Jump to content


Pojacalo za Dynaudio Focus 260


Amused

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cestitke! 

Ispratih temu, lepo je kada se bira ali steta sto prethodna dva integralca koja si probao, nisi probao kod sebe. Slika bi ti sada bila kompletnija.Svakako Dy-Naim pa jos Supernait su proverena kombina, uzivaj punom parom.

Jos jedan clan je ovih dana spojio svoje Dy sa doduse mladjanim bratom italicom. Cekamo i njega da se javi :D

Link to comment
Share on other sites

Kutije su tako prosvirale da jednostavno nemam reci. I to stock varijanta - bez napucanog napajanja i sa njegovim strujnim kablom. Probao sam na kratko Supra kabl sa Wattgate terminacijom i karakteristični zvuk se izgubio. Odmah sam vratio fabricki. Nisam imao nikakve predrasude niti lojalnost preka nekom odredjenom brendu, ali ovaj Naim zaista prasi kao lud. Toliko je muzikalan, tako te uvlači i ne da se pomeris. Mojo se tak sad čuje kako treba i tek se sad vidi šta sve može da iskopa. Sjajno, zaista. I super se uklopio sa Chord kablovima. Ja prezadovoljan!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Amused said:

...potraga se dalje nastavlja. Sve opcije su i dalje otvorene jer ne planiram da se zalecem.
 

 

1 sat ranije, Amused said:

Potraga završena, pao Supernait! Zamena za mog Arcama uz doplatu. Svira nenormalno dobro, ali izuzetno!

 

Hifitis praćen neizdržom :rolleyes: Ipak čestitam .

Link to comment
Share on other sites

Neizdrz ili ne, na prvom taktu sam znao da je to to. Ništa drugo me nije tako odusevilo. Čuo sam Accuphase, Electrocompaniet, Hegel i Exposure kod Sime na Spendorima, Moon, ... Ovo čudo ima nešto sto meni jako prija, noga je samo krenula da prati ritam, pucketanje prstima, vazdusne gitare, itd.

Ponavljam, nikakav izgradjen stav nisam imao pre toga, niti brand loyalty. Jednostavno se poklopilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cestitke!

Mislio sam da je Mojo samo za mob. i slusalice. Kako se povezuje sa amp.?

 

Mojo ima line level output. Može da se stavi ili 3.5mm na 2 RCA kabl, ili (kao u mom slučaju) Audioquest 3.5mm na 2 RCA adapter, pa onda RCA interkonekt. Ta kombinacija dozvoljava da se koristi dobar interkonekt, u mom slučaju to je Chord Epic Analogue. Zvucnicki je Chord Epic Reference. Oba kabla fabricki terminisana.

 

Da ne bude zabune, Chord Electronics (koji pravi pojačala i DAC-ove) nema nikakve veze sa Chord Company koji pravi kablove.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imaš 3.5 to din kabl.Naimov je naravno skup,pa ti predlazem da ga potrazis kod firme Flashback koja pravi sve varijante kablova za naim.Po ceni su 2-3 puta jeftiniji,a bolje zvuče.Ja koristim njihov kabl,a sačuvao sam i original za neverne tome.Potraziš premiere verziju ako ima.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj samo imati predrasudu brenda i procitaj ako već nisi u prilici da probas.Moj flashback kabl je i vise od tri puta jeftiniji od naimovog kad bi se kupovao odvojeno(dobija se uz amp).Kosta 40gbp i to ta skuplja premiere verzija.Taj sto tebi treba je 3 puta jeftiniji od chorda,a imas i adapter na putu signala koji nikad dobro u hifi nije doneo.Ja mogu da dam na probu din to rca flashback da se uporedi.Kod mene je gotovo identičnog zvuka kao linn silver,koji je njihova skuplja verzija interkonekta.Ja sam dobio gratis sve tri verzije od jednog pfm forumasa,gde je flashback bas cenjen,doduse i Chord je.

evo, da skratim, link ka kablu koji sam predlozio.Moguće da postoji i premiere verzija koja je bila 10-15€ skuplja,treba pitati mailom,mozda su promenili naziv. http://www.flashbacksales.co.uk/acatalog/3.5mm-mini-jack-plug-naim-style-5-pin-ring-locking-din-plug-performance-cable-198.html#SID=19

edit.brutalno izgleda taj chord,ali treba to probati,meni je dac sa dva izlaza prikacen sa dva kabla istovremeno pa je a/b proba direktna i odmah

Link to comment
Share on other sites

Nisam poredio kablove, ali mogu da potvrdim da je Flashback zaista odlican. Od usluge, preko cene, i ono sto je najbitnije, kvaliteta. Sto se tice strujnog kabla, onog fabrickog koji se dobija uz Naim, radi se o najobicnijem kompjuterskom iec-schuko kablu, i moje iskustvo, kako sa Uniti-jem, tako i sa pre/power kombinacijom je, da iole krsten strujni (3x2.5mm2) zvuci dosta bolje od fabrickog (3x1mm2). Dalji upgrade-ovi ne nose znacajnu razliku u zvuku, sto moze da znaci da moj sistem nije dovoljno dobar, ili da prosto to vise stvarno nema uticaja ...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, ne varaju te, Signature zaista košta toliko, i naravno nikad to ne bih platio. Pričam o polovnoj ebay varijanti (ako bi naletela).

Ima i ovo: https://www.ebay.de/itm/171944795739

Ovaj Van Damme posrebreni mikrofonski kabl je vrhunski, imam obican interkonekt napravljen od ovog kabla i Neutrik Rean konektora, ubija kako svira.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam poredio kablove, ali mogu da potvrdim da je Flashback zaista odlican. Od usluge, preko cene, i ono sto je najbitnije, kvaliteta. Sto se tice strujnog kabla, onog fabrickog koji se dobija uz Naim, radi se o najobicnijem kompjuterskom iec-schuko kablu, i moje iskustvo, kako sa Uniti-jem, tako i sa pre/power kombinacijom je, da iole krsten strujni (3x2.5mm2) zvuci dosta bolje od fabrickog (3x1mm2). Dalji upgrade-ovi ne nose znacajnu razliku u zvuku, sto moze da znaci da moj sistem nije dovoljno dobar, ili da prosto to vise stvarno nema uticaja ...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro


Probao sam Supra Lorad II 2.5 sa Wattgate terminacijom koji sam kupio od Suce, nije to to. Meni se nije dopalo kako je promenio zvuk. Vratio sam fabricki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...