Jump to content


Dve HI FI Linije na jedan komplet zvucnika


Maki

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Možda da razmisliš da li ti trebaju 3 pojačala, kada se sve nalazi u jednom prostoru. Možda bi mogao da prodaš dva koja su ti najslabija (a ne znam ni šta će ti dva tjunera, dva CD plejera, 3 deka  - bolje da imaš po jedan ali dobar), a sve izvore zvuka priključiš na recimo Yamahin sistem.

Pošto imaš veliki broj uređaja, mogao bi sa jednim ili dva ovakva selektora da sve povežeš.

http://www.a4tech.rs/proizvod/771

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Maki said:

 2 ili vise pojacala a jedan par zvucnika, evo kako izgleda

2.jpg

Ovo nije za zvučnike, već je selektor za više uređaja (4) da se vežu na jedan ulaz u pojačalo (predppojačalo). sve je lepo napisano, ima 4 audio ulaza i 1 audio izlaz. (isto kao ono što sam dao link kod nas)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Maki said:

a ima i ova varijanta, za koja ste mi rekli da bi funkcionisala ako se obrnuto spoje stvari, e sada pogledaj dali bi mogla ona bas tako obrnuto spojena da funkcionise, evo link

https://www.aliexpress.com/store/product/4-Way-Stereo-Speaker-Selector-200-Watt-Rating/2062041_32719677444.html

Mogla bi, ali je ja ne bih uzeo iz praktičnih razloga - prekidači 1-4 mogu biti uključeni svi odjednom a to ako se veže na pojačala bi dovelo do spaljivanja izlaza nekog od pojačala, a možda i zvučnika. Znači moralo bi striktno da se pazi da samo jedan prekidač bude aktiviran a ostali isključeni da bi samo jedno pojačalo išlo na zvučnike - mnogo bolje bi bilo da se uključivanjem jednog prekidača svi ostalo odmah isključuju, ali to u ovom slučaju ne funkcioniše jer je predviđeno da se do 4 para zvučnika poveže na jedno pojačalo istovremeno.

Link to comment
Share on other sites

hvala na objasnjenju, a ono vise audio ulaza a jedan izlaz kinezi vec tu imaju napravljeno poprilicno uredjaja, vec sam naruciojedan sa 8 ulaza na jedan izlaz, oko 20 dolara je sa postarinom, dzabaka naspram ono sto nude englezi i ameri, evo ovo sam narucio i tako tu resio problem vise uredjaja na jedno pojacalo, evo slike

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Trebala bi bi spravica koja je preporucena na pocetku ove teme - preklopnik koji bi omogucio da prikljucim jedan set zvucnika na stereo pojacalo i AVR. Prvobitni plan mi je bio da uzmem risiver sa pre-put izlazima, ali im se cena pomerila dosta navise sa ovih par poslednjih generacija, a ovaj koji trenutno koristim mi zavrsava posao.

Da li neko ima preporuku za gotov uredjaj ili za clana koji moze nesto ovako da napravi?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Misk111 said:

Pozdrav,kako da povežem TV na pojačalo Pioneer vsx d2011s?Pojačalo ima izlaz za monitor,a trba da odradim kalibraciju zvuka.Hvala unapred

Тај рисивер поседује оптички улаз и то два комада!

Link to comment
Share on other sites

Problem je još u sledećem, da uzmeš 12kom. najjeftinijih buksni u Kanibalu, dva Wipp prekidača i neku plastičnu kutiju, izađe dosta para. Plus da platiš majstora i žice malo bolje od ovih za struju. Ne može da se napravi za manje od 100 evrića, a da bude makar pristojnog kvaliteta. 🤣

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12201000&pid=12201011

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Nixie said:

Debre to može da valja sa onim konektorima na oprugu. 🤣

Ja sam lepo predložio DIY. Ako hoćeš dobru hifu mora je sam napraviš. 

RSD 4,034.79  10%OFF | Passive Audio Signal Switcher 2 In 2 Out Switch Selector Box 2 Amplifiers A Pair Speakers Switch
https://a.aliexpress.com/_mL1AF92

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...