Jump to content


Prvi DAC


daim

Recommended Posts

Tako je.

Da treba da kupujem solidan DAC ovaj bi mi bio sigurno na vrhu liste. Odličan DAC koji i bez bilo kakvih zahvata radi sjajno, ali kada mu se ugodi kako treba glede napajanja, e, to je onda prava stvar. Inače, sa ovim DAC-om se igrao zoranzu, pa ako hoće može da kaže par reči o tome kako raditi "budžologiju" (ako nekoga zanima).

Inače, jedna trivija vezana za ovaj DAC. QNAP NAS operativni sistem ga nativno prepoznaje kada se bocne u USB2.0, tako da može i tako da se koristi. Baterijsko napajanje daje sjajne rezultate, koristio sam xiaomi 16.000 mAh power bank, super je radio i jako dugo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

40 minuta ranije, montenegrino said:

Da li je neko uporedjivao Topping D30 sa CA Dacmagic 100? Posto mi je i to bila opcija za kupovinu

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Zaobidji DacMagic 100, samo placas CA brend a DAC je za klasu ispod D30.

Ja skupljam pare za D50, koji ce mi verovatno biti i poslednji DAC.

Topping D30 je ultimativni DAC za taj novac a i vise. Ako mu se odradi neko fino eksterno napajanje misljenja sam da imamo apsolutnog pobednika u kategoriji uluzeno / dobijeno ne samo u kategoriji DAC nego i sire. 

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, bkrmar said:

Zaobidji DacMagic 100, samo placas CA brend a DAC je za klasu ispod D30.

Ja skupljam pare za D50, koji ce mi verovatno biti i poslednji DAC.

Topping D30 je ultimativni DAC za taj novac a i vise. Ako mu se odradi neko fino eksterno napajanje misljenja sam da imamo apsolutnog pobednika u kategoriji uluzeno / dobijeno ne samo u kategoriji DAC nego i sire. 

DAC Magic je krš, slušao, mnogo je digitalan, za mene neslušljiv.

A što se tiče “poslednjeg” DAC-a, u tom segmentu je to najteže reći, čisto sumnjam da će sa tim Toppingom biti kraj.

Da si rekao preamp, amp, kutije, pa čak i gramofon...ali DAC...? Napreduju iz dana u dan, za par godina će pola ovih što su danas izašli biti u nekom segmentu “out”.

Link to comment
Share on other sites

Zaobidji DacMagic 100, samo placas CA brend a DAC je za klasu ispod D30. Ja skupljam pare za D50, koji ce mi verovatno biti i poslednji DAC.

Topping D30 je ultimativni DAC za taj novac a i vise. Ako mu se odradi neko fino eksterno napajanje misljenja sam da imamo apsolutnog pobednika u kategoriji uluzeno / dobijeno ne samo u kategoriji DAC nego i sire. 

 

Vec je narucen Topping D30 a pitao sam, jer sam ranije razmatrao dacmagic-a, pa samo da potvrdim da sam napravio dobar potezA to oko napajanja, mislis neka diy varijata, ili na neko konkretno gotovo napajanje dostupno na trzistu?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, montenegrino said:

Vec je narucen Topping D30 a pitao sam, jer sam ranije razmatrao dacmagic-a, pa samo da potvrdim da sam napravio dobar potezemoji4.pngA to oko napajanja, mislis neka diy varijata, ili na neko konkretno gotovo napajanje dostupno na trzistu?

Ovaj nas je posebno iznenadio:

https://www.audiophonics.fr/en/linear-regulated-psu/linear-regulated-power-supply-module-dc-lt1084-49v-to-35v-5a-p-8425.html

Tada bese od 7.5A, o ovaj krstise sa 5A.

Link to comment
Share on other sites

A ti nemoj da koristis svih 5A. Sa dac-om svakako to i neces. Cena ovog napajanja nece drasticno pasti ako budes gledao da ustines nesto od ponudjenog.

To je kao sto i pise max.jacina struje i drasticno utice na disipaciju ako bi ga terao do max.vrednosti i zahtevalo bi neke ozbiljnije hladnjake. Nismo kao sto sam rekao probali ovaj od 5A nego od 7.5A, pa otuda bas njega spominjem jer ovaj drugi nismo culi, da ne bude preporuka a nije probano.

Ako te zbunjuje onih 35V pogledaj da je raspon od 5 - 35V, pa se moze koristiti za jos neke svrhe, a tu mozda i usfali onih 5A.

