Jump to content


Dve HI FI Linije na jedan komplet zvucnika


Maki

Recommended Posts

Pitanje za sve iskusne audiofile, naime, imam dve HI FI linije (pojacalo, pretpojacalo,deck,cd,tuner itd.) ali samo jedan par zvucnika, jedan komplet je baziran na kombinaciji technics i sony drugi komplet je u osnovi yamaha, imam samo jedan par zvucnika, nemam prostora da postavim drugi par zvucnika i zato moje pitanje glasi kako da ova dva kompleta povezen na jedan par zvucnika, negde kao da sam viseo da postoji neka mixeta koja moze da mi resi ovaj problem, tako da mogu da regulisem koju zelim linuju da svira a da pri tom ne odspajam zvucnike sa jednog pojacala i prebacujem na drugo, molim za pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako si malo vešt, možeš i sam da napraviš.

Traba ti dva ovakva prekidača, za levi i desni zvučnik.

Na srednje konektore prikačiš zvučnike, a na spoljašnje prikačiš jedno i drugo pojačalo i to je to. Jedino što moraš dva prekidača da prebaciješ pri izboru koja će linija da svira.

Ja sam tako nešto imao kada sam koristio Hiragu kao jedno pojačalo i risiver kao drugo.

Naravno prebacivanje izvršiš pre nego što je ijedno pojačalo uključeno.

13101012_1.jpg

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=13101000&pid=13101012

Link to comment
Share on other sites

ma ne mogu sve komponenet na jedno, rekao sam imam cak 3 sistema, komplet, jedan baziran i povezan na pojacalo technics na njega ima cd player, ekvilajzer, tjuner, deck, dcc deck , dayt, i mini disk na drugom sistemu yamaha snagas, pretpojacalo, tjuner, 2 deka, cd plejer i treci sistem je vintage, aj taj i nije bitan ova dva zelim na iste zvucnike, ovo sto mi je poslao zexx je idealno

Link to comment
Share on other sites

OK Vu metar to mi je logicno sto kazes kada su u igri dva predpojacala, ali kada bi imao sa jedne strane POJACALO (SNAGAS) SA PRETPOJACALOM a sa druge strane recimo INTEGRISANO POJACALO , kako ih onda oba spojiti, ili kako bi integrisano pojacalo spojio sa pretpojacalom????? ok uzme se signal iz tape out to je sa pretpojacala ali sa druge strane gde idu kablovi u integrsano pojacalo??????? na koji IN????

Link to comment
Share on other sites

I možda čak i ne mora da se uključi Sony da bi veza radila (osim ako nije preklopnik za izbor izvora neki procesor pa mu treba napajanje, ako je samo mehanički selektor možda može i bez struje).

Sva podešavanja tona i jačine, naravno idu sa predpojačala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...