Jump to content


Pojacalo za Dynaudio Focus 260


Amused

Recommended Posts

Amused,jel se taj Chord Mojo baterijski napaja ?


Da, ima bateriju koja drži oko 8 sati (najcistiji izvor napajanja). Može i da se puni dok radi preko svog micro USB ulaza. Znaci micro USB kraj ide u Mojo, a USB type A (standardan) ide u punjač od ajfona i u struju.

Rob Watts (koji je konstruisao sve Chord DAC-ove) je potvrdio više puta da je ova varijanta skroz ok za Mojo. Tako da se od prenosivog ampa za slušalice pretvara u pravi standalone DAC koji je konstantno uključen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma i ja sam probao neku strujnu mambu domaćeg proizvođaca i jos par strujnih pa vratio obicni crabtree kabl.Ali je zato hidra od istih kablova znacajno podigla kvalitet povezivanjem u starearth.Cudno je sto su to sve bas ti isti fabrički kablovi.To zvezdasto povezivanje unutar ampa naim naglasava vrlo bitnim.Ovo sa hidrom je samo ideja jednog njihovog dilera(graham hifi) da se i sve komponente povezu,a eliminise se i produzni.Izgleda šašavo ali pali.Takođe mogu da dam na probu ko mi je u blizini.

Link to comment
Share on other sites

mama mia,a meni skup onaj sa prvog linka od 80.Ma za takve zice treba neka brutalno dobra oprema da čuješ pravu razliku.Iskreno mislim da to nije za ovaj nivo hife gde ti je ostatak sistema


Hahaha, čuo sam razliku i sa Arcam-om. Ne samo ja nego i žena. A mislio sam pre toga da je ta priča sa kablovima budalastina.

Prvo je bio neki Oehlbach, pa onda Chord Chameleon Silver Plus koji je dramaticno bolji, i na kraju Epic Analogue koji je najbolji i najskuplji (koristi Tuned Aray tehnologiju kao Chord Sarum).

Zvucnicki su išli ovako: Oehlbach 4mm - Audioquest FLX (odličan kabl) - Van Damme LCOFC 6mm (takodje odličan kabl, ubija kakav bas izbacuje, nije se slagao sa Arcamom pa sam
vratio Audioquest) i na kraju Chord Epic Reference.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da se čuje,samo su te razlike mnogo veće u boljim sistemima vise rezolucije.Dati 20% vrednosti pojacala za kabl je čista glupost.Ali mnoge su stvari gluposti sto radimo.Dodaj tih 800 na izvor zvuka pa eto ti Huga.Slusao sam za vikend brutalnu prezentaciju tako neceg kad sam čuo sta uradi Acoustic Invader dac sa inače odlicnim Ifi dacom sa baterijskim napajanjem(najboljim njihovim).Srpski rečeno obrisao pod.Ali sistem je bio sa odličnim Esl zvučnicima gde je sve kao na dlanu.Sa nekim skromnim sistemom neko bi rekao "pa dobro,jeste malo bolji".Ovako Mister proper.

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno,uživaj jako si se lepo ponovio.Ćakulamo malo...budi otvoren pa probaj sto vise kad dođe vreme,obavezno i A.Invader njega bar mozeš da dobiješ na probu,biće to uskoro skupa sprava za nas dzep,da se nadamo u privilegiju kao kod Kuzme da imamo " domaću" cenu.Moje očekivanje naravno,nista zvanično.Ja sam ga probao i naspram svog Linn,a i naspram V daca tj u istom sistemu ako bi menjao linn pre bih njega uzeo nego V dac,a naročito qjutića.Ndacu je dosta pala cena,dugo je aktuelan,ja bi pre pucao na njega ako bi isao na naim,mada je meni uvek Linn bio ispred,a o ostaće,kad su izvori zvuka u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Amused said:

Da, ima bateriju koja drži oko 8 sati (najcistiji izvor napajanja). Može i da se puni dok radi preko svog micro USB ulaza. Znaci micro USB kraj ide u Mojo, a USB type A (standardan) ide u punjač od ajfona i u struju.

Rob Watts (koji je konstruisao sve Chord DAC-ove) je potvrdio više puta da je ova varijanta skroz ok za Mojo. Tako da se od prenosivog ampa za slušalice pretvara u pravi standalone DAC koji je konstantno uključen.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sondek said:

Ma naravno,uživaj jako si se lepo ponovio.Ćakulamo malo...budi otvoren pa probaj sto vise kad dođe vreme,obavezno i A.Invader njega bar mozeš da dobiješ na probu,biće to uskoro skupa sprava za nas dzep,da se nadamo u privilegiju kao kod Kuzme da imamo " domaću" cenu.Moje očekivanje naravno,nista zvanično.Ja sam ga probao i naspram svog Linn,a i naspram V daca tj u istom sistemu ako bi menjao linn pre bih njega uzeo nego V dac,a naročito qjutića.Ndacu je dosta pala cena,dugo je aktuelan,ja bi pre pucao na njega ako bi isao na naim,mada je meni uvek Linn bio ispred,a o ostaće,kad su izvori zvuka u pitanju.

A.Invader bolji od Linna i to naravno u tvom sistemu?

