Jump to content


5.1 ili 2.1 ili 2.0 ?


Fredi

Recommended Posts

Imam u sistemu tri komada (multi-amping) zadnji kupljen na KP za smesnih 70 evrica. Jedan je koriscen dobrih 10 godina na ribonskim bas panelima Apogee Stage, impedanse 1,6Ohm, nikad nije zakazao. Izuzetan proizvod. Prati oglase, iskocice. Ljudi ga obicno posmatraju kao ostalu komercijalnu elektroniku slicnog izgleda, neznajuci sta se unutra krije.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...
  • 1 year later...
On 17.2.2017. at 15:01, Fredi said:

Poštovani,

 

Planiram u nekoj budućnosti da kupim ozvučenje. Moja primarna ideja je bila da uzmem nove sledeće komponente ili nešto slično(yamaha, yamo, pioneer) do 650e otprilike:

Zvučnici - http://www.winwin.rs/zvucnici-pioneer-s-es3tb-5-0-150w-1162876.html

A/V risiver - http://www.winwin.rs/av-receiver-pioneer-vsx-423-s-4744868.html

vufer - http://www.winwin.rs/zvucnici-pioneer-s-21w-100w-rms-subwoofer-1160541.html

Izvor bi bio računar kao i do sada, mp3, poneki flac, ali uglavnom filmovi. 

Druga varijanta je da sastavim 5.1 od polovnih komponenti. Po oglasima sam video gomilu zanimljivih risivera od oko 200-250e da vas ne davim sa linkovima...japanci uglavnom i par cambridge audio i arcam. A zvučnici bi mogli biti quadral, magnat...2 podnostojeća + 3 satelita ili čak 4 podnostojeća+ centralni + vufer....

Treća opcija je 2.0 ili 2.1 od polovnih komponenti. 

Nisam neka picajzla po pitanju kvaliteta, ali kopka me da li bi taj 2.0 ili 2.1 bio toliko drastično bolji od recimo polovnog 5.1? U suštini želim 5.1 i spreman sam tu da izgubim nešto na kvalitetu, ali mi nije najjasnije kolika je ta razlika...

 

Hvala na pomoći!

Bilo koji 2.1 je sigurno bolje od 5.1 u tom rangu.

2 sati ranije, bajaga said:

A da li je moguce povezati vufer sa 5.1 sistema (Genius) na hifi sistem (Kenwood pojacalo)? 

Ne.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, zek said:

And every time you change the volume on the Kenwood-in must that are similar to the volume on the Genius.:wacko:

 

13 sati ranije, zek said:

I svaki put kad promeni glasnoću na Kenwood-u mora da upodobljava glasnoću na Geniusu.:wacko:

Jedino tako ako Kenwud nema pre out. Znači može , al fali komocije nemreč ofce i nofce :D

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, bajaga said:

Jel ne smeta sto je Genius 'aktivan', tj. pretpostavljam da se u njemu nalazi pojacalo kojim on emituje zvuk na ostalih 5 zvucnika...

Ako na Geniusu   na 5.1 ulaznim konektorima imaš in ulaz za  sub ( znači ne tv , aux  itd )   na njega spoji jednim činč kabelom izlaz iz  Kenwooda (tape out ili rec out) nije bitno dali je R ili L.  Sub (glasnoču) podešavaš na subu samom kako ti paše.Ako na Kenwoodu imaš 2 tape outa moraš pripaziti na kojem ti je položaju pot sa snimanje. Dok sam nekad imao tako spojeno kad sam jedamput "naštelao" glasnoču suba nisam više trebao poštelavati. Sub svira ono što može odsvirati ( ovisi kako je "odrezan" ) a ono što ne može neće odsvirati . Bas je na večini snimaka mono snimljen tako da nije bitno jel si uzeo sa L ili R izlaza glavno da je spojen na sub ulaz . Bem li ga ako sad nije jasno neznam kad će biti . Imamo što kako i zašto ? ;). Uh prije bi dijete napravio nego običan aktivni sub spojio :D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...