Jump to content


Prvi DAC


daim

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koristim ja Fiio K5 pro uz desktop sa slušalicama. Fin je za sluške ali mu je linijski izlaz ispodprosečan.

 

Zen je sposobniji DAC ali slabije pojačalo ima, ne znam šta od slušalica kačiš...

 

A ako slučajno možeš da se protegneš do 250€, EarMen TR-amp je odličan DAC i AMP. Vredi doplate.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovor, pogledacu EarMen, ako kazes da ima upadljive razlike nije puno za doplatu. Jos su nasi koliko vidim sa sajta.

Da li onda ima smisla povezati headphone izlaz na pojacalo sa low il mid gain (tako je Asus Xonar U7) bio povezan na HK655Vxi, kako bi kontrola jacine zvuka isla sa kompa i da li bi se time dobilo na kvalitetu zvuka?

Slusalice trenutno ne koristim, ali ko zna mozda me muka natera ako promenim kanc :)

Link to comment
Share on other sites

Kod nas, preko fb stranice Auris Audio, poslali mi predracun, uplatio 32K dingera i juce stiglo.
Crveni model, jako lepo izgleda, kvalitetna izrada, sve utegnuto, odlican potenciometar, generalno dobar utisak.

Nisam jos stigao da ih povezem na pojacalo, probao ih sa HyperX Cloud headsetom i bas primetna razlika u detaljima i cistoci zvuka u odnosu na USB dongle sa kojim slusalice idu. Jednom sam ih povezao na U7 nije zvucalo ni priblizno ovako dobro kao na tr-amp, cak mi se cinilo losije nego na donglu.

Generalno jako prijatan topao zvuk sta god da sam pustio.

Definitivno cu probati sa nekim boljim slusalicama, pogledacu po temama za sluske sta ima sa punijim basom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...