Jump to content


Batto MM


RADE

Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minuta ranije, Woland said:

ne komentarišem tvoje motive, niti impliciram bilo šta, interesovalo me je samo ko je vršio procenu, ali to je ostalo u magli.

 

 ma ne poznaješ ljude , ali ako hoćeš mogu da te upoznam sa njima .....dovoljno je da dođeš u Italiju

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, RADE said:

интересантно је како се тема развијала . Свима је упао у очи песак звани 2700 евра и више ништа нису видели .

 

Zasto vas to cudi, puno puta se to desavalo, odnosno to se uvek desava kada se predstavlja gotov produkt. Cini mi se poslednji put u temi o Notaks zvucnicima koje je predstavio Boki, pri tome uz mnogo vise detalja, opisa i slika i na kraju uz zvanicnu prezentaciju.

Vi pocinjete temu veoma konfuzno, mnogima nije u pocetku jasno sta zelite da kazete, a glavni argumenti su ovde prilicno nespecificni i proizvoljni - meni barem, da se ogradim. I onda procena i licitiranje sa cenom. I to onda mora da bude trn u oku, i za nesto sto je mnogo egzaktnije.

Mene ne cudi tok ove teme, zato sam se i javio sada.

Ne zamerite nisam mislio nista u losem smislu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, aaa zmaju! said:

Zasto vas to cudi, puno puta se to desavalo, odnosno to se uvek desava kada se predstavlja gotov produkt. Cini mi se poslednji put u temi o Notaks zvucnicima koje je predstavio Boki, pri tome uz mnogo vise detalja, opisa i slika i na kraju uz zvanicnu prezentaciju.

Vi pocinjete temu veoma konfuzno, mnogima nije u pocetku jasno sta zelite da kazete, a glavni argumenti su ovde prilicno nespecificni i proizvoljni - meni barem, da se ogradim. I onda procena i licitiranje sa cenom. I to onda mora da bude trn u oku, i za nesto sto je mnogo egzaktnije.

Mene ne cudi tok ove teme, zato sam se i javio sada.

Ne zamerite nisam mislio nista u losem smislu.

pa kako me neće čuditi kada se traže slike i šeme a o tom pojačalu ima na par foruma preko 300 stranica . JEDINI PROBLEM je taj što 99.99% onih koji naparavili to pojačalo nemaju šansu da ga testiraju kako treba i kod kompetentnih osoba . Kao prvo nemaju kutije koje bi makar bile do kolena pojačalu a o ostalom da nepričam .

  Ja nisam štedeo materijal i nisam tražio delove po garaži i sve je odrađeno tip-top .

  Što se tiče konfuzije , ponovo sam pročitao uvodnu poruku i tamo nema ništa konfuzno . Stavim informaciju da sam testirao pojačalo i da su procene takve i takve , I NAKON TOGA MI KAŽU DA NISAM JASNO NAGLASIO ŠTA HOĆU , kao da je ispod bilo sakrivenih poruka tipa , JA RADIM POJAČALO AKO NEKO HOĆE DA KUPI ......I NORMALNO JE DA BUDE trn u oku jer je izostala ta informacija a svi su je čekali ......informacija o ceni po kojoj bi se pravilo pojačalo . Pa te informacije nema jer se time ne bavim .

 

Kažeš argumenti nespecifični i proizvoljni .......o kakvim argumentima ti bi sada da pišem kada sam napisao da je konstruktor pojačala koje je  na blind testu u Milanu  ZVUČALO NAJBOLJE  , rekao da pojačala imaju vrlo sličan zvuk .

 šta sada treba da radim , da pevam , da igram , da vam crtam , da vas golicam i pričam viceve ....šta to ako niste u stanju da povežete tako jednostavnu informaciju , pojačalo radi korektno i dobro .

 

 PS tamo na onom forumu gde je nastalo pojačalo 99 % njih se bavi nekim imaginarnim izobličenjima od 0.003 ili 0.0004  , navodno to je važno za pojačalo dok za to vreme onaj koji je osmislio pojačalo se bavi ozbiljnim stvarima , pokušava da zakači još dva LM na Batto MM  i time poboljša pojačalo za narednih 30-40 % jer će ta dodatna dva LM podići mogućnost pojačala na strujne izazove . B).

  Svi oni koji do sada nisu uradili to pojačalo / batto mm /  a imaju nameru da ga rade , moj savet je da sačekaju da Macola uradi tu beštiju i tada će to biti sasvim solidan pojačivač .

 

  

Link to comment
Share on other sites

@Gox co.

Mozda gresim, ali kako je krenulo ovde od pocetka sto se tice postova pokretaca teme iliti clana @RADE, mislim da se ovde radi o muzickoj pozornici kako je predstavlja to pojacalo u audio sistemu, tj. sto bi voleli reci pojedini prodavci audio robe, kako "crta" scenu. ;)

Znaci, . . . basista nema 5 metara visinu, a kontrabas je od 6.5 m, ili . . .  cinela je promera 2.5 m, . . . vec naprotiv, kako napisa @RADE, pojacivac ima tendenciju da umanji neke instrumente, sto bi u prevodu znacilo da na sceni sviraju Liliputanci, tj. gitarista ima visinu od 90 cm, a svira ukulele. :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, traumatolog said:

@Gox co.

