Jump to content


Pojacalo za Dynaudio Focus 260


Amused

Recommended Posts

Predhodni naim diler((onehifi) je i sam bio veliki naim fan i korisnik 30g,predstavljao je firmu u najboljem svetlu,ali i sve ostale.Izvanredne prezentacije,ali i onos prema kupcima.Popusti i akcije redovno.Uređaji na probu bez problema.Nije ni čudo koliko naim korisnika ima danas.U danu sam dobio odgovor na svako pitanje,lakse mi bilo da oni odrade komunikaciju sa Linn i Naim nego da ih sam zovem.Znam bas dosta ljudi koji su samo reči hvale imali za njih.Na šta spade danas naim u Srbiji.Tuga.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, sondek said:

Mozda imaju nesto preostalo,mada to je već razgrabljeno.Malo si nazalost zakasnio,bilo je popusta i do 50%.Cenkaj se,inace je uobičajeno.Sve je to već zaračunato.10% na toliku sumu nikakav problem.Marže su btw. u hifi-u ogromne.

Sondek, da li se tvoji klijenti cenjkajuj sa tobom oko tvog honorara/provizije ? Da li im ti dozvoljavas da se ponasaju kao na pijaci? Da li im obaras cenu za 50%? Provizije za kupovinu stanova su takodje "ogromne", narocito kad ne znas sta sve iza toga stoji i sta se sve od toga finansira. Kad to mozda znar onda bas i nisu tako ogromne,  jel da? :-) Naravno, kao i uvek, 25 batina po tudjoj pozadini nije mnogo ako shvatas sta hocu da kazem... 

Nije ok da ispaljujes takve neistine i poluinformacije. Ne prosipaj "znanje" pokupljeno po kojekakvim berzama izreceno od notornih svercera i preprodavaca.

Ne iznosi poluistine utemeljene u slepoj zaljubljenosti prema brendu. Seti se iskustua clana Ringeraja kao i Zorana Bg sa tvojim voljenim brendom.

To sto je u nekom trenutku Aca davao za Sonuse npr popust ispod nabavne cene nije izaslo na dobro, izgubio je distribuciju za sve brendove te grupacije. Nece proizvodjaci to da tolerisu. Kad je Naim isao za 50% tad je vec Player imao distribuciju pa je predhodnik predpostavljam cistio lager.

Dakle to je bilo i vise nema, predpostavljam.

Radim taj posao i znam - 50% off je neizdrzivo, tu zarade nema, najcesce je i ispod nabavne cene. 

Meni ovakvo pisanje kao prodavcu moze da skodi pa moram da reagujem jer nije istina to sto pises. Da jeste, cutao bih, sta cu...

Ako ti kao agent nekretnina znas bolje tu problematiku od distributera i uvoznika, ok... 

 

Link to comment
Share on other sites

ma napisao sam da je davao 50% na clear out pri zatvaranju,a da je 10% ok popust na sumi od 4 soma.Ostalo si po obicaju sto pogresno razumeo,a sto iskonstruisao po običaju.Ne znam stvarno koji ti je???Nemam apsolutno nista protiv tebe,a odkad sam na forumu odapinješ neke otrovne strele,poručuješ...Ajd iskuliraj malo.Nijednom rečju nisam pomenuo nista loše o tvojoj firmi i koliko znam da u poslu nisi nekorektan.

Nismo se btw.nikad upoznali da bi pominjao moj privatni život.Krajnje nekorektno sa tvoje strane.Posle drugima zameraš spustanje na lični nivo.

Link to comment
Share on other sites

Amused

Probaj obavezno  neki Hegel.  Na netu ih uparuju sa Dynaudiom i koliko sam shvatio to je odlična sinergija, ali ovo ti savetijem iz drugog razloga:

Nisam pristalica testova i recenzija a pogotovo onoga što se savetuje po netu, pristalica sam isključivo slušanja i probe, svojim ušima.

Ovo ti savetujem iz ličnog iskustva, čuo sam kod sebe u sistemu sve Hegele do skoro sam i sam bio vlasnik H80. To radi odlično, svakako treba probati i uzeti u obzir pre konačne odluke.Exposure takođe i to prevashodno 3010S2, to je pravi biser od pojačala, naravno opet pričam i preporučujem iz ličnog, višestrukog iskustva u svom i drugim sistemima.

Taj tvoj Focus je odličan zvučnik, pripada novijoj generaciji Dynaudio zvučnika koja nije u toj meri zeznuta za pokretanje kao većina prethodnih modela, mislim da priča da ti treba hidrocentrala u tvom slučaju ne pije vodu. Jednostavno, treba ti kvalitetno, vrhunsko pojačalo, a ne gomila sirove snage. Stotinak vati kvalitetne snage i struje rešiće ti problem.Imao sam Contour 1.4 radio je sa 55W, (doduše bile su lampe) samo tako.

