Jump to content


Audiofilski desktop


Nutcracker

Recommended Posts

Postoje različiti pristupi slušanju muzike kada je računar izvor zvuka .

Ono što je mene zadovoljilo je :

1. Odsustvo Windows-a

2. Odsustvo HDD-a

3. Optički kabl za povezivanje sa DAC-om .

Linux zaista zvuči drugačije i moj savet je da pronađete distribuciju i player koji vam je najlakše podesiti .

Korak dalje je izbacivanje HDD-a iz kućišta . OS se podiže sa usb-a  i radi u RAM-u .

Audioteka za trenutno  slušanje smešta se na SSD-u ili memorijskim karticama . 

Ako u računaru koristite zvučnu karticu , optički kabl u DAC šalje samo muziku ...

Do slušanja .

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Vlajo said:

"Bolje jedno vruće pivo nego četiri 'ladna"

Antonije Pušić

Јел то онај што је рек'о да би волео да се ожени ћерком Карића, и када су га питали а зашто одговорио је " Зато што ће у личној карти да пише Антоније Пушић Карић".  24o7g92.jpg

Жива истина!

Link to comment
Share on other sites

Dok se ne preznojimo od piva :

OS je liveusb iz puppylinux distribucije  (Tahrpup ili LxPup) .

Player je Deadbeef . Vrlo je jedostavan a dobar player . Mana mu je što

DSD file-ove pušta pomoću ffmpeg plugin-a ponekad sa greškama .

WAV i FLAC format odrađuje savršeno .

"Siromašna" kombinacija je kartica sa VIA Envy24 DSP-om

i CA DacMagic .

Ja sam se više osvrnuo na PC kao transport . Višak su naravno i

svi ventilatori , grafičke kartice za igranje ...

Ajmo na to pivo... 

 

Link to comment
Share on other sites

K'o sto sam i misliJo. Ti si na prapocetku hife sa kompujtera a ne pri kraju.

Envy24 jeste dobar chipset, eve ga gura dan-danji (jedno 8 godina) na "Infrasonic Quartet" kartici u 'radni PC', Jul@-tke imao 4-5 komata u raznim ulogama i situJacijama. Puppy ko Puppy, malecak. Mogao si jos da probas Daphile, AP LInux ili WTF Linux cakstavise. Kad se kaze CA DacMagic ima ga u tisucu varijanti, od prastarog sa 1547 (Ili malobrojni srecnici 1541 chip-om) do novog DacMagic-a koji je onako, prosek, svira, nije da nije.

Meni ipak 'ladno pivo ako moze, 'cu sacekam da se razidju kojekake karakondzule.

 

Link to comment
Share on other sites

Glupost. Ako vec toliko hoces da ogranicis PC (sa mogucnostima) onda bolje idi na gramofon ili cd-plejer.

Elaboriracu:
Nema dobrog racunara bez barem i5 K procesora nasviranog na 4.5GHz uz 1.2V i makar Noctua hladjenja (recimo D14). SSD moze, ali je preskup tako da moraju HDD-ovi da mu pomognu. Trenutno recimo imam 8TB HDD-a (4 diska) i 2x 250GB ssd-a. Postoje 4TB SSD-ovi (Samsung) ali kostaju oko 2000evra (preskupo). Grafika mora da bude barem RX470, jer valja ponekad odigrati neku igru. Kome ovo ne treba, neka procita prvu recenicu (opet).

Link to comment
Share on other sites

Ništa, ode na KP.

Smetnuo sam sa uma jednu malu sitnicu, a to je da sada koristim na NAS-u 64bitni OS, a aplikacija za SB server nije kompatibilna.

A pošto mi je plan bio se muzika vuče sa NAS-a, i to preko Wi-Fi, sve sad pada u vodu. Neka neko drugi uživa, neće platiti mnogo, a dobija super strimer/dac.

Muzika će da ide sa fleške, jednostavnije je.

Link to comment
Share on other sites

Aplikacija za SB Touch ne radi na Androidima 5.0 i kasnijim... prestali su sa podrškom kad su prestali sa proizvodnjom.

Imam daljinski ali je veći komfor preko mob-a, pa koristim neki stari Huawei kao remote.

Kodi na Andoid boxu svira flak bez problema ali nemam DAC da proverim da li ima smisla...

A RPi je super stvarčica...

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, acazr said:

Daj malo objašnjenje koji 64bit os i koja aplikacija za sb?

NAS je Qnap, a OS je njihov, ali v4.3, od koje je on 64bitni i ne rade sve aplikacije koje su radile na poslenjem 32bitnom, a to je v4.2 (koja je još uvek aktuelna, pošto je 4.3 još uvek u beta fazi).

Aplikacija je SB server za x386 Intel (obrati pažnju na x386).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...