Mozda gresim, ali kako je krenulo ovde od pocetka sto se tice postova pokretaca teme iliti clana @RADE, mislim da se ovde radi o muzickoj pozornici kako je predstavlja to pojacalo u audio sistemu, tj. sto bi voleli reci pojedini prodavci audio robe, kako "crta" scenu. ;)

Znaci, . . . basista nema 5 metara visinu, a kontrabas je od 6.5 m, ili . . .  cinela je promera 2.5 m, . . . vec naprotiv, kako napisa @RADE, pojacivac ima tendenciju da umanji neke instrumente, sto bi u prevodu znacilo da na sceni sviraju Liliputanci, tj. gitarista ima visinu od 90 cm, a svira ukulele. :)

 

 :)

  Pa kaže : ušao sam u sobu čudnog izgleda u čijem dnu je bio gramofon a po sobi su se muvali 3 tehničara BBC-a i tri tehničara milanskog Sony-a . Nakon snimanja i puštanja snimka ja sam im rekao da je snimak pogrešan , tj da ne dočarava realnost reprodukcije .

  Gazda me je zamolio da im pojasnim gde je greška ......namestio sam prostoriju kako sam ja hteo i napravili smo snimak ......  5 MINUTA KASNIJE SVIH 6 tehničara je dobilo otkaz a svoj prvi posao u 19 . godini života . 6 godina sam radio na snimanju zvuka u studiju koji je prodavao snimke od 20 -30 40 sekundi i za 10.000 evra . Cene su bile tako visoke jer je gazda jedini na svetu imao te ploče ......od 100 najskupljih ploča na svetu imao je 4 / četiri / .

  @traumatolog   pazi sad , takav jedan lik mi uradi procene i nađe par grešaka i sada ja treba da ulazim u diskusiju o kredibilitetu i ostalim glupostima i odgovaram o kakvim se instrumentima radi .

    

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, traumatolog said:

@Gox co.

Mozda gresim, ali kako je krenulo ovde od pocetka sto se tice postova pokretaca teme iliti clana @RADE, mislim da se ovde radi o muzickoj pozornici kako je predstavlja to pojacalo u audio sistemu, tj. sto bi voleli reci pojedini prodavci audio robe, kako "crta" scenu. ;)

Znaci, . . . basista nema 5 metara visinu, a kontrabas je od 6.5 m, ili . . .  cinela je promera 2.5 m, . . . vec naprotiv, kako napisa @RADE, pojacivac ima tendenciju da umanji neke instrumente, sto bi u prevodu znacilo da na sceni sviraju Liliputanci, tj. gitarista ima visinu od 90 cm, a svira ukulele. :)

 

Ja sam RADE-tu više puta predlagao da piše na 'talijanskom, verujem da bi ga ljudi lakše razumeli :)

Inače, BatoMM je zaista dobro pojačalo.

Jedna od interesantnih stvari jeste da mu se direktno preko zvučničkih klema/terminala može nakačiti kondenzator od čak 8uF a pojačalo će nastaviti da radi kao da se ništa nije desilo. Većinu 'običnih' pojačala ovakav eksperiment vodi direktno u snažne oscilacije te proizvodnju belog dima. Dakle, stabilno i podobno i za elektrostatske zvučnike.

Druga interesantna stvar jeste da pojačalo ima implementiran tzv. 'eksterni fidbek' ili 'RemoteSense' gde se, kao u mernoj tehnici, sa terminala zvučnika signal vraća u pojačalo te se potpuno koriguju sve nepravilnosti signala nastale u kablovima. Ovu tehniku inače primenjuje i dosta poznati američki proizvodjač 'Spectron' na pojačalu 'Musician III' i rado će vam prodati svoje 'RemoteSense' kablove za svega $999 1.5m dužine, plus dodatnih $100 za svakih 0.5m ekstra. Domaći autor počala nije znao da se RemoteSense.negde primenjuje već sam 'izmozgao' rešenje slično američkom, komercijalnom proizvodu.

Od poznatih 'brendova' Jeff Rowland pojačala koriste isto integralno kolo (više komada) a stvarno će prosvirati nakon Macoline 'intervencije'. Bez macole, da se razumemo! :) 

 

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Toza said:

Usklađeno sa evropskim propisima... :lol:

Nisam siguran koliko se kod nas plaća za oznaku CE ali nije uopšte naivno.

 ja nisam kod nas nego kod njih :rolleyes: , tako da to i nije neki veliki problem kako izgleda sa naše strane .

    Inače moram priznati da spadaš u grupu onih koje ja tretiram kao neke što kapiraju kako stvarno stoje napisane stvari ....nema vas mnogo . Mnogi i dalje ne shvataju šta sam napisao .

4 sati ranije, Shang Tsung said:

Pitanje i dalje stoji.

na tvoju žalost situacija po tvom pitanju  uopšte nije povoljna , šak šta više čak je i obratna ....dobićeš 20 evra od mene ako pravilno protumačiš napisano / boldovano / :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/19/2017 at 19:03, RADE said:

postoje kursevi gde se testiraju ljudi ......oni koji hoće da budu sudije moraju da čuju isto kao i ostale sudije , tj ne može da kaže ja to čujem drugačije , jer je zvuk totalno poznat .

   Na stranu što mora postojati i prirodan talenat , recimo apsolutni sluhisti . Ti su u stanju da nacrtaju odziv i pre nego što bude meren .

  I tu nema da jedan kaže pevač je ovde a tambura tamo a drugi nešto drugo jer se zna gde je bio mikrofon a gde pevač a gde je tambura .

 

razumemo se...

 

16832239_597164327142352_576757291438026

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, anubisgrau said:

naravno...prirodan talenat, apsolutni sluhista, u stanju da nacrta odziv i pre nego što bude meren.

šta to nije tačno od onoga što sam napisao , ili još preciznije , šta ti misliš da nije tačno od onoga što sam napisao .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...