Jump to content


Prvi DAC


daim

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, ab said:

И, бољи ли је тај Кинез од Ринге Раја Chord-a данас?

Suviše vremena i uređaja između pa ne mogu da tvrdim... samo logikujem posredno preko nekih drugih sprava. Lično mislim da bi se takav clash završio u korist E30. Sećam se da je Ringe tada očekivao isti ishod i u korist Khadasa ali ipak se nije desilo... mislim da ovog puta bi. A kažem, ko bude želeo da organizujemo nešto slično kad bude moglo, ja sam otvoren...

Ja inače baš čekam neki Mojo da naleti na oglasima pa da ga dohvatim malo za poređenje. Opšte je prihvaćeno da zvuči vrlo fino i muzikalno ovde među našim članovima, mislim da bi bio dobar izazov.

Link to comment
Share on other sites

Eto, mucenik dodje do korisne informacije:rolleyes: ,

da je topping E 30 bolji i od khadasa i D30 koji je  nahvaljen kod prilicnog broja forumasa...

Uzgred skroz mi je promakao kao model:oops:

Znam da je problematika siroka i da je nezahvalno davati neke savete ali opet lakse je kad krenes od neceg sto je neko isprobao, pa makar za sebe, a dalje sam...Znam koliko sam se namenjao pojacala, zvucnika, plejera...dok nisam dosao do ovoga sto je sad kod mene i naravno po mom ukusu i mogucnostima. Inace sam ljubitelj i toplijeg i masnijeg zvuka kako neki kazu.

Hvala svima na javljanju, ova tema sa DAC om  je uvek interesantna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Aibo said:

+1

D30 ne može ni da se poredi sa njim. Čak i Khadas koji je znatno bolji ne može... 130$ je malo, nisu naučuli ovi iz Toppinga još kako da postavljaju cene na uvo a ne na uložen materijal... Jer ako su D50s zacenili 250$ što je sasvim pošteno za onaj uređaj, ovaj su trebali makar 300.

Samo moja 2 flejmerska centa. :D

Jesi li ga licno slusao ...kod nas ga nema u ponudi.

Link to comment
Share on other sites

^^ Pa pročitaj moje postove posle tog što si citirao. :)

EDIT: E da, zaboravio sam da pomenem. Zek mi je skrenuo pažnju na to pa sam probao i potvrdio da E30 trenutno ima neki problem sa DSD64. Štuca veza konstantno. DSD128, 256... već rade savršeno. Pretpostavljam da je problem u drajverima ili firmware-u. Moj primerak je praktično predprodajni, javiću im pa da vidim šta kažu za to...

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Aibo said:

Nekome je to što se danas za 150€ kupuje zvuk koji je tamo neke 2012-e vredeo skoro 1000€ nebitno... i jeste realno poređenje baba i žaba... Ali nekome ko se i dalje vuče na jeftinom DAC-iću od pre 5-6 godina (recimo nekakvi HRT, Dragonfly, cambridge što su bili 200-300$) je ovo stvarno razlog za veselje jer su sada u mogućnosti da naprave ozbiljan, ali ozbiljan, zvučni upgrade za manje para nego što su prošli put platili. 

thanks a lot... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Jeste. I tesko mi pada sto, otkad smo pricali onomad, prilicno pratim tvoje izvestaje jer mi je to neka kakva takva referenca za eventualni ozbiljan napredak... a u principu, prilicno sam zadovoljan zvukom sa DF 1.2, nekako mislim da sto se digitalije tice, ne treba nista da diram ako je vec tako. Interesantno je sto ovim dobijam mogucnost da povezem I tv direkt na sistem bez da mora da vadim DF I prebacujem na glavni komp ako zelim da bas "slusam" I film koji gledamo... opet, nije ni to neka ne znam koja komplikacija, ali za ovaj novac zanimljiv paket moze da se dobije.

so, again, thanks a lot... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

On 19.4.2020. at 1:21, Aibo said:

 

EDIT: E da, zaboravio sam da pomenem. Zek mi je skrenuo pažnju na to pa sam probao i potvrdio da E30 trenutno ima neki problem sa DSD64. Štuca veza konstantno. DSD128, 256... već rade savršeno. Pretpostavljam da je problem u drajverima ili firmware-u. Moj primerak je praktično predprodajni, javiću im pa da vidim šta kažu za to...

To nije dobro , vecina jeftinijih DACova i moze da fercera samo na DSD64 i 128 ...npr d30 koliko se secam    :o 

Link to comment
Share on other sites

Eno reče Zek da su obavešteni i da su obećali da isprave brzo. Sa obzirom da viši DSD rade bez problema, verujem da će i ovo da srede.

Ali iskreno slabo posvećujem pažnju svemu tome jer mislim da DSD nama gotovo nikakve šanse da se rasprostrani. Streaming je danas zaslužan za preko 80% legalne distribucije muzike i procenat i dalje raste. DSD ne može da se strimuje već se prodaje isključivo kao download fajl ili na SACD disku... Koji izdavač će da se cima oko formata čija prodaja gađa 5% tržišta? Mislim da je tu manje više kraj priče da će DSD ikada postati opšte rasprostranjen standard. 