Arcam ti nije rešenje, jasno kao dan, pogotovo ne A29. Ni A 39 nije po kvalitetu kako treba i ne dorastao je tom Focusu. Nešto su zeznuli kod te "kineske" serije. Prethodni model Englez, A38 bio je bio izvanredno pojačalo, slušali ga kod mene i bili veoma zadovoljni. A39 kao da ne dolazi iz iste firme. 

U svakom slučaju, odluka da sutra posetiš AV Impuls i poslušaš Hegel i Exposure je pametna odluka, rešiće ti mnoge dileme i usmeriti te ka pravoj odluci

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, sondek said:

ma napisao sam da je davao 50% na clear out pri zatvaranju,a da je 10% ok popust na sumi od 4 soma.Ostalo si po obicaju sto pogresno razumeo,a sto iskonstruisao po običaju.Ne znam stvarno koji ti je???Nemam apsolutno nista protiv tebe,a odkad sam na forumu odapinješ neke otrovne strele,poručuješ...Ajd iskuliraj malo.Nijednom rečju nisam pomenuo nista loše o tvojoj firmi i koliko znam da u poslu nisi nekorektan.

Nismo se btw.nikad upoznali da bi pominjao moj privatni život.Krajnje nekorektno sa tvoje strane.Posle drugima zameraš spustanje na lični nivo.

Donekle si u pravu u konkretnom slucaju, priznajem i izvinjavam se. Moram priznati, prilicno si me iznervrao recenicom o ogromnim marzama u hifi. Nije prvi put da se ta neistina provlaci na forumu a zna se dobro da vise puta izrecena laz postaje istina. Morao sam da reagujem i opet bih, to je jace od mene....

 

Izvinjavam se na off-u pokretacu teme ako ovo uopste i jeste off jer razjasnjenje nekih cinjenica tesno vezanim za kupovinu, istu moze olaksatii uciniti je lezernijom.

Link to comment
Share on other sites

Ne volim ni ja način na koji se u Player-u ophode prema potencijalnim mušterijama, par puta sam izašao iz radnje "k'o popišan", momak koji je zadužen za hifi je krajnje nezainteresovan da ti bilo šta proda, posavetuje, preporuči, a pritom ne smeš uređaje da dotakneš pre nego što ih kupiš, ali moram da kažem da sam skoro kupio Qed kablove kod njih, i da su mi računali normalan kurs, tj. 125 dinara.

Što se tiče DY, nadam se da ćeš uspeti sa nečim da ih upariš, a da pritom ne potrošiš malo bogastvo. Srećno

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, sondek said:

Loš feedback ocigledno ozbiljnog kupca za dilere.Predhodni naim diler je bez problema izlazio u susret takvim zahtevima.Ovom novom je to očigledno zadnja rupa na svirali,ima se,moze se...Steta sto nismo iz istog mesta,doneo bi ti amp da probaš.I sad za vikend smo nosali neke sprave...Dosta ljudi koristi naim i DY,dobro ide jedno s drugim,slusao sam 4-5 kombinacija.I kolega noonelives4ever je upravo zamenuo DY kutije drugim modelom DY.

Samo da se vrlo kratko nadovezem na ovaj post. Vlasnik sam Contour-a 1.3, a trenutno mi u sistemu sviraju pozajmljeni 1.8 (mk1, kutija sa pasivnim radijatorom, nije bas refleks kao mk2). Naim sistem se sastoji od skromne 112/150x kombinacije sa CD5 plejerom i tesko modifikovanog Technics 1210 (rucica, ozicenje, napajanje, mat, nogice ...). Taj 150x, sa svojih skromnih 50w je tresao i kontrolisao vufer u 1.8 bez ikakvog problema. Toliko o snazi. Ono sto je mnogo bitnije, to je da sonicno taj sistem zadrzava sve dobre osobine kako na tihom, tako i na glasnom slusanju (stigao sam do 3 sata na preampu, bez trunke distorzije). Za nekog ko ne namerava da u kucnim uslovima slusa preko 100db mogu iz licnog iskustva da preporucim Naim. To ne znaci da Expo ili Hegel ili ECI (slusao sam jedan ECI sa DIY Dynaudio kutijama i mogu da kažem da je zvuk 100% hi end) ne rade lepo. Samo lično iskustvo, i preporuka za Naim u kombinaciji sa Dynaudio kutijama. Još nešto. Retko koji uređaj zadržava ritmičnost kao Naim. I ja sam mislio da je PRAT priča čisto lupetanje, kad ono ... ;)

Možda će se neko pitati zašto onda prodajem Contour. Jednostavno, stvar je u prostoru, radi se o kutijama sa BR otvorom pozadi, koje traže prostor koji ja ne mogu da im omogućim u potpunosti.