Link to comment
Share on other sites

Realno je bolji,ali linn karakter zvuka vise lezi mom sistemu koji je apsolutno gramofonski nastrojen.Vidi se iz aviona da je linn pravljen za upravo ovakve sisteme i da ta njegova opustena ili kako i po svim slusnim testovima nazvana karakteristika laidback jeste glavna crta sto ovakvim kao sto sam ja vise prija.Da negovorim o tehnickoj inferiornosti,već samo zvuku cd rezolucije.Sto ne govori nista lose o A.I.,naprotiv izuzetno sam uzivao slusajući razvoj A.I.Jednostavno iovako velika razlika gram/cd bude tu jos nesto veća.Zato i volim linn za izvore zvuka.U nekim drugim neutralnim sistemima linn moze da srpski receno zvuci dosadno.Danasnji hifi se vise ne pravi tako,ako se ne krene opet u tu stranu zbog sve vise gramofona.Novi linn streameri i dalje vuku tamo,samo su preskupi.Nisam ja koji slusam 90% vremena gramofon objektivan,a ni sistem ukratko.Sto je najgore po digitaliju svaki novi apgrejd sistema kod mene vuce na stranu crne ploče,sto se cuje štagod da turis u njega od digitalije...nije da se bunim :D

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Amused said:

 


Hahaha, čuo sam razliku i sa Arcam-om. Ne samo ja nego i žena. A mislio sam pre toga da je ta priča sa kablovima budalastina...

 

Ništa se ne sjekiraj. I dalje mnogi misle da je ta priča budalaština.

Čak i kad čuju i dalje je ta priča budalaština.

I budalaština je još veća da neki sistem ne zaslužuje bolje kablove, a najveća budalaština je da ti treba goropadan sistem da bi čuo razliku.

I definitivno naj, naj najveća budalaština je pričati o tome i ubjeđivati se sa pacijentima.

Link to comment
Share on other sites

Mmm da, i whf je budalaština i ti tamo što pišu su budale i nemaju pojma.

Za sve što ti treba pitaš srpskog priučenog majstora i on će ti reći da ti to ne treba iako se dvadeset inženjera skupilo da optimizuje rad nekog dijela uređaja. Naš majstor zna bolje, to ti ne treba i tačka.

Link to comment
Share on other sites

Baš sam popizdeknuo, iako priča nema veze sa hi fijem, daj da ispričam...

Odem danas da mi majstor promijeni ulje u mečki. Ima taj neki mali ekran na kome se između ostalog može gledati i tv. Kad je sve bilo gotovo, dođem po auto i gariša mi kaže... Znaš prespojio sam ti "ono" i sad možeš da gledaš tv i kad voziš.... Ludilo, rekoh mu da to "odspoji" i da neću da gledam tv dok vozim... I naravno ide priča o dvadeset inženjera koji su to optimizovali da se tv gasi kad auto krene...

To me podsjeti na predgrijač nafte koji mi isto noje trebao na nekom starom dizelu, a na pitanje kako ću da upalim na -15, majstor lakonski reče, što ćeš voziti na -15. A to me opet podsjeti na... Ma

Link to comment
Share on other sites

Ma, uhvatilo me, majstori mi drmali kavez ovih dana, a mečka, na žalost nije moja. Što stolari, što keramičari i ovaj auto mehaničar kao šlag na tortu.

 

A što se tiče chord mojo a, imao sam prilike da ga slušam upravo u toj mečki, gdje je telefon izigravao plejer i preko njega (mojo a) bio nakačen na fabrički audio u autu. Ukratko, bruka od pizdarije...

Gostovao kratko i kod mene u sistemu i ja sam oduševljen kako to malo čufo praši. Zapravo, najviše sam očaran sa postavkom pozornice i kako to sve čvrsto drži na mjestu. Da je neki veći uređaj, našla bi se i poneka mana, ali za tolicku kutijicu, sa baterijskim napajanjem, bruka...

Link to comment
Share on other sites

I moram da kažem da je potpuno nepraktičan za dac u kućnom sistemu. Osim tog nesretnog adaptera 3,5mm na chinch, što ne može mirno da stoji jer ga kablovi okreću kako oni hoće dok se ne pritisne s nečim težim, nepraktičan je i kao dap (dac i pojačalo za slušalice) što je ipak pomalo džombasr u odnosu na telefon, pa kad se spoje, sa sve kablovima malo je nezgrapno za nošenje. 

Međutim, zvuk je bruka treći put.

Edit: umalo da zaboravim... Grije se kao lud, tako da sam pomislio da nešto nije u redu dok na sajtu nisam pročitao da je to normalno. Po meni i nije baš normalno obzirom na male dimenzije i prilično zagrijavanje. Pitanje je koliko će ta elektronika da izdrži sa ozbiljnim slušanjem.

Link to comment
Share on other sites

Krajnje dobronamerno:
Verujem da je taj DAC ok, ali tvoje komponente su u daleko visoj klasi i ne postoji mogucnost da je taj DAC, ma koliko dobar bio, dorastao klasi sistema koji pokusavas da formiras.
Potcenjivanje vaznosti izvora je jedna od najvecih, ujedno i najcescih, gresaka u hifiju.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se baš sasvim složio. Mojo ima nevjerovatne zvučne mogućnosti, mada bih više volio da ima rca konektore i neko klasično napajanje da mogu da bocnem neki fini strujni kabl. Siguran sam da bi se tada bez problema nosio sa vrlo ozbiljnim spravama. (mada, i ovako se nosi bez problema i ne stidi se bilo kog sistema)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...