Ima mnogo bitnijih stvari kod DAC-ova. Loš DAC i sa DSD512 zvuči lošije od dobrog na PCM 16/44.1... troše ljudi energiju na pogrešne stvari često. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

Ali iskreno slabo posvećujem pažnju svemu tome jer mislim da DSD nama gotovo nikakve šanse da se rasprostrani. Streaming je danas zaslužan za preko 80% legalne distribucije muzike i procenat i dalje raste. DSD ne može da se strimuje već se prodaje isključivo kao download fajl ili na SACD disku... Koji izdavač će da se cima oko formata čija prodaja gađa 5% tržišta? Mislim da je tu manje više kraj priče da će DSD ikada postati opšte rasprostranjen standard.

 

Tako se govori za DSD vec 20 godina.:D

Postoji dosta izdanja u tih 20 godina postojanja, pa ga ne treba tako olako otpisati.

Za sad ne moze da se strimuje ali nikad se ne zna.

Mislim, mozemo slicno da gledamo i na LP vs streaming pa eto prodaja ploca raste, a cene nikad vece. Daleko je to naravno od streaminga ali opet dovoljno da se kaze da je nesto zivnulo i da nije mrtvo. Po meni download opcija na neki nacin jeste spas DSD formata, jer SACD verovatno nece potrajati.

A i taj DSD download kosta koliko i prosecan LP, ako ne i manje.

Naravno, format i nacin distribucije su razlicite stvari, po meni nisu medjusobno iskljucive. Neko ce reci da je CD mrtav, ali PCM nije jer se koristi za streaming. Slicno se moze reci i za SACD.

 

Link to comment
Share on other sites

Nekako sve vise razmisljam na stranu Toppinga  D50s, on mi resava i pitanje udaljenosti od PCa koje ne mogu adekvatno da resim vec duze vreme jer je oko 7m. Jasno mi je da je veza preko usb a najbolje resenje ali...Nadam se da bluetooth nece umanjiti kvalitet prenosa signala kod ovog uredjaja u odnosu na usb konekciju. kod njega imam i koaksijalni ulaz za TV koji mi treba takodje...

Voleo bi kad bi mogao da poslusam paralelno i jedan i drugi uredaj mislim na E30 :unsure:

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Dragan Penev said:

Ja imam trenutno Kineza, FX Audio X6. Radi odlično.

Ne znam šta će ti da daješ besmislene novce, ovo radi posao sasvim ok.

Ma nije nikom do bacanja para, pokusavam razumno investirati u bolji zvuk , tehnicki resiti problem sa vezom kompa i sistema i zadovoljiti  potrebe za razlicitim konekcijama. I tu je pomoc iskusnijih znacajna.

Aibo smatra da je E 3 bolji po pitanju zvuka i od D50s (a sigurno i od tog FX audio X6) i jeftiniji mi je i ima sve konekte koji mi trebaju  ali...ne resava mi problem udaljenosti na prihvatljiv nacin. Veza USB je najbolja ali mi vec treci put crkava . Ne zelim ponovo da ga menjam kroz sve zalepljene lajsne sa sve uglovima :-(

Ostaje mi bluetooth veza a D50s to zavrsava. Tehnicke karakteristike su mu dobre jos jedino ostaje ono ...

Mora se cuti. Idealno bi bilo da ga ima neko iz okoline NSili sire pa ga poslusamo i podruzimo se uz :beer

Imao sam i neki NAD bezicni ... ali  zvuk kao iz serpe, nikome ga nebi preporucio. Do sada sam koristio zvucnu karticu externu Creative Sound Blaster Audigy 2 NX i zvuk je odlican ali...ima dva problema < veza usb i crkava joj neki deo vezan za napajanje kako kaze majstor i to je fabricki problem koji nije resiv. Ovo mi je treca kartica  a u majstora ne sumnjam nikako . Ovo vezbanje traje vec  godinama i dosta mi je. Cena je vec prevazisla D50s a muziku slusam sa B sistema :lol:

Izvinjavam se na opsirnosti i zahvaljujem svim ucesnicima koji pomazu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

Vec 5-6 godina imam kombo, B&W CDM2 SE, HK 655VXi i Asus Xonar U7 povezan na komp. Pre par nedelje je U7 po drugi put pocela da crkava (prvi put je zamenjena u garanciji), poznat problem sa treperenjem led i neprepoznavanjem uredjaja na kompu. Ima fora da se zagreje USB ulaz fenom pa onda radi jos neko vreme ali je to sve krace i krace, pa je vreme za zamenu.

Sta preporucujete za zamenu U7, budzet do ~200EUR, a da fino pase uz gornju kombinaciju. Trenutno je U7 povezan sa izlaza za slusalice na pojacalo kako bi mogao da kontrolisem glasnocu sa kompa. Sve se nalazi na poslu pa mi je bitno da se kvalitetno cuje i na manjoj glasnoci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...