Jump to content


Batto MM


RADE

Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

kako izgleda odnos snaga : kao prvo moj rad ima preamp i amp , što znači da je integrisana verzija . Trik se nalazi između , gde pre ne daje 1 volt koji treba izlazu , nego daje 8 volti a izlazu u tom slučaju nije dosta 1 volt , nego čitavih 8 . Male izmene u pojačanju donose  napredak u zvuku

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, RADE said:

kako izgleda odnos snaga : kao prvo moj rad ima preamp i amp , što znači da je integrisana verzija . Trik se nalazi između , gde pre ne daje 1 volt koji treba izlazu , nego daje 8 volti a izlazu u tom slučaju nije dosta 1 volt , nego čitavih 8 . Male izmene u pojačanju donose  napredak u zvuku

Sa kojim impedansama rade preamp->amp?

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, zoranzu said:

Sa kojim impedansama rade preamp->amp?

meni je mala ulazna impedanca izlaza bila motiv da stavim preamp .....pa kada sam ga stavio , reko onda da rešimo i pitanje nivoa .

preamp ima oko 100 oma izlaz oko 22 koma

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
On 13/3/2017 at 10:10, anubisgrau said:

zasto mislis da je bilo ko od nas slusno superioran nad onima koji nisu u hifi i ne pate od predrasuda kako nesto treba/mora da zvuci?

još jednom , zato što je interesantno .

  Recimo mnogi smatraju da su pravi snimci samo oni rađeni sa dva ukrštena mikrofona koji snimaju samo ono šta realno i postoji od muzike . Šta to znači , pa to da recimo slušate sa mesta dirigenta ili nešto malo unazad . Mnogi ajendisti i hajfisti jednostavno nisu navikli na taj tip zvuka jer on više vuče na LIVE zvuk , tj uživo . Podrazumeva se da taj tip snimka ima instrumente u svojim prirodnim veličinama

 Sasvim  nešto drugo su  audiofilski  snimci koji se prave za široke narodne mase . Šta to znači , pa to da se ima postavljeno veliki broj mikrofona koji snimaju ili pojedinačno instrumente ili u malim grupama . To se radi radi neprirodnog fokusiranja instrumenata i postavljanja nepostojeće scene , po svim dimenzijama .

  Kako se to otkriva , pa jednostavno , potrebno je poznavati prirodnu veličinu instrumnta i upoređivati ga sa onim koji se trenutno slušaju , gde ne može klavir da bude manji od saksofona ...jedan primer .

 Dakle slušna superiornost se zasniva na pogrešnim osnovama , tj na virtualno postavljenim instrumentima i na virtualnim snimcima gde se većina ajfista snalazi jako dobro . Nešto sasvim drugo je muzika uživo i snimci bez majstora na mikseti

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, zoranzu said:

Imao je Kenwood '80 godina to isto

Mrzi me da kopam po starim brojevima TAA kao dokaz napisanom

sigma servo connection .....ali ti koncepti su kako kažu napušteni jer su pravili više štete nego koristi zbog induktivnosti kabela .

  Akufejz ne vodi kabel do zvučnika , ali ga vodi do klema za zvučnike na pojačalu . Macolino pojačalo vodi do kutije .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...