Za dušebrižne članove koji uvaljuju motane drajvere i silikonisane visokotonce a savetuju drugima šta da kupe, mogu samo da kažem - tišina.

Link to comment
Share on other sites

Treba malo pogledati specifikacije zvucnika pri izboru.Amp treba da ima stabilan rad na 4 ohm,i verovatno pad na nekim frekvencijama jer je to nominalna.Tip skretnice i efikasnost 87db.Dakle ili snazan amp(100-tinak ''zdravih''w) ili amp sa kvalitetnim napajanjem i tolerancijom ka niskoj impedansi.Nap 200 je takav,tolerantan i prema 2ohm i ima tih 100w sasvim dovoljnih.Kako vidim imas već dac pa ti prvi supernait sa dacom nije interesantan,a vidim da ga je danas oglasio kolega Bimba.Sa njim verovatno nebi bio problem proba,barem sam ja od njega dobio amp na probu,ovi iz plejera realno i ne zasluzuju uz takav odnos.Ja doduse poznajem Bimbu od prosle kupovine kad mi je takođe doneo preamp na probu na cemu sam insistirao,pa nisam ispalio.Ja doduse ne volim nesto previse taj amp i mislim da je je super sto je izbacen dac u sledecoj varijanti,vise volim separatne kombinacije i minimalizam od konfora,al to sam ja nekom digitalni ulazi dobro dođu.Sad kad mu je pala cena kao SH mozda i nije los izbor,ipak je to ispod 50% nekadasnje cene.

Link to comment
Share on other sites

Inace za Dynaudio kutije vazi pravilo da su "teske za pokretanje". Upravo ovo sto je Sondek rekao, vazno je da amp ima dobro napajanje i da dobro tolerise padove impedanse. Ono sto je od strane Dynaudia veoma korektno je to sto oni navedu da su zvucnici nominalnog otpora od 4 oma, pri cemu je donja granice otpora mozda tek malo niza (mislim da je za 1.3 to 3.8 oma ...). Dok neki drugi proizvodjaci napisu da su kutije od 8 oma, a ne navedu da im na odredjenim frekvencama isto tako pada impedansa na oko 4 oma ...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Samo da se vrlo kratko nadovezem na ovaj post. Vlasnik sam Contour-a 1.3, a trenutno mi u sistemu sviraju pozajmljeni 1.8 (mk1, kutija sa pasivnim radijatorom, nije bas refleks kao mk2). Naim sistem se sastoji od skromne 112/150x kombinacije sa CD5 plejerom i tesko modifikovanog Technics 1210 (rucica, ozicenje, napajanje, mat, nogice ...). Taj 150x, sa svojih skromnih 50w je tresao i kontrolisao vufer u 1.8 bez ikakvog problema. Toliko o snazi. Ono sto je mnogo bitnije, to je da sonicno taj sistem zadrzava sve dobre osobine kako na tihom, tako i na glasnom slusanju (stigao sam do 3 sata na preampu, bez trunke distorzije). Za nekog ko ne namerava da u kucnim uslovima slusa preko 100db mogu iz licnog iskustva da preporucim Naim. To ne znaci da Expo ili Hegel ili ECI (slusao sam jedan ECI sa DIY Dynaudio kutijama i mogu da kažem da je zvuk 100% hi end) ne rade lepo. Samo lično iskustvo, i preporuka za Naim u kombinaciji sa Dynaudio kutijama. Još nešto. Retko koji uređaj zadržava ritmičnost kao Naim. I ja sam mislio da je PRAT priča čisto lupetanje, kad ono ...
Možda će se neko pitati zašto onda prodajem Contour. Jednostavno, stvar je u prostoru, radi se o kutijama sa BR otvorom pozadi, koje traže prostor koji ja ne mogu da im omogućim u potpunosti.
Za dušebrižne članove koji uvaljuju motane drajvere i silikonisane visokotonce a savetuju drugima šta da kupe, mogu samo da kažem - tišina.


Da li postoji mogućnost za tvoj Naim poslusamo na mojim kutijama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Jeste, ali na Spendor kutijama tako da svakako nije relevantno za moj slucaj dok se ne uradi proba sa Dynaudio zvucnicima.

Probali smo Hegel H360 i Exposure 3010S2-D.

Potpuno različiti zvučni potpisi. Exposure je napadniji i svetliji, Hegel je pristojan i rafiniran (možda i previše rafiniran za moj ukus). Dobra je fora sa integrisanim DAC-om u Hegelu, ali moram priznati da se Chord Mojo pošteno prikazao, Sima može da iskomentarise ako želi.

Sve u svemu hvala Simi za dvocasovno druženje i test, potraga se dalje nastavlja. Sve opcije su i dalje otvorene jer ne planiram da se zalecem. A mora da se čuje i Naim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...