 evra?

Čovek je lepo pitao za predlog pojačala do 150 evra.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zek said:

Naravno, ne znaš gde ima, ne znaš kolko košta da se napravi..... jesi li siguran da bi g. Nešić to skutijao za 150 evra?

Čovek je lepo pitao za predlog pojačala do 150 evra.

čovek lepo pitao koje pojačalo  a ne gde ima da se kupi .

   E sad ako je baš takva oskudacija , ja mogu da mu poklonim dva kanala sa LM 3886 i štampu od preampa koju sam ja koristio

Link to comment
Share on other sites

Garant je pitao za pojacalo samo da ga gleda na netu i da se divi njegovoj procenjenoj vrednosti od 3000 evra i da ne moze da ga kupi za 150e. Ne znam odakle ta logika. Mozda je nesto preslo od italijana na vas. 


No, na stranu sve, dok se ne javi pokretac teme dzaba je da ovde raspravljamo i trucamo u prazno.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sale022og said:

Pokretač ostao bez neta a šifru zaboravio :-D. Dogovorio za Philips sa početka teme, kaže čovek da sve radi kako treba,  a i prvo mi pojačalo pa je u redu da bude" kontejnerska konfekcija ":-D hvala @dude

Cestitke na kupovini! Na ovo "kontejnerska konfekcija" ne obracaj paznju, ima ljudi koji uredjaje u mint stanju sa KP smatraju smecem, a pravo smece sa Ebay-a dizu u nebesa. Polovan uredjaj je polovan uredjaj bez obzira na to da li je na Ebay, Kupujem Prodajem ili sa Bubanj Potoka. Na prvi pogled vidis kako je nesto ocuvano i sa koliko paznje je korisceno.

Kad vec govorimo o pravom smecu iz EU pogledajte nase auto trziste...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Technicssss said:

Cestitke na kupovini! Na ovo "kontejnerska konfekcija" ne obracaj paznju, ima ljudi koji uredjaje u mint stanju sa KP smatraju smecem, a pravo smece sa Ebay-a dizu u nebesa. Polovan uredjaj je polovan uredjaj bez obzira na to da li je na Ebay, Kupujem Prodajem ili sa Bubanj Potoka. Na prvi pogled vidis kako je nesto ocuvano i sa koliko paznje je korisceno.

Kad vec govorimo o pravom smecu iz EU pogledajte nase auto trziste...

Potpuno se slazem.I kod Svabe ima svega i svacega.

Link to comment
Share on other sites

Eh, a mogao si da imas vrhunski zvuk, uz malo domisljatosti. Ima jedan nas drugar sto voli da pravi i elektrostatike a voli da pravi i BatoMM. Uz sve to i Elector MBL pretpojacalo. Al' on to ne namerava sutra da dadne u oglase, pa da povrati pare. Od njega se i RADE ugled'o.

Ovo su sve najobicniji L i U aluminijum profili te malo ravnog Al lima iz najblize gvozdjare. Malo akrila, LED diode itd.

Elvis_BatoMM.thumb.JPG.3ebc101df44b3abc973e0fe91a56d41b.JPG

  A svirka? Ima i to: https://www.youtube.com/watch?v=GymA2TcS960

Link to comment
Share on other sites

Philips DFA 888 je testiran 2/1989 godine u nemackom Stereo-u i kostao je 1000 dm.Dobio je 2 od 3 zvezdice,bio svrstan u Spitzenklasse.Komentar za njega: Ausgezeichnete Dynamik,etwas zu schwache Hohen bei Digitalwiedergabe. U svojoj klasi cene je u Stereo-u bio odlicna kupovina.Dok je u Stereoplay-u bio svrstan u Spitzenklasse III.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...