Link to comment
Share on other sites

On 1.9.2018. at 11:07, misko018 said:

Aibo je izneo utisak na drugom forumu, pa ću samo da ga kopiram ovde, za slučaj da ne vidi pitanje uskoro:

Evo ja da javim malo detljnije utiske o Topping D10. Prvo je naleteo na starijeg brata D30 i nisu na istom nivou jer D10 ne može da postinge istu detaljnost, svi zvuci su malo stopljeniji međusobno i malo manje živahni. Čitkao sam malo strane forume i vidim da neki navodno ne primećuju razliku između D10 i D30 pa ih svode na različite konekcije... ne znam na čemu su slušali ali to prosto nije tačno, razlika je sasvim jasno čujna. 

Sa druge strane D10 je potpuno rame uz rame sa HRT-om (microStreamer) ... bez pobednika. D10 je malo više analitičan, otvoreniji i detaljniji u visokim tonovima, dok je HRT malo smireniji u visokim a puniji u basu i glasovima. Da treba da biram ne bih znao za koji da se odlučim, mislim da su DAC-ovi toliko istog nivoa kvaliteta a samo karakterno različiti pa ko šta voli. Moj lični ukus bi ipak prevagnuo na malo topliji zvuk HRT-a koji verovatno potiče od Burr-Brown čipa naspram oštrije zvučećeg Sabre ali eto to je moj ukus i mom sistemu. Sa obzirom da sam HRT platio 190€ a i sada je nov 175... D10 za svojih 80€ je potpun uspeh (troškovi dostave su mi bili samo 760 din). Jedino što nema taj izlaz za slušalice pa da izdominira na svim poljima i za sve potrebe. Nailazio sam opet po stranim forumima da kao SMSL Idea i D10 zvuče isto ali to nije tačno, u istom rangu im je količina detalja ali Idea ipak zvuči tanje i nema težinu basa koju D10 ima.

D10 vs Sabaj Da3 - blisko ali ako je samo za hifi sistem i ne treba izlaz za slušalice, balansirana veza, kontrola jačine zvuka na samom uređaju... moj lični glas ipak ide za D10. 

Tako da su topinzi iskreno prebacili moja očekivanja. D10 je lagano nadsvirao Idea/Da2 pa čak po meni i Da3 za nijansu što već nisam očekivao. Za D30 tek nemam reči, ko ima fin sistem i dovoljan budžet (treba računati na veće troškove jer je kutija baš velika) vredi bez ikakve sumnje jer puca od neke sebi jedinstvene energije i širine stereo slike.

Ja kao i uvek puno pišem, a ako neko ima želju da nešto posluša, uporedi sa nečim što ima... uvek možemo da se dogovorimo, ohladimo pivo/sok i malo testiramo. 

Odakle si misko? 018?

Ajd uporedimo DACi?

Link to comment
Share on other sites

Dakle, nije mi prvi DAC. Imam NAD DAC2, ali mislim da je ovom postu mesto u ovoj temi.

Kupio sam Topping D30. Nešto mi se javljalo da treba da ga kupim.:) Bio je osam dana na carini, pržio sam se na tihoj vatri, ali je na kraju stigao. Da sad ne cepam košulju i sečem vene, ali mislim da je odličan. I sa onim shugavim napajanjem i njegovim USB kablom se izvanredno čuje. Mogu da mislim šta bi bilo sa nekim krštenim.

NAD će ponovo morati u sistem B ili na prodaju. Pri tom u opšte ne mislim da je hrđav. Na protiv. Ali je D30 bolji, na prvu loptu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 1.9.2018. at 11:07, misko018 said:

D10 za svojih 80€ je potpun uspeh (troškovi dostave su mi bili samo 760 din).

Postovani,

znam da je ovaj tekst od pre godinu dana, ali da ipak pitam.

Da li ima neka šema sa donošenjem kad ste prošli tako jeftino. U koliko je u pitanju donošenje iz USA možda bi uzeo i nešto skuplje npr topping d50s

Pozdav Miša

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo da se malo aktiviram posle sto godina, nadovezaću se na ovu temu jer mi je stigao dac prvenac fx audio sq5.Utisci jako dobri, izvor je laptop preko usb, album player.

Sledeće u planu je zameniti fabrički adapter na dac-u, ima li neko savet gde kupiti, nabaviti neko pristojnije rešenje a da nije neka skupa skalamerija od linearnog napajanja, znam da bi to bilo najbolje ali kad bih mogao da zaobiđem?

Takođe izlaz iz daca stereo činč ide u risiver na cd ulaz, da li je to ok ili prebaciti na drugi ima li svrhe ili ne i zašto?

Hvala 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...