Jump to content


Integrisano pojačalo ili snagaš?


Johan

Recommended Posts

Ne treba meni ništa kvalitetno i ozbiljno. Povremeno da se napravi neka kućna žurka i da me prođe želja za glasnom muzikom. Nisam ja nikakav audiofil i nije mi potrebno za svakodnevnu i višečasovnu upotrebu.

Našao sam neka integrisana pojačala do 100e, kao recimo Kenwood KA-990, KA-770; Yamaha AX-870, AX-596; Onkyo A-8760; Akai AM-59 itd. koja su 100-110w, ne znam kako bi se ona pokazala u kombinaciji sa nekim većim kutijama (10+ inča). Da li postoji neka bitnija razlika, na primer, između snagaša od 120-130w i integralca od 110w? I koliko je, u svemu tome bitan damping faktor, da li i na to treba da obratim pažnju pri izboru?

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, stoN_Cold said:

још ако има светлу предњу плочу  :thumbsup2

Može malo pojašnjenje oko ovoga (prednja ploča)?

Kad smo već kod Kenwood-a, našao sam i neku KA-990SD verziju. U čemu je razlika osim šireg frekventnog opsega i nešto manjeg izobličenja?

A našao sam i ovako nešto: https://www.kupujemprodajem.com/DenSound-ak2200-41836520-oglas.htm

Koliko je ovde prodavac bio tačan?

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Johan said:

Kontaktirao sam čoveka. Verovatno ću njega da uzmem....Kenwood-a

Искрен да будем о њему сам и писао када сам навео светлу предњу плочу.

Јављај утиске након куповине  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nije mi se dalo da kupim pojačalo od Safeta, ali  uspeo sam da pribavim nešto slično. Našao sam isti model, samo drugu verziju - KA-990V. 

Pojačalo šljaka OK za pare za koje sam ga uzeo - bar ja tako mislim. Zvuk je prilično moćan i tačan. Potenciometar, na skali od 0 do 10 nisam pojačavao više od 2,5...ima snage na izvoz. Loudnes mi se sviđa, uključen je non-stop jer ne odvrćem mnogo (trenutno nemam "normalne" kutije za glasniju muziku), bez njega mi je zvuk nekako ravan. Subsonic je isto uključen, ali ne vidim njegovu primenu, isti je zvuk i kada je uključen i kada je isključen...verovatno da je to zbog zvučnika. Sve u svemu, dopada mi se po pitanju zvuka.

E sada, pojačalo ima i mane za koje sam znao i pre kupovine. Prodavac mi je rekao da neki preklopnici pucketaju. Zapravo, čuje se šuškanje kada uključujem i isključujem loudness, kada menjam prednji i zadnji AUX i kada pritisnem cartridge ili line straight, za koje namam pojma čemu služe, ali uglavnom šuškaju i oni. :type Takođe, kada isključim muting, levi kanal se čuje dosta jače od desnog i potenciometar počne da preskače. Dok, kada je muting uključen, radi normalno. Ostali potenciometri i dugmići rade kako treba...I to bi bilo to što se ispravnosti tiče. Sigurno neko odavde zna o čemu se radi. Pa...neka mi javi, da znam šta mi je činiti, biću mu zahvalan. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, laky said:

Jel neko procitao od pocetka temu do realizacije.

Znam, deluje ti nepovezano, jer moj poslednji post nema veze sa naslovom teme. Samo sam se nadovezao na ovo:

 

On 4.3.2017. at 14:54, stoN_Cold said:

И како се показао Кенвуд, какав је звучно?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...